Çalışma Saatleri ve Gelir

ÇALIŞMA SAATLERİ VE ORTALAMA GELİR (US $)
Günde ortalama 6-8 saat,haftada 35-40 saat çalışılır.ANCAK,eğer isterseniz ve işvereninizin de ihtiyacı varsa bu sürenin üzerine çıkabilirsiniz ya da ikinci bir işe yasal olarak girebilirsiniz.İkinci işlerde çalışan öğrencilerin gelirleri oldukça artmakta ve program süresince edindikleri kazançlar $5000-$7000 gibi rakamlara ulaşabilmektedir.

CAFE,OTEL,EĞLENCE PARKI,RESTORAN,LİFEGUARD Türü İşler:
Saat ücretleri $7.5-$13 arasında değişen ve Haftada 35-40 saat arası çalışılan işlerdir.İşverenler, işyerindeki yoğunluğa göre overtime yani fazla mesai vererek bu süreyi haftada 50 saate çıkarabilirler ya da ikinci bir iş bularak öğrenciler haftalık toplam çalışma sürelerini arttırabilirler.Ancak bu işlerin standart haftalık süreleri 35-40 saat’tir.

Ancak hiçbir koşulda öğrencilerimize,sadece para kazanmak hayaliyle bu programa katılmalarını önermiyoruz.Work and Travel daki asıl amacın geçinecek kadar bir gelir elde ederek,Amerika’yı para kazanarak daha yakından tanımaktır.Sonuçta work and travel programındaki hemen hemen bütün işler öğrencilerin Amerika’daki asgari ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli para kazanmaya elverişli olup biraz yoğun çalımayla birikim yapmak mümkündür.
İŞ SÖZLEŞMESİ
-EOAF (Employment offer agreement form)
-iş veren firma bilgileri
-İletişim bilgileri
-İş teklifi yapan yöneticinin adı
-İş tanımı
-Ücret
-Konaklama gibi detayların yeraldığı ve sizin yasal olarak çalışmanız için gerekli olan
formdur.

NOT: WORK & TRAVEL Programı bir kültürel değişimi programı olup,DÜNYA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yukarıdaki açıklamlarda ortalama gelir oranlarını deneyimlerine dayanarak vermekle beraber önceden kesin olarak belirlenmiş net bir kazanç miktarını garanti etmemektedir.

Program süresince Amerika’daki bütün şehir ve bölgelerdeki öğrencilerimiz için, Amerika’da 24 saat ücretsiz yardım ve danışma desteği mevcuttur.