Avustralya Dil Okulları

avustralya-dil-okullari

Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney olan bu muhteşem ülkenin ana dili İngilizce’dir.  Avustralya’da dil okulları Sydney, Melbourne, Cairns ve Brisbane’de yoğunlaşmıştır. Hem eğitim alıp hem de tatil yapabileceğiniz bu cennet ülke, BM tarafından hemen hemen her sene dünya’nın en yaşanılabilir ülkesi seçilmektedir. Refah düzeyi yüksek toplumsal yapısı, sıcakkanlı insanları, doğal güzellikleri, hiç dokunulmamış yer üstü kaynakları, parkları bahçeleri ormanları ve muhteşem kıyılara sahip olması ile öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Başlıca dil okulları;

Kaplan International: Sydney Merkez, Sydney Manly, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Perth,

Embassy English: Sydney, Melbourne, Brisbane, Goldcoast

Oxford House College: Sydney, Melbourne, Brisbane, Goldcoast, Cairns

ELS: Sydney

ILSC: Sydney, Melbourne, Brisbane

LSI: Brisbane

Siz öğrencilerimizin en çok kararsız kaldığı konuların başında şehir seçimleri gelmektedir. Şehrin genel özelliği, öğrenciler için sosyal yaşam olanakları ve ekonomik şartları şehir seçiminde önemli rol oynamaktadır.

Sydney: Avustralya’nın en kozmopolit şehri ve New South Wales eyaletinin de başkentidir.  . Dünyanın bir çok bölgesinden turist ve öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’nın Asya kıtasına en yakın ana dili İngilizce konuşulan ülke olmasından  dolayı özellikle Avustralya’da ve özellikle Sydney şehrinde çok fazla Asyalı  yaşamaktadır. Öğrencilere tanınan yarı zamanlı çalışma izni Avustralya’da yaşayan bir çok öğrenciyi iş aramaya teşvik etmektedir. Nüfus yoğunluğu ile doğru orantıda iş hacmine de ihtiyaç duyulan Sydney’de iş bulmak öğrenciler için çok da zor değildir. Ancak sahip olunan meslek gruplarına göre nitelikli bir iş hayalini dil okuluna giderken kurmak kısa vade de hayal kırıklığı yaratabilmektedir. Cep harçlığının ve aylık yaşam giderlerine destek olabilecek kazanımlar için ise her daim iş olanağı mevcuttur. Ortalama saatlik ücretler 13 – 20 AUD arası değişmektedir. Genel olarak öğrencilerini bulabildikleri iş alanları; Restoranlar, kafeler, mağazalar, temizlik şirketleri, publar, oyun parkları, oteller vb.

Şehir merkezleri tam bir metropol hayatı sunmasına rağmen yeşili ve doğayı asla bozmamış ve korumaya da devam etmişlerdir. Çevrenizde işten, okuldan çıkıp, kumsallara koşan ve sörf yapmayı, yüzmeyi seven insanlar ile beraber olmak istiyorsanız, Avustralyada dil eğitimi almak tam da size göre diyebiliriz. Hem güneşinin sıcaklığı, hem havasının temizliğiyle hayatı tatile dönüştürmeyi başarmış bir cennet köşesi.

Ülke çok nüfuslu bir yapıya sahip olmasına rağmen asla ön yargı barındırmayan bir sosyal ve politik anlayışla yaşamaktadır. Kendi kalite ve standartlarında bulunan ülkelere oranla eğitimler hem daha düşük maliyetli, hem de para birimi açısında TL ye biraz daha uygundur. Ayrıca mühendislere Nitelikli Mühendislik Vizesi kolaylığı sunan ender ülkeler arasındadır.
Melbourne: Avustralya’nın en büyük 2. Şehri Victoria eyaletinin de başkenti konumundadır. Doğa vurgusu ile her zaman ön planda olan şehirlerin aksine Melbourne doğa, sanat ve moda kombinasyonu ile fark yaratmaktadır. Bünyesinde bir çok üniversite, kolej ve dil okulu da bulunduran şehir öğrencilere tam anlamı ile istedikleri her şeyi vermektedir. Harçlıklarını çıkarmak için iş arayan öğrencilere de iş anlamında bir çok alternatif sunmaktadır. Kafeler, restoranlar, oteller, sinemalar vb… Saatlik ücretler yaklaşık 13 – 20 AUD arası değişmektedir.

Brisbane: Avustralya’nın en gelişmekte olan 3. Büyük şehridir. Queensland eyaletinin de başkentidir. Gerçek Avustralya’yı hissedebileceğiniz muhteşem kumsalları ile modernliğin eşsiz birleşimini bu şehirde bulabilirsiniz. Yaşam standartları oldukça yüksek olan şehirde günlük yaşam ve ev kiraları buna orantılı olarak Sydney ve Melbourne’e oranla daha ekonomik bir görüntü çizmektedir. Bu sebepten Brisbane özellikle uluslarası öğrencilerin  eğitim almak ve yaşamak için ilk tercihlerinden biri halini almıştır.  Diğer şehirler gibi bir çok part time iş alternatifine sahiptir. Özellikle muhteşem sörf sahillerine en fazla 45 dk mesafede yer alan bölgede turistik merkezlerin fazlaca olması iş olanağını da arttırmaktadır. Ortalama saatlik kazançlar 12 – 19 AUD arası değişmektedir.

Avustralya her zaman dünya gezginlerinin hayalini süsleyen bir coğrafya olmuştur. Yüz yıllar öncesine dayanan Aborjin kültürü, vahşi doğası ve modernizimliği hemen her ırktan herkesin ilgisini çekmiştir.  Bu sebepten ülkede gezilmesi, ziyaret edilmesi gereken yüzlerce alternatif ve farklı aktivite tipi mevcuttur. Sydney’de Blue mountain, Opera House, Harbour Bridge, Bondi Beach, Manly Island muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Dünyanın en büyük 5 mercan kayalıklarına sahip Cairns bölgesinde birbirinden renkli balıklarla yüzmek, Gold Cost’da sörf yaparken gün batımını izlemek, Melbourne’de okyanus kenarında balinaları hatta şansınız varsa köpek balıklarını izlemek dönmeden yapmanızı tavsiye etiğimiz aktivitelerin başında gelmektedir. Özellikle deniz ve doğa tutkunları bu ülkenin sevdalısı olacaktır.

Avustralyada dil okulları ile ilgili çok daha detaylı bilgi edinmek için dilediğiniz zaman bizlere 444 3 660 ulaşabilirsiniz.