ILSC – Avustralya

ILSC ilk dil okulunu 1991 yılında Vancouver’da açmıştır. Dinamik ve kaliteli eğitim programlarıyla, her zaman en iyi teknolojiyi kullanmaya özen göstererek 20 yılı aşkın bir süredir dil eğitimi vermektedir.  Sydney, Melbourne ve Brisbane şubelerinde dil eğitimi alınabilir.

ILSC tarafından sunulan program seçenekleri:

  • İngilizce kursları
  • Sertifika Programları
  • Diploma Programları
  • University Pathway programı
  • İnternship Programı
  • Gençlik Programı
  • Teacher Training

ILSC de Sertifika ve Diploma Eğitimi almak isteyen öğrenciler için ,

Cert II in Customer Contact-30 Weeks
Cert III in Business-30 Weeks
Cert IV in International Trade-24 Weeks

Diploma of International Business
Diploma of Marketing bölümleri mevcuttur.

*Bu programlar tek başına alınabileceği gibi, birkaç tanesi kombine edilerek de alınabilmektedir. 

Sertifika programları , 3-6-9 ay ,diploma programları 1-3 yıl gibi sürelerde tamamlanabilir. Özellikle diploma programlarında birden fazla sertifika programı dersleri alınır .

Programların avantajı ;

Öncelikle yurt dışında alacağınız kariyer programları uluslararası ülkelerde de kabul görecektir. Program sonrasında profosyonel şirketlerde staj imkanı sunacağı için tecrübenizi kısa bir zaman diliminde ileri alana taşıyacaktır. Ayrıca akademik İngilizcenizde, iş İngilizcenizde ve genel İngilizce kullanımınızda kısa süreli fonksiyonel artış sağlayacaktır. Sertifika ve diploma programlarına katılım için ön koşul :

  • 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak
  • TOEFL’dan 79(IBT) veya IELTS den 6.5 almış olmak yeterlidir.

* Sydney ve Brisbane şubelerinde sertifika programlarına kayıt olabilirsiniz.

ilsc-avustralya

İngilizce dil seviyesi sertifika veya diploma programı için yeterli değil ise, öğrenci dil seviyesine bağlı olarak 4-6 ay gibi bir süre ile dil kursuna katılabilir. Kurs sonunda okulun düzenlediği IELTS sınavına girip 6,5 puan notunu aldığında sertifika veya diploma programlarına başlayabilmektedir. Programı bitiren öğrenci kendi alanında profosyonel şirketlerde staj ( internship ) yapabilir.Dolayısıyla ILSC öğrencilerine dil eğitimi, sertifika –diploma,,internship programlarını birlikte sunabilmektedir. Tüm bunların birleşimi ise kariyerinize hızlı bir ivme kazandıracaktır.

Öğrenci kaldığı süre zarfında aile yanında ya da yurtta konaklayabilir.

Avusturalya ‘da en az 6 aylık öğrenci vizesi ile eğitim alındığında yasal çalışma hakkı kazanılır. İngilizce dil seviyesine bağlı olarak iş bulma durumunda saat başına 16-18 AUD kazanabilir, bu da öğrencinin geçim kaynağını büyük ölçüde rahatlatmaktadır.