TLG – Birmingham

Çeşitli uluslardan öğrencileri bünyesinde barındıran The Language Gallery dil okulu, İngiltere, Kanada, Almanya gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. İngiltere’de Londra, Birmingham ve Manchester’da şubesi bulunan okul; öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi hedeflemiştir. Londra’nın önemli işletme okullarından biri olan LSBF(London School of Business and Finance) ile birleşmeleri eğitim düzeyindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Okul bünyesinde çeşitli sertifika programları sunulmaktadır ve bu iş yaşantısında başarılı bir İngilizce seviyesine ulaşmak isteyen insanlar için fırsat olmaktadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da eğitim veren The Language Gallery, dünyanın en yaşanılası ülkesinde eğitim almak isteyen insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Okul Almanya’da ise hem Berlin’de hem de Hannover’da eğitim vermektedir. Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili olan Almanca’yı merkezinde öğrenmek avantaj olmaktadır.

TLG – Birmingham

Birmingham’da; Birmingham City Center Binası’nın 2. Katında yer almaktadır. Merkezi konum nedeni ile turistik ve eğlence mekânlarına yakındır ve bu öğrencilerin sosyal aktiviteler içinde yer almasını daha çok kolaylaştırmaktadır. Okul tren istasyonunun bulunduğu New Street’e, Birmingham Royal Ballet’e, Bullring ve Payilion alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Başkent Londra’ya 1.5 saat uzaklıkta olan Birmingham hem büyük şehir yaşantısı isteyen öğrenciler için hem de Londra’dan daha ekonomik olması açısından ideal lokasyonlardandır.
Okul tam teşekküllüdür ve öğrencilerin okul içinde kullanabileceği ücretsiz internet erişimi, çalışma odası, yemek alanı ve öğrencilerin birbiri ile rahatça iletişim kurabileceği ortak salon bulunmaktadır. Okula minimum kabul yaşı 16 olmakla birlikte, sınıflarda öğrenim gören ortalama öğrenci sayısı 15’tir.
Konaklama seçeneği olarak da öğrenciler aile yanı konaklamayı seçebilir ve isterlerse kahvaltı dahil edebilirle, isterlerse de sabah kahvaltısı ve akşam yemeği içinde olacak şekilde bir seçenek kendilerine sunulur.

TLG – Birmingham’da Sunulan Programlar;

  • Genel İngilizce Kursu
  • Yoğun İngilizce Kursu
  • IELTS’e Hazırlık
  • Birebir Kurslar
  • Trinity Sınav Hazırlık Kursu