CES – Edinburgh

Center of English Studies

CES, 1979 yılında kurulmuş 40 yıllık tecrübeyesahip İngiltere ve İrlanda’nın en köklü dil eğitimi kurumlarından bir tanesidir.

Özellikle öğretim kadrosuna verdiği önem her yıl İrlanda’nın en iyi okulu seçilmesine neden olmuştur. Öğretmenlerin hemen hepsi uluslararası öğretmenlik sertifikası olan Cambridge onaylı Celta ve Deltalı öğretmenlerden oluşmaktadır. Bazı merkezleri Dublin dâhil IELTS sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir.

İngiltere’de 6 şube (Londra, Oxford, Edinburgh, Harrogate, Leeds,  Worthing) ve İrlanda Dublin’de de 1 şubesi mevcuttur.

 CES – Edinburgh

Edinburgh İskoçya’nın başkentidir. Hala birleşik krallığa bağlı olan şehir her yıl binlerce dil okulu ve akademik amaçlar için gelen öğrenciler tarafından ziyaret edilmektedir.  Ülkeye İngiltere vizesi ile giriş yapılmaktadır.

Edinburgh   hiç bozulmamış doğası, tarihi, kuzey sahilleri, kültürel ve heyecan verici  özellikleri ile dünyadaki güzel şehirlerden biridir.

Dayanılmaz güzellikte bir tarihi, doğa güzelliği ve maceracı ruhu vardır. Eski şehrin atmosferik  caddesi Cobble ‘dan dan yeni şehrin  muhteşem Georgian bulvarına kadar olan bölümde  bir tarih yatmaktadır. Burada ne ararsanız bulabilirsiniz; tarihi cazibe, zarif dükkânlar, güzel bahçeler ve bir dolu kafe ve restoranlar.

CES – Edinburgh Princes caddesinden kısa bir yürüyüş mesafesinde Frederick Street’dir.  Burası  Edinburgh kalesinin etkileyici görüntüsünü, alış veriş merkezleri, AVM tarzı büyük dükkânları, kafeleri, restoranları ve ana postaneyi için alır.

 Yıl boyu kullanılan  ve mevcudu en fazla 8 olan  aydınlık 5 sınıf, ücretsiz internet, çay & kahve olanakları, 24 saat acil telefon  olanakları mevcuttur.

Sosyal aktivitelerin önemine inanırız ve herkesin yararlanacağı aktiviteler organize etmeye özen gösterilmektedir.

Özellikle yaz ayları diğer ilginç  şehirlere  haftalık geziler düzenlenmektedir. Öğleden sonraları sinema gösterimleri, müze ve galeri gezileri, 10-pin bowling, BBQ ve geleneksel pub geceleri gibi programlar dil okulu öğrencileri için organize edilmektedir.

CES Edinburgh şubesi için yurtdışından gelen öğrencilere aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler kendilerine uygun olan konaklama seçeneğinden dilediğini tercih edebilmektedir.

Sunulan Programlar;

  • Genel ve yoğun İngilizce
  • Profesyoneller için İngilizce
  • Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
  • IELTS hazırlık kursları.