CES – Harrogate

CES, 1979 yılında kurulmuş 40 yıllık tecrübeye sahip İngiltere ve İrlanda’nın en köklü dil eğitimi kurumlarından bir tanesidir.

Özellikle öğretim kadrosuna verdiği önem her yıl İrlanda’nın en iyi okulu seçilmesine neden olmuştur. Öğretmenlerin hemen hepsi uluslararası öğretmenlik sertifikası olan Cambridge onaylı Celta ve Deltalı öğretmenlerden oluşmaktadır. Bazı merkezleri Dublin dâhil IELTS sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir.

İngiltere’de 6 şube (Londra, Oxford, Edinburgh, Harrogate, Leeds,  Worthing) ve İrlanda Dublin’de de 1 şubesi mevcuttur.

CES – Harrogate

İngiltere’nin kuzeyinde North Yorkshire bölgesinde bulunan bir Spa şehridir. Şehir Harrogate Spa olarak da bilinmektedir ve bir turizm bölgesidir. Dünyaca ünlü Harlow Carr bahçeleri, Betty’s çay salonları ve spa suları ile her yıl binlerce turist şehri ziyaret etmektedir. Şehir 17.yüzyılda High Harrogate ve Low Harrogate diye iki bölüm halinde kurulmuştur. 

CES Harrogate, şehrin merkezinde kafe ve restoranlara yalnızca 5 dakika yürüme mesafesindedir. Okul, 8 adet derslikten oluşmaktadır, bilgisayar odası, kütüphanesi ve öğrenciler için ortak kullanım alanları mevcuttur. Sınıflar maksimum 9 kişiden oluşmaktadır. Sınıf sayısının az olması öğretmenlerin öğrenciler ile birebir ilgilenmesini de sağlamaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almayı isteyen öğrenciler için de minimum zamanda maksimum verim alabilecekleri muazzam bir seçenektir

CES Harrogate’de Aile yanı konaklama ve misafir evi konaklama seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri konaklamada müsaitliğe göre seçim yapabilmektedir.

 Sunulan Programlar;

  • Genel ve yoğun İngilizce
  • Profesyoneller için İngilizce
  • Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
  • IELTS hazırlık kursları.