CES – Leeds

CES, 1979 yılında kurulmuş 40 yıllık tecrübeye sahip İngiltere ve İrlanda’nın en köklü dil eğitimi kurumlarından bir tanesidir.

Özellikle öğretim kadrosuna verdiği önem her yıl İrlanda’nın en iyi okulu seçilmesine neden olmuştur. Öğretmenlerin hemen hepsi uluslararası öğretmenlik sertifikası olan Cambridge onaylı Celta ve Deltalı öğretmenlerden oluşmaktadır. Bazı merkezleri Dublin dâhil IELTS sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir.

İngiltere’de 6 şube (Londra, Oxford, Edinburgh, Harrogate, Leeds,  Worthing) ve İrlanda Dublin’de de 1 şubesi mevcuttur.

CES – Leeds

CES Leeds, Woodhouse Meydanı’nda Gerogian Dönemi’nden kalma tarihi bir binada eğitim vermektedir. Okul şehir merkezinde yer aldığı için birçok yere yakın bir noktadır.  Leeds kentinin ünlü alışveriş merkezi The Headrow’a yürüyerek 10 dakika, trenle ise 5 dakika uzaklıktadır. Otobüs ve tren istasyonları okula 1-2 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Öğrenciler eğitimleri boyunca CES Leeds’te uluslararası öğrencilerle birlikte planlanmış aktivite ve gezi programlarından da faydalanma fırsatı elde ederler. Bunlardan bazıları: Kasaba ve şehir turları, turistik ve kültürel yerlere geziler, film geceleri, müze ve sanat galerisi gezileri, bowling, barbekü, disko ve karaoke geceleri.

Yaz ve kış aylarında yaklaşık 16 sınıf ile eğitim vermekte olan okulun hemen her sınıfında bilgisayar desteği bulunmaktadır.

Ces Leeds şubesi için yurtdışından gelen öğrencilere aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler kendilerine uygun olan konaklama seçeneğinden dilediğini tercih edebilmektedir.

Sunulan Programlar;

  • Genel ve yoğun İngilizce
  • Profesyoneller için İngilizce
  • Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
  • IELTS hazırlık kursları.