CES

Center of English Studies

CES, 1979 yılında kurulmuş 40 yıllık tecrübeye sahip İngiltere ve İrlanda’nın en köklü dil eğitimi kurumlarından bir tanesidir.

Özellikle öğretim kadrosuna verdiği önem her yıl İrlanda’nın en iyi okulu seçilmesine neden olmuştur. Öğretmenlerin hemen hepsi uluslararası öğretmenlik sertifikası olan Cambridge onaylı Celta ve Deltalı öğretmenlerden oluşmaktadır. Bazı merkezleri Dublin dâhil IELTS sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir.

İngiltere’de 6 şube (Londra, Oxford, Edinburgh, Harrogate, Leeds,  Worthing) ve İrlanda Dublin’de de 1 şubesi mevcuttur.

CES – Dublin

CES Dublin, Dublin’in merkezinde şehrin en işlek caddesinde yer almaktadır. Dublin’de üç ayrı binada hizmet veren CES dil okulu aynı zamanda her yıl Dublin’in en iyi dil okulu seçilmektedir. Okul aynı zamanda IELTS sınav merkezidir. Okul geleneksek İrlanda mimarisi ve modernliği birleştirmiş teknolojik olarak öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

25 adet derslik, kafeterya, kütüphane, bilgisayar odası, sosyal aktivite kulübü, film ve kitap kiralama alanı ve öğrenci ortak kullanım alanları mevcuttur.

Hocaların hepsi, Cambridge sertifikasına sahip uluslararası öğretmenlik sertifikasına sahiptir.

Dublin şehir olarak dünyanın en rahat gezilebilecek şehirlerinin başında gelmektedir. Hemen her yere ulaşım yürüyerek ya da tramvaylar ile gerçekleşebilmektedir. İngilizce konuşulan ülkeler arasında en homojen milliyet dağılımı Dublin’de görebilirsiniz. CES Dublin, dil okuluna eğitim almaya gelen öğrencilerinin milliyet dağılımına özellikle dikkat eden ve homojen bir dağılımda olmasını sağlayan bir dil okuludur. Böylelikle hiçbir milletten koloni halinde bir dil okulu öğrencisi grubu bulunmamaktadır.

CES Dublin, dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama ve yurt konaklama opsiyonları sunmaktadır. Aile yanı konaklama tek kişilik oda ve yarım pansiyon konaklama şeklinde dil okulu öğrencilerine hizmet vermektedir. Sahip olduğu iki yurtta merkeze yaklaşık 20 – 30 dk mesafede tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma ve hizmete sahiptir. 2 yurdunda kendine ait spor salonu, çamaşırhanesi ve ortak kullanım alanları mevcuttur.

Sunulan Programlar;

  • Genel ve yoğun İngilizce
  • Profesyoneller için İngilizce
  • Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
  • IELTS hazırlık kursları
  • Öğretmenler için İngilizce
  • 13 – 17 yaş arası Yaz okulları