Am Language Studio Malta

Butik bir okul olup 1987 ‘de Malta Sliema ‘da kurulmuştur.  Am Language Studio Malta Sliema ‘daki ilk İngilizce dil okullarından biridir , öğrenci memnuniyeti ve kaliteli dersleri ile bilinen bir okuldur.Malta Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslı ve FELTOM’un kurucu üyesidir. Kurslar okulun eğitim felsefesi ve en son yenilikçi öğretim tekniklerini kişisel ilgiyle birleştirilerek basit ve etkili bir şekilde sunulmaktadır. Bütün öğretmenler CELTA – DELTA sertifikalarına sahip olarak ingilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacak kişilerdir.

Türk öğrenci yoğunluğu diğer Malta okullarına göre daha azdır.Okulun tüm sınıfları akıllı tahtalara sahip olup, klimalı ve modern donanımlı, öğrencilere hizmet veren açık bir terası, ücretsiz internet imkanı, kütüphanesi de mevcuttur.Okul, ISO 9001 sertifikasına ve Malta Eğitim Bakanlığından lisansa sahiptir.Sınıfların ortalama mevcudu 10, maksimum 12 kişidir. Okulun maksimum öğrenci kapasitesi 150’dir.

Genel İngilizcenin yanı sıra IELTS, TOEFL, TOLES, WEFT sınavlarına hazırlık, İş İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Turizm için İngilizce kurs seçeneklerini içerir. Okulun  4-8-12-24 hafta gibi paket programları bulunmaktadır.Paket programlara İngilizce dil eğitimi , konaklama , hava alanı transferleri , kitap ver materyaller dahildir. 1987 yılında kurulan Am Language Studio, Malta’nın en merkezi şehirlerinden biri olan Sliema’da yer almaktadır. Sliema, Malta’nın kuzeydoğu kıyısında turistik bir şehirdir. St. Julians ‘a otobüs ile 20 dakika uzaklıktadır.

Turistlerin tatil faaliyetlerinin yanı sıra, restoranlar, alışveriş ve gece hayatını bulacakları bir yer olduğu söylenmesi gerekmektedir.Son yıllarda kent, modern villa ve apartların yanı sıra Malta’nın en iyi otellerinede ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehir merkezinden yürüyerek geleneksel ve bir o kadar da şirin olan birçok Malta Köyüne ulaşabilirsiniz. Köylerin ve köy yaşantılarını görme imkanını bulabilirsinz. Am Language Studio ile Malta Uluslararası Hava alanı arasındaki mesafe arabayla yaklaşık 20 dakikadır.

Sliema’da bir çok kafe, bar, mağaza, dükkan ve restoran bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa sürede Malta’nın başkenti olan Valletta’ya veya gece hayatıyla ünlü olan Paceville’e gidebilirsiniz.Konumu itibarı ile denize 3 dakika , restaurant , cafe ve alışveriş merkezlerine 5 dakikadır.

Sliema ve Am Language Studio dil okulunu neden seçmeliyim diyenlere şu cevaplar verilebilir; muhteşem göreselliğe sahip plajlara yakınlığı , okula yürüme masefesindeki içi ve dışı yenilenmiş som model konaklamaları , başkent Valetta ‘ya yakınlığı , geleneksel köylere yakınlığı , İngilizce konuşan halk , kafe , mağaza ve eğlence merkezlerine olan yakınlığı sayılabilir. Okulda çok çeşitli sosyal aktivitelerin yapıldığı görülmektedir.

Her hafta rehber öğretmenler tarafından öğrencilere duyurulur , aktivitelerin bir kısmı ücretsizdir , ücretli olanlarda uzak mesafelere gezi , dalış aktiviteleri içindir.Konaklamaları okula yürüme mesafesinde olup son derece modern dizayn edilmiştir , tek kişilik , paylaşımlı odalar , özel banyolu tek kişilik odalar mevcuttur, yurtlarda öğrencinin yemeğini yapabileceği ortak paylaşımlı mutfaklarda tüm ekipmanları bulunmaktadır.

Okul ayrıca öğrencilerine internship – staj ayarlama hizmeti vermektedir . bunun için öğrencinin en az B1 seviyesinde İngilizcesinin olması aranmaktadır.