Yurtdışı Rehberi

5 Adımda Yurtdışı Eğitim

1. ADIM – ARAŞTIRMA VE ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK Bu yazıyı okuyor olduğunuza göre, büyük olasılıkla yurtdışı tecrübeniz için ilk aşamadasınız. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak araştırma ve danışmanlık sürecini en önemli süreç olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz. Zira, bu süreçte elde ettiğiniz veriler, bir sonraki aşama olan ... Devamını Oku »

Yurtdışındaki Üniversitelerde YÖK Denkliği

Denklik (Accredition) Nedir; Yurtdışında ki üniversitelerin belirli bir kalitede eğitim verdiğini Türkiye’de YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) denetler. Her yıl belirli kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucu, yurtdışında üniversite veya yüksek lisans eğitimi yapmak isteyen öğrencilerin gitmek istedikleri okuldan alacakları diplomanın Türkiye’de geçerli olup olmayacağına karar verir. Dünya ... Devamını Oku »

Yurtdışında Okumanın Avantajları

Üniversite hayatının bir bölümünü yurtdışında geçirmek; dünyanın en etkileyici ve çok boyutlu şehirlerinden birine gitmek; farklı kültürleri ve gelenekleri gözlemlemek; akademik hayata, iş hayatına ve gündelik yaşama dair pek çok yeni şey öğrenmek ve üniversite deneyimini zenginleştirmek anlamına geliyor. Yurtdışı deneyimi yaşamanın kariyerin, akademik hayatın ve ... Devamını Oku »

Yurtdışı Çıkış Harcı Nedir

Yurtdışına eğitime gidecek öğrencilerin yurtdışına çıkışlarda ödemesi gereken 15 TL yurtdışı çıkış harç ücretini yolculuktan önceki günlerde bankalara yatırabildikleri gibi yolculuk günü Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve diğer illerdeki dış hatlar terminallerinden de ödeyebilirler. Bankalara yapılacak ödemelerde pasaport ile beraber gidilerek 15 TL harç ücreti ... Devamını Oku »

Uluslararası Öğrenci – Seyahat Sigortası

Evinizden uzakta olduğunuzu en çok hastalandığınızda hissedersiniz. Ailenizin ilgisinden yoksun olduğunuzu böyle zamanlarda düşünebilirsiniz. Eğer aile yanında konaklıyorsanız yine şanslı sayılırsınız çünkü en az aileniz kadar size ilgi gösterecek insanlarla bir aradasınızdır. Yurtta kalıyorsanız oda arkadaşınız varsa size destek olabilir ama yine de bir aile kadar ... Devamını Oku »

Dil Sınavları Hangileridir

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) TOEFL sınavı, ana dili İngilizce olmayanların, İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla Amerika’da ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın birçok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. Amerika başta olmak üzere dünyada toplam 4400’ün üzerinde üniversite, yüksek okul, kolej ve enstitü adayların İngilizce ... Devamını Oku »

Doğru Okul ve Kurs Seçimi

Dil eğitiminden sonraki amacınız Deniz aşırı bir ülkede bir dil okulunda eğitim almak sizin tüm yurtdışı hayallerinizin gerçekleşmesi olmayabilir ama çoğu zaman bu önemli bir ilk adımdır. Gittiğiniz ülkede öğrendiğiniz dil becerileri ve o kültür ile ilgili bilgiler size pek çok artı olarak geri dönecek ve ... Devamını Oku »

Konaklama Seçenekleri

Yurtdışına eğitim için gidecek öğrencilerin nerede kalacakları hem kendileri hem de aileleri    için en az okul seçimi kadar önemli bir konu. Yurtdışına eğitim için giden öğrencilere yönelik aile yanında konaklamadan öğrenci yurtlarına kadar çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında karar verirken size sağlanan olanakları, fiyat ... Devamını Oku »

Ne Zaman Başlanmalı ve Ne Kadar Kalınmalı

Dil kursuna başlayacağınız en uygun zamana ve hangi program uzunluğunun en iyisi olacağına karar verirken, uzun vadeli akademik ve profesyonel hedeflerinizi başarmanız için gerekli olan seviyeye karar vermelisiniz. Daha iyi bir öğrenim için akademik program mı istiyorsunuz? Ya da iletişim ve konuşma becerileriniz ile ilgili yardıma ... Devamını Oku »

Neden İkinci Bir Dil Öğrenmeliyiz

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme isteği ve hızla gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olması sebebiyle bir bireyin yurtdışında çalışma deneyimi ve ikinci bir dilde iyi bir şekilde yazma ve konuşma kabiliyetinin olması gittikçe daha popüler ve prestijli bir hale gelmektedir. Türkiye’de iyi bir işe girebilmenin ilk şartı ... Devamını Oku »