Doğru Okul ve Kurs Seçimi

Dil eğitiminden sonraki amacınız
Deniz aşırı bir ülkede bir dil okulunda eğitim almak sizin tüm yurtdışı hayallerinizin gerçekleşmesi olmayabilir ama çoğu zaman bu önemli bir ilk adımdır. Gittiğiniz ülkede öğrendiğiniz dil becerileri ve o kültür ile ilgili bilgiler size pek çok artı olarak geri dönecek ve gelecek yaşamınızda birçok alanda etkili olacaktır. Dil okulundaki öğrenimini tamamlayan birçok öğrenci ilerideki hedeflerini gerçekleştirmek için kendi ülkelerinde ya da yurtdışında öğrenimlerine devam etmektedirler. Bu hedefler profesyonel gelişim, daha yüksek maaşlı bir iş ya da vizyonunuzun gelişmesi olabilir.

 

Kişisel hedefleriniz ve öncelikleriniz
Kişisel isteklerinize göre doğru okulu ve programı bulmak için, yurtdışında öğrenim görmeyi neden istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

  • Okulun yeri ve karakteristik özelliklerine göre tercihleriniz nelerdir?
  • Kariyerinizi geliştirmek için iyi bir ikinci dil isteyen ciddi uluslararası bir profesyonel misiniz?
  • Yeni bir şehri veya ülkeyi keşfederken ikinci bir dil öğrenmek isteyen biri misiniz?.
  • Sınıfta günde kaç saat geçirmek istersiniz?
  • Ev ödevinize ne kadar vakit ayırabilirsiniz?
  • Daha fazla bireysel ilgi ve yüksek eğitim standartlarına daha fazla ücret öder misiniz?

Eğitim alanında ve profesyonel alandaki hedeflerinizi belirleyip, size en uygun programa kayıt olarak dilinizi geliştirmeniz için öncelikle bu tip sorulara cevap vermeniz gerekmektedir. Bu sayede seçtiğiniz dil okulu ve kurs hem akademik hem de kişisel hedeflerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olacaktır
Kurslar ve sınıflar hakkında bilinmesi gerekenler 
Kurs Tipi Okulu seçerken hangi tip programı istediğinize karar vermelisiniz. Okulların hepsi tüm programları içermez. İhtiyacınız olan programa göre kursları araştırabilirsiniz (Genel İngilizce, İş, Konuşma, Akademik, Sınav Hazırlık vb.). Kurslar, her öğrencinin seviyesine göre zorluk derecelerine ayrılmıştır.