Dubai’de Eğitim

Dubai’de ES Dubai dil okulu ile çalışılmaktadır. Okul Dubai’nin merkezinde Jumeriah Lake Towers’ta, Mazaya Business Avenue’de yer almaktadır. 12 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilerin yasal olarak çalışma izni de olmaktadır. Middlesex Universitesi, Amity Üniversitesi gibi seçenekler olmakla birlikte dil eğitimini ES Dubai dil okulunda tamamlayan kişiler, istedikleri taktirde lisans ve yüksek lisans eğitimlerine Dubai’de devam edebilirler.

ES Dubai dil okulunda akıllı tahtalarla donatılmış modern derslikler, ücretsiz internet erişimi, kafeterya, öğrenci salonu ve online kütüphane mevcuttur. Genel İngilizce, IELTS sınavına hazırlık, iş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir. Okulda eğitim alan öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivitelere ve gezilere katılabilirler.

Dubai’de resmi tatiller Cuma ve Cumartesi günlerinde olmaktadır. Bu nedenle okul ders başlangıçları Dubai’de Pazar günleridir.