Dubai’de Eğitim

dubai-vize

DUBAİ’DE DİL EĞİTİMİ

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. İngiliz himayesi altında bulunan emirlik bağımsızlığını kazanmıştır ancak şehrin her yerinde İngiliz kültürünü hissetmemek, gözlemlememek neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden İngilizce öğrenmek için çok iyi bir ülke olan Dubai Dil Eğitimi açısından da fırsatları da beraberinde getirmektedir.Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi’den sonra ikinci en büyük emirliği Dubai’dir. Türkiye’den uçakla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Sürekli güneşli bir havası olan Dubai’de sıcaklıklar kış aylarında 30 derecenin altına düşerken, yaz aylarında çok artış göstermektedir. Yaz ayları sürekli sıcak ve nemlidir. Haziran ve Eylül aylarında yaşanan aşırı sıcaklık, klimayı vazgeçilmez yapmaktadır. Para birimleri Dirhem’dir.

Günden güne gelişen şehir günümüzde inşaat ve turizm sektöründe yapılan önemli yatırımlar ile gelişen bir ekonomiye sahiptir. Bilinenin aksine şehrin geliri petrolden daha çok ticaret ve turizmden sağlanıyor. Petrol rezervlerinde yaşanan tükenme nedeniyle turizm, ticaret, inşaat sektörüne önemli yatırımlar olmuştur.Turizm canlanmasıyla Dubai Dil Okulları da önem kazanmaya başlamıştır.

Turizm alanında yapılan en önemli yatırımlardan bir tanesi olarak da dünyadaki ilk 7 yıldızlı otel olan  Burj Al Arab’ı  söylemek mümkün.

Dubai’yi  “en” lerin şehri olarak tanımlamak mümkün. Dünya’nın en yüksek binası olan Burj Khalifa da Dubai’ de bulunmaktadır.

DUBAİ’DE TURİZM

Dubai Mall gibi alışveriş merkezinin olması, Jumeriah Beach gibi temiz plaja sahip olması ile de hem alışveriş hem de deniz turizmi açısından önemli konumdan biri haline gelmiştir Dubai.

Bir çok milletten insanın yaşadığı şehir oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehrin nüfusunun çoğunluğunu ; Emirati yani yerel halk , Asyalılar oluşturmaktadır. Uluslararası şirketlerde ise Amerika, Almanya, Güney Afrika, Belçika, Ürdün, Lübnan, İngiltere, Fransa ağırlıkta olmak üzere neredeyse tüm dünya ülkelerinden birileri çalışmaktadır.

burl-khalife

DUBAİ’DE KONAKLAMA

Dubai’ de Konaklama seçenekleri olarak yurt opsiyonu ve paylaşımlı öğrenci daireleri seçenekleri bulunmaktadır. Yurt opsiyonu okula yaklaşık 20 dk olup, okul ile yurt arasında öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak adına ücretsiz shuttle(servis aracı) bulunmaktadır. Paylaşımlı konaklamalar okula yakın mesafede yer alır çoğunlukla yürüme mesafesindedir. Öğrencilerin isteklerine göre konaklama seçenekleri ayarlanır. Konaklamalar self-catering şeklinde olup, gelen öğrenciler yemek seçeneklerini ortak kullanım alanı olan mutfaklarında kendileri organize edebilmektedirler.

dubaisd

DUBAİ’DE VİZE İŞLEMLERİ

Yeşil ve diplomatik pasaporta sahip olan kişiler Dubai Turistik vizesi işlemlerine tabi tutulmazlar ancak bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. Dubai’ye gelen öğrencilerin vize işlemleri de okulumuzun desteği ile hallolmaktadır. ES Dubai dil okulu çalışma vizesi sağlaması nedeniyle öğrencilerin gözdesi haline gelir. Vize başvuru sonucu yaklaşık 12-15 iş günü içerisinde açıklanır.