Dubai’de Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler

Gelişmiş bir tarihe sahip olmayan Dubai, daha çok turizm ve inşaat alanında adından söz ettiriyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezleri, dünyanın en büyük gökdelenleri, büyük eğlence parkları, insan eliyle yapılmış adalar gibi bir çok projeye imza atmış bir şehirdir. Festivaller, kültürel ve sportif aktiviteler de düzenlenir.

Dubai’de bulunduğunuz süre zarfında yapılacaklar ve gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz birkaç seçeneği sizlerle paylaşmak isteriz:

 • BurjKhalifa: Dubai’de gezilebilecek yerler listesinin başında gelmektedir. Ve 828 metre uzunluğunda dünyanın en yüksek ve 161 katlı binasıdır. 124. Katı turistik gözlem için ayrılmıştır.
 • Palmiye Adalar: En büyük mühendislik projelerinden biridir. Dubai’nin sahil şeridini genişletmek için başlatılan proje 7 yılda tamamlanmıştır. Palmiye adaları; Palm Deira, Palm Jumeriah, Jebel Ali olmak üzere 3 ayrı adadan oluşur.
 • Çöl Safarisi: Dubai’ye gelip sabah erken saatlerde ve öğleden sonra düzenlenen çöl safarisini yapmamak olmaz. Safari alanında isterseniz ATV’lere ve develere de binme şansınız oluyor. Aynı zamanda çadır alanında hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor ve bu alanda akşam düzenlenen dans gösterilerine de katılabilirsiniz.
 • El Fahidi Hisarı (Dubai Müzesi): Dubai’nin eski yapısı olan hisar, geleneksel yapıyı korumak için inşa edilmiştir. Dubai’nin petrol öncesindeki geçim kaynakları ve yaşamla ilgili eşyalar müzede sergilenmektedir.
 • Atlantis Hotel (Aquaventure Waterpark): Otel 2008’de açılmıştır ve bu lüks otelin içinde bol eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Aqua park bulunmaktadır. Yunuslarla yüzebilir, devasa yapay akvaryum içindeki dalışlara katılabilirsiniz.
 • Medinat Jumeriah: Butik otel, bir alışveriş merkezi, bir tiyatro salonu, restoranlar ve bir çarşıdan oluşan kompleks gelen ziyaretçileri çok etkiliyor. Kanallarda, palmiyelerin arasında, Dubai’ ye özgü kayıklarla gezinti turları yapabilirsiniz. Akşam Burj Al Arab’ın ışıltılı görüntüsünü izleme şansınız olur.
 • Burj Al Arab: Dünyadaki ilk 7 yıldızlı otel olmaktadır. Dubai denilince ilk akla gelen yerler arasındadır. Yapay bir ada üzerine inşa edilen otel, Jumeriah Plajı’ndan 279 metre uzunluktaki özel asma yol boyunca anakaraya bağlanmıştır. Yelken şeklindeki otel oldukça dikkat çekicidir. “Dhov” adlı geleneksel Arap teknelerini andıran yapının avlusunun ortasında bulunan büyük su çeşmesi, suyu 30 metre yüksekliğe kadar çıkarabilmektedir.

  BurjKhalifa

  Medinat Jumeriah

  Burj Al Arab

  Dubai Muzesi

  Atlantis The Palm

  Çöl Safarisi

  Palmiye Adaları