İngiltere’de Eğitim

ingiltere-indirimli-dil-okullari

İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngiltere Dil Okulları öğrencilere çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bunun yanı sıra okullar düzenledikleri sosyal aktivitelerle İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencileri İngiliz kültürüyle, İngiltere’ nin doğal güzellikleriyle ve tabi ki İngiltere’deki eğlence hayatıyla tanıştırmaktadır.

İngiltere’de dil okulları her pazartesi başlangıç yapmak için uygundur. İngiltere’de dil eğitimi sürenizi ve okula başlayacağınız tarihi siz belirlersiniz.

İNGİLTERE’DE İKLİM

İngiltere, aynı zamanda bir ada ülkesi olmasından dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Yıl boyunca görülen yağışların kara dönüşme olasılığı oldukça azdır. Çok yüksek ve düşük sıcaklıklardan ziyade yıl boyu ortalama sıcaklık değerlerine rastlarız. Yine de İngiltere’de kar yağışı görmenin imkansız olduğunu söyleyemeyiz. Siz yine de ince bir yağmurluk, su geçirmeyen bir spor ayakkabı ve bir şemsiyeyi valizinize eklemeyi unutmayın.

İngiltere-Türkiye arasındaki Saat Farkı

İngiltere ile Türkiye arasındaki saat farkı, kış saati dönemlerinde 3 saat, yaz saati uygulaması dönemlerinde ise 2 saattir. Türkiye’de saat, İngiltere’ye göre daha ileridedir.

İNGİLTERE’DE KONAKLAMA

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi İngiltere’de konaklama için 2 farklı seçenek sunulur. Aile Yanı Konaklama ve Yurt seçenekleri.

Aile Yanı Konaklama’ da ev sahibi aile ve evlerin fiziksel şartları British Council tarafından denetlenmektedir. Bundan dolayı İngiliz kültürünü daha yakından tanımak isteyen ve kendini bir ev ortamında daha rahat hissedecek olan öğrenciler, İngiltere’de Aile Yanı Konaklama seçeneklerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

İngiltere’de yurt konaklama imkanı için minimum 16 yaşını doldurmuş olmanız önemlidir. Yurtlar genel olarak kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaştığınız, birçoğunuz için tek başına yaşamanın zorluklarını ve avantajlarını çok rahat bir şekilde kıyaslayabildiğiniz bir ortam sunar.

Unutulmamalıdır ki, konaklama şeklinizi İngiltere’de kaldığınız süre boyunca değiştirme imkanına sahipsiniz. İster aile yanı ister yurtta konaklamayı tercih edin, İngiltere’de konaklama konusunda Endless Abroad Londra ve Türkiye ekibimiz sizlerin yanında olacaktır.

londra-dil-egitimi

İNGİLTERE’DE ULAŞIM

Türkiye’den direkt uçuşlar ile İngiltere’de gidebileceğiniz şehirler;

  • Londra
  • Birmingham
  • Manchester
  • Bristol
  • Edinburgh
  • Newcastle

Diğer bölgeler için İngiltere’de şehirlerarası ulaşım National Express otobüsleri ile ve National Rail Trenler ile kolayca sağlanabilir. Ayrıca tüm bölgeler için Endless Abroad bünyesinde VIP Havalimanı Transfer hizmetimiz de mevcuttur.

Endless Abroad, İngiltere kuruluşlu bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasıdır. Öğrencilerimiz Londra’daki ofisimizi diledikleri zaman ziyaret edebilir, Türkiye özlemlerini bir güler yüz ve bir bardak sıcak çay ile biraz olsun giderebilirler.

İngiltere’de şehirlerarası ulaşım için National Express otobüslerini ve National Rail trenlerini tercih edebileceğiniz gibi şehir içi ulaşımlarda otobüs ve metro en yaygın toplu taşıma araçlarıdır.

*Manchester’da şehir içi ulaşım için çoğu otobüsün ücretsiz hizmet verdiğini biliyor muydunuz?

ingiltere-yemek

İNGİLTERE’DE YEME İÇME

İngiliz kahvaltısı dışında genel olarak İngiliz mutfağı dünya mutfaklarını içinde barındıran , her damak tadına uygun seçenekler sunar.

İngiltere’de öğrenciler için ucuz öğle yemeği tavsiyemiz;

Tesco , M&S , Boots ve Sainsbury Marketlerinde uygulanan deal-meal promosyonu ile bir tane sandviç çeşidi, 1 tane atıştırmalık ve içeceği sadece £3 ‘a alabilirsiniz

İngiltere’de Cep Telefonu ve Sim Card Kullanımı

Türkiye’de kullandığınız cihazlarınızı İngiltere’de de kullanabilirsinz.

İngiltere’ye gitmeden önce Endless Abroad ofislerimize uğrayarak hazır tarife tanımlı sim kartlarınızı teslim alabilirsiniz. Bu size havalimanına indiğiniz andan itibaren sorunsuz bir internet erişimi sağlayacaktır.

İNGİLTERE’DE BANKA İŞLEMLERİ

Uluslararası bankacılık alanında Master ve Visa kartlarını her alanda kullanabilirsiniz. Fakat bir banka hesabı açtırmak isterseniz okuldan bir öğrenci belgesi talep ederek Lloyds, Barclays, Halifax bankalarından hesap açtırma işleminde bulunabilirsiniz.

Bunun haricinde Londra’da 2 şubesi bulunan İş Bankası şubelerinden de Türkiye’deki TL ve £ hesabınızdan toplu para çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca TEB bankası müşterileri Barclays ile özel anlaşmaları sayesinde Barclays Atm’ lerinden komisyonsuz  para çekim işlemi gerçekleştirebilmektedirler.

Unutmayınız ki; İngiltere’de ATM’lerden günlük olarak para çekim limiti £300’dur.

Western Union ile uluslararası para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Endless23

İNGİLTERE’DE MUTLAKA YAPILMASI GEREKENLER

  • Önceden rezervasyon ve internetten yapılan promosyonlu bilet satışları ile Birleşik Krallık’ a bağlı diğer ülkeleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
  • Gittiğiniz şehirleri hatırlatacak bir anahtarlığı koleksiyonunuza eklemek sizi seyahat konusunda teşvik edebilir.
  • Liverpool’ da bir liman yürüyüşü, Brighton Pier’ de dönme dolap macerası, Bournemouth’da sayısı 100’ü aşmış festivallerde eğlence, her cumartesi iskeleden havai fişek gösterileriyle görsel bir şölen, Oxford ‘da Harry Potter’ın çekildiği bölgeye bir ziyaret, Bristol’e kültürel bir seyahat, Manchester’da ücretsiz hizmet veren şehri gezmenizi sağlayan otobüslerle şehir turu, ve tabii ki Londra’da The Shard’ da tüm Londra’ya tepeden bir bakış atacağınız manzara eşliğinde akşam yemeği, London Eye ile 360 derece Londra deneyimi, Oxford Street ‘de alışveriş, Westminiter Pier’den kalkan teknelerle Thames Nehir turu , Kraliçe’ nin Botanik Bahçesi Kew Gardens, Richmond Park ve Hyde Park ‘da bir yürüyüş, dünyanın zaman ayarlarının merkezi, sıfır noktamız Greenwich‘e ve parkına gitmeden seyahatinizi bitirmeyin.

Gerçekleştirmek istediğiniz yurt dışı eğitimlerinizin her aşamasında sizlere yardımcı olmak için Endless Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız.