İrlanda’da Eğitim

irlanda-indirimli-dil-okullari

Dil eğitimlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Butik ve zincir okulların bulunması, İrlanda’da eğitim almak isteyen öğrenciler için çok çeşitli seçenekler ortaya çıkarmaktadır.
İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, şehir tercihlerini öncelikli olarak İrlanda’nın başkenti olan Dublin’den yana kullanmaktadırlar. Dublin’de üç üniversite, birçok yüksek öğrenim kurumu ve birbirinden kaliteli ve her bütçeye hitap edebilecek dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Dil okullarına 2016 ve 2017 senelerinde birçok zincir okulda eklenmiştir; Oxford House College (OHC) ve English Language College (EC) bu zincir okullara örnektir.

İrlanda’da bulunan dil okullarının hemen hemen hepsi çeşitli amaçlara yönelik, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce,İş İngilizcesi,Sosyal Aktiviteyle İngilizce, Sınava Hazırlık İngilizcesi, TOEFL ve IELTS Hazırlık programları sunmaktadır. Öğrencilerin istekleri doğrultusundaHukuk İngilizcesi, 7/15 yaş arası öğrenciler için İngilizce, Finans İngilizcesi gibi farklı kurslarda İrlanda’da sunulmaktadır.

Bu programlara ait İngilizce kurslarının herhangi bir sabit başlangıç dönemi bulunmamaktadır. Dil okullarında sürekli öğrenci döngüsü olduğundan dolayı, yıl içinde her pazartesi yeni kayıtlar alınmaktadır.

Dil okullarına her pazartesi başlanıldığı gibi öğrenciler, amaçlarına göre programlarının sürelerine de karar verip 2-52 hafta arasında tercih ettikleri dil okulunda eğitim alabilirler.