İspanya’da Dil Eğitimi

ispanya-

İspanyolca dünyada en çok konuşulan 3. Dildir. Dünyada İspanyolca konuşan yaklaşık 500 milyon insan bulunmakta ve 58 ülkede İspanyolca konuşulmaktadır. Ülkemizde yoğun talep gören İngilizce ’ye alternatif olabilecek dillerden ilki İspanyolcadır. Bu nedenle İspanyolca dil eğitimine yönelen öğrenciler çok büyük avantaj elde etmiş olacaklardır. İspanya’nın Türkiye’ye yakın olması ve ülkede eğitimin oldukça uygun olması öğrencilerimize büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca İspanya’ya dil eğitimi almak için giden öğrenciler eğitimleri sırasında ya da sonrasında tüm Avrupa’yı keşfetme fırsatı yakalayabilirler.

İspanyolca eğitim için, tercih edilecek en iyi seçenek İspanyadır. Çünkü İspanya, İspanyolca’nın en iyi ve saf konuşulduğu ülkedir. İspanya’nın 10 şehrinde ve farklı okul seçenekleriyle öğrencilerimize İspanyolca eğitim seçeneği sunmaktayız. Bu şehirler; Sevilla, Madrid, Malaga, Barcelona, Valencia, Salamanca, Tenerife, Alıcante, Cadız, Granada’dır. Alınmak istenen dil eğitimi 2 haftadan 1 yıla kadar değişmektedir. Kurs başlangıçları her hafta Pazartesi günüdür. En çok tercih edilen programlar; Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, İş için İspanyolca, DELE Sınav hazırlık, Üniversite için hazırlık kursları, İspanyolca+ Dans, İspanyolca + Staj.

İspanya’da sunmuş olduğumuz, Erasmus staj programı için öğrencinin B2-C1 seviyesinde İngilizcesi olması gerekmektedir.  Staj programlarında öğrenciye ücret ödenmemektedir.  İspanya’da yapacağınız staj, cv’nize ekleyebileceğiniz iyi bir iş deneyimi olmaktadır. Farklı insanlarla tanışarak hem dilinizi geliştirmek hem de iş deneyimi edinmek bu programla hiçte zor değil.

Şehrin merkezinde bulunan, dünyaca ünlü markaların satış, pazarlama, tanıtım ve organizasyonlarının yapılıp, aynı zamanda bu şirketlere işletme ve proje alanında çözüm ortaklığı sunulan şirketlerde staj yapabilirsiniz.

Staj İmkanı Sunulan Bölümler;

İşletme Bölümü: Ofis ortamında staj yaparsınız. Ürünlerin pazarlama ve satışında görevlendirilirsiniz. Finans muhasebe ve insan kaynakları kısımlarında da çalışabilirsiniz.

Ekonomi Bölümü: Ofis ortamında staj yaparsınız. Finans ve muhasebe kısımlarında çalışabilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler: Ofis ortamında staj yaparsınız. Başta Fransa, Amerika ve Hollanda olmak üzere yurtdışındaki diğer müşteriler ile iletişimi sağlamada görevlendirilirsiniz.

Halkla İlişkiler: Ofis ortamında staj yaparsınız. Şirket içi iletişimden sorumlu olursunuz. Şirketin duyuru bültenini ve broşürlerini düzenler, şirketin sosyal etkinliklerini organize edersiniz.

Turizm Bölümü: Turizm faaliyeti verilen apart otellerde yapabilirsiniz. Housekeeping olarak görev alırsınız.

barcelona-sdfsdfdsf

İspanya, Barcelona

İSPANYA KONAKLAMA

İspanya’daki konaklama seçeneklerine bakacak olursak; şehirlere göre konaklama seçenekleri ve ücretleri değişmektedir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları mevcuttur. Dil kurslarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır özellikle ilk aylarda öğrencilerin kültürü tanımaları adına aile yanı konaklama tercih etmeleri tavsiye edilir.

İSPANYA’DA ULAŞIM

İspanya’da ulaşım, ülkeyi saran metro hattından dolayı hem uygun fiyatlı, hem de kolaydır. Biletler büfelerde ve Metro duraklarında satılmaktadır. Şehirde ulaşım otobüs ile de sağlanmaktadır. Fakat insanlar hem daha uygun fiyatlı hem de daha hızlı olduğu için metro transferini tercih etmektedirler. Ayrıca çok turist çeken bir ülke olduğundan dolayı araba kiralama da çok ekonomik olacaktır. Araç kiralamak için pasaport ve uluslararası geçerli ehliyetinizi göstermeniz gerekmektedir. İspanya’nın bir güzel yönü de araba egzoz ve gürültüsünden biraz daha uzakta bir trafik düzeninin olmasıdır. Bu sayede insanlar bisiklet kullanmayı tercih etmektedir.

İSPANYA’DA İKLİM

İspanya’da, kış ve yaz ayları ılıman geçmektedir. Bu yüzden bavulunuzu kazak, kaban, bot üçlemesiyle doldurmanıza gerek yoktur. Kendinizi Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde olacağınızı düşünerek kıyafet seçimi yapmanızı öneririz. Fakat yağmurluk ya da şemsiyenizi yanınıza almayı unutmayın.

İSPANYA’DA VİZE İŞLEMLERİ

İspanya’ da dil eğitimine, Shengen vize birliğinde bulunan bir ülke olmasından dolayı 6 aya kadar Shengen vizesi; 6 ay ve üzeri kurslar için de ulusal vize alınması gerekmektedir. Vizeler çoklu giriş ya da tekli giriş olarak da verilebilmektedir. Hangi şekilde vizenin verileceği İspanya Konsoloslu’ğunun insiyatifindedir.