Kanada’da Eğitim

kanada

Kanada’da Eğitim

İngilizce ve Fransızcayı resmi olarak kabul etmiş , iki dilli bir ülke olarak bilinen Kanada ; Fransızca ve İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için şehir olarak birçok seçenek bulunmaktadır. Kanada’nın en popüler şehirleri ise Toronto, Vancouver ve Montreal‘dir.

KANADA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Lisans, master, MBA, doktora programlarını Kanada’da yapmak isteyen öğrenciler için birbirinden kaliteli onlarca üniversite bulunmaktadır. Gerekli koşullar sağlandığında da bu üniversitelerin birçoğu öğrencilerine burs desteği vermektedir.

National-Gallery-Canada

Üniversiteler her yıl Eylül- Kasım ayları arasında açılmaktadır. Kabul edilmek isteyen öğrenciler bir önceki yıl mart ayının sonuna kadar istedikleri üniversitelere başvuruları gerçekleştirmek zorundadırlar. Bazı üniversitelerin başvuru tarihlerinin daha erken bittiğini unutmamak gerekir.

Başvurular için gerekli olan belgeler şu şekildedir;

  • Üniversite başvuru formu ( eğitim danışmanları tarafından doldurulacaktır)
  • Son mezun olunan okulun transkript bilgileri ( genelde kapalı zarfta, imzalı ve mühürlü istenmektedir)
  • Son mezun olunan okulun diploması
  • CV
  • Ek bilgi formları
  • İngilizce yeterlilik sınavı ( IELTS, TOEFL)
  • Fransızca bölümler için de Fransızca yeterlilik sınavı ( DELF , B2)
  • Burs başvuruları için referanslar ve portfolyo
  • Niyet Mektubu

Üniversite eğitimlerine kabul için genelde yukarıda belirtilen belgeler gerekmektedir. Bazı durumlarda üniversiteler ekstra belge talep etme bulunmaktadır.

Genel ücret tablosu ise şu şekildedir;

Lisans eğitimi: 15.000 C$-20.000 C$

Kolej eğitimi: 12.000 C$- 15.000 C$

Master Programları: 12.000 C$-25.000 C$

KANADA’DA KONAKLAMA

Öğrencilerin büyük bir kısmı aile yanı konaklamaları tercih etmektedirler. Kanadalı ailelerin yanında kendilerine ait oda da konaklayarak, okulda öğrenilen bilgileri gün içinde de ailelerle pratik yaparak geliştirmeyi tercih eden öğrenciler aynı zamanda tam veya yarım pansiyon şeklinde konaklarlar. Aile yanı seçeneğine ek olarak yurt, öğrenci evleri veya apart konaklamalarda da öğrenciler kalabilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için 444 3 660 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.