Malta’da Eğitim

malta-indirimli-dil-okullari

Malta’da Eğitim

İngilizce dil eğitimi alırken, sosyal yaşamın içinde olmak dil gelişimindeki en önemli faktördür. Adanın ilgi çekici Akdeniz mutfağı, alışveriş, renkli gece hayatı öğrencilerin her zaman ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda dil okullarının sahip olduğu aktivite merkezlerinin düzenlediği malta gezileri öğrencilerin okul arkadaşları ile de kaynaşma şansını yakalayarak sosyalleşmesini sağlar.

Comino adası maltaya gezmeye gelenler için bir cennettir.

Comino adası maltaya gezmeye gelenler için bir cennettir.

Malta halkı son derece sıcak kanlı ve yardım sever insanlardan oluşmaktadır. Maltada akdeniz iklimi sıcaklığını tüm Malta halkında hissedebilirsiniz. Özellikle sokakta, sahilde ve topluma açık alanlarda ihtiyacınız olması durumunda yardımdan kaçınmazlar, bu durum özellikle dil okulu için ülkede bulunan öğrencilere ekstra bir kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. Pozitif insanları, ılıman iklimi ve kültürel çeşitliliği ile bu yüzden Malta dil eğitimi açısından son derece keyifli bir seçenektir.

Malta’da ki dil okullarının bir çoğu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler şeklinde tasarlanmıştır. Maltada dil okullarında yapılacak aktivitelerden bahsedecek olursak kafeterya, kütüphane, bilgisayar odaları, spor salonları vb alanlar mevcuttur. Okul sonrasında dileyen öğrenciler yine dil okullarının içinde bu alanlardan faydalanarak vakit geçirebilmektedirler.

Malta dil eğitimi açısından da zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Tüm dünyada bulunan zincir dil okullarının yanı sıra tek şubeli butik hizmet veren dil okulları da mevcuttur. Her yıl bir çok farklı ülkeden öğrenci dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir. Özellikle yaz aylarında Türk oranı bir miktar daha fazla karşımıza çıkmaktadır ancak dil okullarındaki milliyet çeşitliliği bu oranları eşit bir şekilde dağıtmıştır. Malta’nın Özellikle Avrupa’ya yakın olması ve ekonomik koşulları dolayısı ile de Avrupalı öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

st-julians

Yüz ölçümü olarak oldukça küçük bir coğrafyadan oluşmaktadır. Malta’da ulaşım son derece rahat ve kolaydır. Dil okullarının çoğu Malta’nın merkezi olan St Julians’da yer almaktadır. Malta’nın kalbi olan bu bölge tüm sosyal aktivite merkezlerine yürüme mesafesindedir. Otobüs ve feribot ülkenin başlıca toplu taşıma aracıdır ancak yürüyerek ve bisiklet ile de ulaşım son derece rahat sağlanabilmektedir. Tercihe göre öğrenciler aynı zamanda Avrupa’nın da birçok şehrine bulabilecekleri uygun uçak biletleri ile de seyahat edebilmektedir.

İtalya’nın güneyinde bir Akdeniz adası olan Malta uzun yıllar İngiliz sömürgesi olarak kalmasından dolayı diğer pek çok eski sömürge ülkede olduğu gibi İngilizce ‘yi halen birinci resmi ve kültürel dil olarak kullanmaya devam etmektedir.

Kış döneminde devam eden programlar ile yaz ayları arasında oldukça değişen fiyat farkları görülür. Bunun en büyük nedeni Malta’nın ekonomisini büyük ölçüde turizmin canlı tutması ve adanın kış ayları dışında  çok rağbet görmesidir.

İngiltere ve diğer ülkelerde yer alan pek çok okulun Malta’da şubeleri bulunmaktadır. Turistik bir ülke olmasından dolayı konaklama seçenekleri değerlendirilirken mümkün olduğunca yemeklerin dâhil olduğu bir konaklama türü seçmekte ekonomi açısından fayda bulunmaktadır. Aile yanında konaklama kadar çeşitli öğrenci yurtları ve oteller de oldukça yaygındır.

MALTA’DA KONAKLAMA

Malta’da konaklamaların çoğu dil okullarının çevresinde öğrenci apartları ve aile yanı konaklama seçeneği olarak sunulmaktadır. Öğrenciler; öğrenci apartlarında 2/3 kişilik paylaşımlı odalarda, aile yanı konaklamalarında ise tek kişilik sabah kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon seçeneğini tercih edebilirler. Konaklamalar ile okullar arası genel olarak yürüme mesafesinde olmakla beraber kimi zaman otobüs mesafesinde de olabilmektedir. Öğrenciler maksimim 20 dk otobüs yolculuğu ile okullarına kolaylıkla ulaşabilirler.

MALTA’DA VİZE

Malta Shengen vize birliğinde bulunan bir ülke olmasından dolayı 6 aya kadar Shengen vizesi 6 ay ve üzeri kurslar için de ulusal vize alınması gerekmektedir. Vizeler çoklu giriş ya da tekli giriş olarak da verilebilmektedir. Hangi şekilde vizenin verileceği Malta konsolosluğunun insiyatifindedir.

Neden Malta?

  • Uluslarası zincir dil okulları
  • Akdeniz iklimi ve sıcak kanlı insanlar
  • Ekonomik yaşam
  • Renkli sosyal aktiviteler
  • Avrupa’nın bir çok şehrine kolay ulaşım ile seyahat imkanı

Malta’da vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Malta dil okullarımızın bir çoğunda kaçırılmayacak kampanyalar bulunuyor.

Hemen kayıt yaptırmak için bize  444 3 660 numaralı danışmanlık hattımızdan ulaşabilir veya buraya tıklayarak ücretsiz danışmanlık formumuzu doldurursanız sizi arayarak daha detaylı bilgi verebiliriz.