Malta’da Eğitim

malta-indirimli-dil-okullari

Dil eğitimlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Malta’da ki dil okullarının bir çoğu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler şeklinde tasarlanmıştır. Malta’da dil okullarında yapılacak aktivitelerden bahsedecek olursak kafeterya, kütüphane, bilgisayar odaları, spor salonları vb alanlar mevcuttur. Okul sonrasında dileyen öğrenciler yine dil okullarının içinde bu alanlardan faydalanarak vakit geçirebilmektedirler.

Malta’da bulunan dil okullarının hemen hemen hepsi çeşitli amaçlara yönelik, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sosyal Aktiviteyle İngilizce, Sınava Hazırlık İngilizcesi, TOEFL ve IELTS Hazırlık programları sunmaktadır. 7/17 yaş arası öğrenciler için ise Junior Summer Camp programları da Malta‘da ilgi çekenler arasındadır. Dil okullarına her pazartesi başlanıldığı gibi öğrenciler, amaçlarına göre programlarının sürelerine de karar verip 2-52 hafta arasında tercih ettikleri dil okulunda eğitim alabilirler.

Malta dil eğitimi açısından da zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Tüm dünyada bulunan zincir dil okullarının yanı sıra tek şubeli butik hizmet veren dil okulları da mevcuttur.