Neden Dubai’de Eğitim Almalıyım?

  • Vize Kolaylığı: Eğitim almak isteyen öğrencilerin başlıca sorusu vize alabilecek profilde olup olmadığı ile ilgilidir. Dubai için kişilerin vizesinin çıkıp çıkmayacağı ile ilgili endişe yapması gerekmemektedir. Çünkü çalışılan ES Dubai dil okulunun vize desteği ile öğrencinin vizesi kolaylıkla onaylanmakta ve süreci rahat bir şekilde başlamaktadır. En önemli bilgilerden biri diğer ülkelerdeki gibi hesapta para gösterme zorunluluğunun olmamasıdır. Vize için; eğitim almak isteyen kişilerin pasaportu, 5×5 ölçülerinde biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdan fotokopisi yeterli olmaktadır.
  • Çalışma İzni: 12 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan öğrencilerin yasal olarak çalışma izinleri olmaktadır. Yani haftada part-time 20 saatlık bir çalışma izinleri bulunmaktadır. Dil okulu ile birlikte çalışma avantajından yararlanan öğrenciler hem kendi masraflarını karşılayabilmekte hem de pratik anlamda dil yeterliliklerini artırabilmektedirler.
  • Sosyal Aktiviteler: Öğrenciler, müze, hayvanat bahçesi gibi gezilere katılabilirler, Kite Beach’de Sörf yapabilir, çöl safarisi de yapabilir anılarına bir sayfa daha ekleyebilirler. Kite Beach ; su sporları için güzel bir mezkezdir. Çöl Safarisi Dubai’de yapılan güzel aktivitelerden bir tanesidir. Bir arabada sürücü hariç 7 kişi yer alabiliyor. Es Dubai dil okulu bu aktiviteyi de öğrencilerine sunabiliyor. Uygun fiyatlı olacak şekilde bu sosyal aktiviteden okulun öğrencileri yararlanabiliyor. Ve çeşitli aktivitelerden yararlanma şansları oluyor.
  • Turizm: Turizm açısından kendini her türlü geliştirmiş olan Dubai “en” lerin yeri olmaktadır. En yüksek , en pahalı, en görkemli, en yüksek gibi terimleri sürekli burda duyuyorsunuz. En yüksek bina BurjKhalifa, en lüks otel Burj Al Arab, en heyecanlı Desert Safari, en eski olarak adlandırılan Dubai Creek bölgesinde ufak bir yolculuk yapmak, Palmiye adasını ziyaret etmek gibi Dubai Turizmini canlandıran ve çeşitli lokasyonlardan insanların gelmesini sağlayan bir çok neden vardır. Popülasyonu çok gelişmiş olan Dubai’de İngilizce bilmeyen sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. City Walk, City CentreMirdif, Dubai Mall gibi alışveriş yapılacak büyük bir merkez bulunmakla birlikte çok çeşitli markaları da görme ve alışveriş yapma şansı olmaktadır. İçerisinde dev köpek balıklarını da görebileceğiniz dev bir akvaryum bulunmaktadır.
  • Ulaşım: Dubai’de ulaşım olarak kullanılabilecek alternatifler; metro, otobüs, tramvay, havaray, abra(taka), taksi veya kiralık arabalar. Dubai’de ulaşım araçlarını kullanabilmek için NOL Card’a sahip olmanız gerekmektedir. Metro girişlerindeki makinelerden temin edebilirsiniz. Metro veya otobüse binerken bu kartı makineye okutmanız gereklidir ve aynı şekilde inerken de okutmanız gerekiyor, metrodan çıkabilmeniz için. Kırmızı ve yeşil olmak üzere 2 ayrı hattan oluşan metro şehir merkezini rahatlıkla gezmenizi sağlıyor ve aynı zamanda havaalanından ulaşımınızı da sağlıyor.