Rusya’da Dil Eğitimi

rusya

En yaygın dil okulları en büyük şehri olan Moskova ‘da yer almaktadır. Moskova ‘yı St.Petersburg ve Irkutsk şehirleri kovalamaktadır. Rusya Dil okulu programları genelde 2 hafta ile 52 hafta arasında düzenlenmektedir. Öğrenci Rusça’yı iyi bir şekilde  yaklaşık olarak 5-6 ay içerisinde öğrenmektedir.

moscow-2742642_960_720

Moskova, St. Basile

RUSYA’DA YEMEK KÜLTÜRÜ

Soğuk bir karasal iklime sahip olan Rusya’da yeme-içme de ülkemize göre farklılık gösterebilmektedir. Kahvaltıda peynir, sucuk, yumurta, tereyağı, çay veya kahve tüketilmektedir. Sabah kahvaltısında çorba da yenilebilir.  ‘’Yenilebilir ‘’ denir çünkü çorbaları sebze bakımından oldukça yoğundur. En ünlü çorbaları Borşç(borç) olarak bilinmektedir. Havuç, soğan, sarımsak, kırmızı pancar, patates, lahana, bal kabağı ,sığır eti, kümes hayvanı ve koyun etleri tüketilmektedir.

Türkiye – Rusya arasındaki ticari ve siyasi ilişkilerin kuvvetli olması Rusça ‘nın öğrenilmesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.

RUSYA’DA ULAŞIM

Ulaşım olarak çok fazla demir yoluna sahip olan Rusya’ da Dil Okulu’ na gitmek isteyen öğrenciler hiç zorlanmadan toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorlar.  Çok gelişmiş tren ağlarına ve karayollarına sahiptir. Şehirlerde tramvay , metro ve metrobüs oldukça yaygındır.

RUSYA’DA PARASAL İŞLEMLER

Resmi para birimi Rubledir. Rusya’da parasal olarak yaşam maliyetleri 300$-600 $ arasında değişmektedir. Yemek giderleri genelde 150 $- 200$ ‘dır. Taksi kullanma oldukça yaygındır , bunun sebebi akaryakıt fiyatlarının oldukça düşük olmasındadır.  Su, elektrik, gaz masrafları Türkiye ‘ye göre düşüktür

RUSYA’DA İKLİM

Karasal bir iklime sahip olup yaz dönemlerinde sıcaklık ortalama +25 derece, kışları -15 dereceye kadar düşmektedir.
Bizlere 444 3 660 numaralı hattımızdan ulaşabilir, Rusya’da Dil Eğitimi almanın detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.