Yurtdışında Eğitim

EC Dil Okulu

İngilizce dünyanın her yerinde konuşulan bir dildir ve eğer nasıl konuşacağınızı biliyorsanız, kendinize heyecan verici bir dünyanın kapılarını aralayarak, her zaman düşlediğiniz o farklı tür hayatı yaşama şansına sahip olacaksınız. EC dil okulu, size hayallerinizi yaşatarak, hedeflediğiniz dil becerisine ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda yılda 45000’den fazla ... Devamını Oku »

Erasmus hibe ne kadar?

Erasmus+ Programı kapsamında her yıl birçok üniversite öğrencisi yurt dışı deneyimi kazanmaktadır. Erasmus+ Programı örgün ve staj hareketliliği olmak üzere iki farklı imkan sunmaktadır. Erasmus +Örgün hareketliliği öğrencilerin bağlı olduğu fakülte ve bölüm kapsamında anlaşmalı olan Avrupa’daki okullarda 1 veya 2 dönem boyunca eğitim almayı kapsarken Erasmus+ Staj hareketliği ise öğrencilere ... Devamını Oku »

Yurtdışı Eğitim

Her sene Türkiye’de yapılan araştırmalara göre özellikle 16-29 yaş arası öğrencilerin yurt dışı eğitime olan talebi artmaktadır. Bunun sebebi olarak yurt dışı eğitimin avantajları arasında öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı yakalaması, Yurt dışı eğitimlerinde öğrenme sürecinin daha hızlı ilerliyor olması ve yurt dışında eğitim almanın evrensel bir insan olma bilinci ... Devamını Oku »

Yurtdışı çıkış harcı

Yurtdışı çıkış harcı, yurtdışına çıkmadan önce Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile çıkış yapanlardan, çıkış başına alınan 15 TL’lik bir vergidir. 15 Türk Lirası olan bu harç her çıkışta ödenmek zorundadır.  Yurtdışına çıkış yaparken alınan yurtdışı çıkış pulunu öğrencilerin gümrük polisine göstermesi gerekmektedir.  Gümrük polisi harç pulunun üzerine ... Devamını Oku »

Yurtdışı Danışmanlık

Yabancı bir dili etkin, hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmenin en kolay yolu, kuşkusuz ki o dilin konuşulduğu ülkede bulunmaktır. Yurtdışında dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, sertifika, staj programı ve diğer programlar hakkında detaylı bilgi ve doğru bir yönlendirme almak için yurtdışı danışmanlık hizmeti almak yurtdışı ... Devamını Oku »

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları mezuniyetinize veya mevcut is tecrübenize ekleyebileceğiniz en mükemmel katkı olmak yanında ve sizi bugünün iş dünyasına hazırlayan programlardır. Yurtdışı sertifika programları profesyonel eğitim programlarıdır. Kısa sürede bitirilebilen ve ekonomik açıdan da uygun olan bu programlar yurtdışında çok yaygındır. Sertifika programları size özel bir alana ... Devamını Oku »

Yurtdışında Nasıl Üniversite Okunur?

Yurt dışında üniversite okumak isteyen her öğrencinin   öncelikle  aşağıdaki şartları sağlıyor olması  gerekmektedir. 1. Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencinin yeterli düzeyde İngilizce seviyesinin olması ; Öğrencinin TOELF ve IELTS sınav skorlarının yurtdışında üniversiteden üniversiteye değişmek ile birlikte genel olarak üniversiteler TOEFL için 60-80, IELTS için ... Devamını Oku »

Yüksek Lisans İngilizcesi

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi alabilmek için yabancı dil yeterliliğini sağlamak en önemli koşuldur. ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada gibi ülkelerde yüksek lisans başvurusu için IELTS ya da TOEFL yeterlilik belgesi istenmektedir. Diğer ülkelerde de benzer özel yeterlilik sınavlarına girmeniz gerekebilir. Premaster gibi köprü programlar sayesinde hem dilinizi ... Devamını Oku »

Lisans İngilizcesi

Yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerinin en az orta seviyede olması gerekmektedir. İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere 24-36 hafta akademik dil eğitimi almaları önerilmektedir. Bunun için öğrenciler yurt dışındaki dil okullarına yönlendirilir. Öğrencilerin dil seviyelerine göre katılması gereken süre ve haftalık ders saatleri ... Devamını Oku »

Yurtdışı Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi almak gün geçtikçe eğitimizin, iş yeterliliklerimizin bir parçası haline gelmektedir. Her insanın en temel hayat gayesi olan kendine bir meslek alanı bulup, bu meslekle kendisini ve ailesini mutlu bir hayat sahibi yapmaktır. Bunun için gelişmek ve geliştirmek zorundadır. Dünyada gitgide artan bilgi ... Devamını Oku »