Lisans İngilizcesi

Yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerinin en az orta seviyede olması gerekmektedir. İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere 24-36 hafta akademik dil eğitimi almaları önerilmektedir. Bunun için öğrenciler yurt dışındaki dil okullarına yönlendirilir. Öğrencilerin dil seviyelerine göre katılması gereken süre ve haftalık ders saatleri belirlenir. Haftada 20 saat , 25 saat yada 30 saatlik programlar seçilir. Yine dil seviyesine göre 24 -36 haftalık kurs programlarına yönlendirilir.  Yurtdışında dil eğitimi için Genel İngilizce- Yoğun İngilizce – IELTS hazırlık – TOEFL hazırlık kurslarına katılım sağlanmalıdır. Öğrencilerin dil bilgisi , konuşma , yazma , anlama ve okuma becerilerinin gelişmesi amaçlanmalıdır. Bu programlar sayesinde mükemmel dil becerilerini kazanma akıcı bir İngilizceye sahip olma , IELTS ve TOEFL sınavlarından yüksek bir puan alabilecek düzeye gelebilme fırsatı yakalanır. Özellikle yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ekonomik bir seçenektir.

Yurt dışında lisans İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler , İrlanda, İngiltere, Amerika, Kanada, Avusturalya, Malta gibi İngilizcenin konuşulduğu ülkelere yönlendirilir. Öğrencinin tercih edeceği ülke, şehir ve lisans İngilizcesini alacağı dil okulu belirlenir. Bu aşama oldukça önemlidir çünkü lisans eğitimi seçimlerine göre şekillenecektir. Bu yüzden öğrenciye ülke ve şehrin sosyal – ekonomik durumu iyi bir şekilde aktarılmalıdır. Öğrenciler lisans İngilizcesini alırken okulların organize ettiği konaklamalarda , aile yanı veya yurtlarda kalabilirler. Yine okulların düzenlediği sosyal programlara katılabilirler.

Her üniversitenin kabul edeceği İngilizce dil beceri skoru farklıdır , bunun için öğrenci dil eğitiminin sonunda dil sınavlarına girip dil becerilerini belgelemek zorundadır. Bazı üniversiteler IELTS 4.5 yada TOEFL 60 skorunu şartlı olarak kabul ederler ancak öğrenciler yine de o yıl yurt dışında akademik İngilizce dil eğitimini almak zorundadırlar. Öğrencinin direk yurt dışında lisans eğitimine kabul edilebilmesi için IELTS skorunun minimum 5.5 , TOEFL skorunun minimum 75 olması şarttır. Hatta yurt dışındaki bazı iyi ve seçkin üniversitelere kabul için dil seviyesi skorlarının IELTS 7.0  yada TOEFL 90-95 olması koşulu aranır. Eğer öğrenci Türkiye ‘de %100 dil eğitimi alan bir üniversitede okuduysa ve ikinci üniversitesini yurt dışında okumak istiyorsa transkript ( not ortalamaları ) değerlendirilerek ünversitelere lisans eğitimi için direk kabul alabilir.

Sizde Endless Abroad farkıyla yurtdışında lisans ingilizcesi konusunda detaylı bilgi almak isterseniz, Sizi Arayalım sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir yada Lisans & Yüksek Lisans Programları sayfamızı inceleyebilirsiniz.