Malta’da Dil Okulu Fiyatları

Malta ekonomisinin büyük bir kısmını turizm ve dil okulları oluşturmaktadır. 1970’lerden bu yana dil okullarına öğrenci kabul eden Malta bu alanda tutulan bir ülke olduğunu uzun yıllar varlığını devam ettirerek göstermektedir. Malta’da dil okulu fiyatları diğer birçok ülkeye göre daha ekonomiktir. Ayrıca yaşam masrafları da buna paralel bir şekilde diğer ülkelere göre daha azdır.

Ülkede uluslararası çalışan okullar bulunmakla birlikte yerel okullar da bulunmaktadır. Dil okulları genelde Malta adasındaki başkent Valetta, Sliema ve St. Julian’s da yoğunluktadır. Birçok okul Feltom tarafından denetlenmektedir ve eğitim sonunda öğrencilere uluslararası geçerliliğe sahip sertifika vermektedir. Malta’da en çok tercih edilen dil okulları arasında EC, ESE, ACE, AM Language School, LAL dil okulları bulunmaktadır. Malta’da dil okulu fiyatları incelendiğinde ESE ve AM Language School dil okulları öğrencilere cazip fiyatlar sunmaktadır.

Malta’da dil okulu fiyatlarını cazip kılan bir diğer avantaj da paket programlardır. Paket programı, okulun materyalleri, gezileri, servisleri, konaklaması gibi birçok gideri kapsayan bir fiyat belirleyerek fiyata bunları dâhil ettiği programlardır. Genelde paket programları, dil okulu kaydı yaptırıp diğer ücretleri bireysel olarak karşılamaktan daha ekonomik olmaktadır. Fiyatlandırma her programda olduğu gibi okullara göre değişiklik göstermektedir.

Malta’da dil okulu fiyatları üzerine araştırma yapıyorsanız fiyatların seçtiğiniz okula, konaklama tipine, kalacağınız süreye ve hangi programa gideceğinize göre değişiklik gösterdiğini aklınızda bulundurmalısınız. Ayrıca yoğun sezon dediğimiz yaz döneminin belirli aylarında yoğun sezon farkı da fiyata eklenmektedir. Örneğin Malta’da 3 aylık dil okulu fiyatlarını 1900€ ile 3500€ arasında görebilmeniz mümkündür. 6 aylık dil okulu fiyatlarına bakılacak olursa 3500€ ile 9000€ arasında değişiklik göstermektedir.

Malta’da konaklamalar genellikle okullara ve merkeze yakınlığı bakımından apart konaklamalar ya da yurt konaklamalarda yapılmaktadır. Birçok ülkede apart konaklamalar okul fiyatlarından daha yüksek olduğu için öğrenciler aile yanı konaklamalara yönelmektedir. Malta’da bu durum söz konusu değildir. Apart konaklamaların fiyatları okul fiyatlarına paralel gitmektedir. Örneğin Malta’da 3 aylık apart konaklamaların fiyatı 1900€’dan; 6 aylık konaklama fiyatları ise 3500€’dan başlayıp seçilecek olan apart türü ve özelliklerine göre artış göstermektedir. Burada unutulmaması gereken fiyatları belirlemek öğrencinin orada alacağı eğitimi ve kalacağı yeri seçerken vereceği kararlara bağlıdır.