Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları mezuniyetinize veya mevcut is tecrübenize ekleyebileceğiniz en mükemmel katkı olmak yanında ve sizi bugünün iş dünyasına hazırlayan programlardır. Yurtdışı sertifika programları profesyonel eğitim programlarıdır. Kısa sürede bitirilebilen ve ekonomik açıdan da uygun olan bu programlar yurtdışında çok yaygındır. Sertifika programları size özel bir alana yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitim alma imkânı sunar. Sertifika programlarını belli bir iş tecrübesine sahip profesyoneller, iş sahipleri ile yeni mezunlar tercih etmektedir. Yurtdışı sertifika programları size kendi alanınızda uzmanlaşmanın yanında alanınızı değiştirmeniz konusunda da yardımcı olmaktadır. Yurtdışında sertifika programlarını master programlarından daha cazip hale getiren noktalar: kabul koşullarının master programlarına göre daha esnek olması daha pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgiler içermesi, daha kısa süreli olmaları, yıl boyunca daha esnek başlangıç tarihlerine sahip olmaları, daha ekonomik olmalarıdır.

Bugün özellikle ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde hemen her alanda sertifika programı bulunabilmektedir. İktisadi İdari Bilimleri kapsayan alanlar önde gelmekle birlikte Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Reklamcılık, Sanat, Tasarım(Endüstriyel, İç Mimari, Sahne, Grafik,…), Film Yapımcılığı ve Yönetmenliği, Oyunculuk ve Mutfak Sanatları da son yıllarda en az diğerleri kadar ilgi görmektedir.

Özellikle sanat ve tasarım sertifika programlarında; İtalya, İspanya, İngiltere ve ABD. Mutfak Sanatları ile ilgili sertifika programlarında; İngiltere, Kanada, Avustralya ve ABD Turizm alanlarıyla ilgili sertifika programlarında İsviçre, Kanada, ABD ve İngiltere öne çıkmaktadır. Reklamcılık ile ilgili programlarda ise ABD, Kanada, İtalya ve İngiltere’yi, Teknoloji programlarında ise Kanada, İngiltere ve ABD’ ni sayabiliriz.İktisadi İdari Bilimlerde ise birçok farklı başlıkta özellikle de ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde ilgi çekmektedir. Farklı başlıklar sayacak olursak; İşletme ve Yönetim, Satış ve Pazarlama, Kalite ve Proje Yönetimi, Finans, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler gibi alanlar öne çıkmaktadır.
Sertifika ve Diploma programlarına katılımda her üniversite veya kurumun belli koşulları olabilmektedir. Ancak ilk koşul İngilizce’dir. En çok tercih edilen yurtdışı sertifika programları arasında; interior design, business&management, finance, marketing ve international trade bulunmaktadır.

Sizde Endless Abroad farkıyla yurtdışı sertifika programları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Sizi Arayalım sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir yada yurtdışı sertifika programları sayfamızı inceleyebilirsiniz.