Yurtdışında Hazırlık Programı

Yurtdışında Hazırlık Programı Nedir?

Öğrencilerimizin Türkiye’deki üniversitelerde göreceği 1 yıllık (2 dönem) veya 1 dönemlik İngilizce Hazırlık eğitimini yurt dışında almasını sağlayan programdır. Detaylı bir açıklama yapmak gerekirse;

Türkiye’deki devlet üniversitelerin büyük bir bölümü ve özel üniversitelerin tamamı, lisans eğitimi öncesinde öğrencilerini İngilizce sınavına tabii tutuyorlar ve yetersiz gördükleri öğrencileri 1 yıllık hazırlık programına kaydediyorlar.  Türkiye’de mevcut orta öğretim koşullarıyla maalesef ki çok yüksek sayıda öğrencimiz, yabancı dili oldukça basit ve temel düzeyde öğrenebiliyorlar. Bu durum doğal olarak, muafiyet sınavı ya da yeterlik sınavı olarak bilinen lisans öncesi İngilizce sınavında başarısız olmalarına sebebiyet veriyor. Muafiyet sınavında başarısız olan öğrenciler 1 yıl boyunca İngilizce eğitimi alıyorlar ve sınavlara giriyorlar. Buraya kadar her şey güzel gözükse de, 1 yıllık eğitim sonrası öğrencilerin dil gelişimlerinin ortalamaya yakın bir düzeye ulaşması, büyük bir zaman kaybı ve maddi kayıp anlamına geliyor. Maalesef ki bu kayıp genellikle 1 yılın sonunda anlaşılıyor ve iş işten geçmiş oluyor.

Endless Abroad bu noktada yola çıkarak “Yurtdışında Hazırlık Programı”nı hazırladı. Programın çıkış noktası, hazırlık eğitimini alan öğrencilerden %40 gibi azımsanmayacak oranda öğrencinin bu eğitimi 1 sene daha tekrar almak zorunda olmasıdır. Türkiye’deki hazırlık programları içerik olarak tatmin edici görünse de, pratikte %40’lık başarısızlık oranı bazı şeylerin ters gittiğini göstermektedir. İlaveten, başarılı olan öğrencilerin de İngilizceyi ne düzeyde öğrendikleri aşikardır.

Yurtdışında Hazırlık Programı, en kısa tanımıyla, Türkiye’deki 1 yıllık İngilizce hazırlık programının yurt dışında okunmasıdır. En büyük avantajı ise, yurt dışında eğitim alma masraflarının, Türkiye’de eğitim alma masraflarıyla yaklaşık olarak eşit olmasıdır. Hatta bazı özel üniversiteler ile kıyaslandığında, yurt dışında alınacak eğitimin daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. İlaveten, günümüzde neredeyse zorunluluk haline gelmiş olan yurtdışı dil eğitimi sürecini de zaman kaybı olmaksızın, Türkiye’de dil eğitimi için ayrılan sürede yapılması sağlanmaktadır.

Bu nedenle öğrencilerimizden ve velilerimizden özellikle bu konuda iyi araştırma ve analiz yapmalarını ve bu harika programı detaylı şekilde irdelemelerini istemekteyiz. Bu program sayesine öğrencilerin yalnızca dilini geliştirmekle kalmayacağını, Dünya’yı tanıyan, Dünya’daki kültürlerden haberdar olan, geniş bakış açısıyla entelektüel bilgi birikimini sağlamış ve özgüveni gelişmiş bir birey olarak eğitim hayatına devam edeceklerini de unutmayınız.

Programın Avantajları Nelerdir?

 • Avrupa kültürünü tanıma fırsatı, evrensel bakış açısının gelişerek entelektüel bilgi birikimi imkanı
 • İngilizce’yi ana vatanında en iyi ve doğru şekilde öğrenme imkanı
 • Türkiye’de alınacak eğitime denk düşen fiyatlandırma seçenekleri
 • Akademik ve iş dünyasında ihtiyaç duyulacak yurtdışı tecrübesinin edinilmesi, 1 yıllık zaman kazancı

Programın Detayları Nasıldır?

Programın Detayları Nasıldır?

İngiltere’de Hazırlık Programı Kısa Dönem ve Uzun Dönem olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Her 2 programda da programa özel oryantasyon, vize danışmanlığı ve bir çok sosyal aktivite ücret dahilindedir. Bu hizmetler aşağıda belirtilmiştir.

Aynı zamanda Londra’da Oxford Street’de bulunan ofisimiz vasıtasıyla, yurt dışında yaşanılacak problemler, profesyonel danışmanlarımız sayesinde en aza indirgenmeye çalışılmaktadır. Tüm bu süreçte Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, öğrencilerimizin her an yanında olacağımızı unutmayınız.

1 Dönemlik Kısa Program:

Güz döneminin (1. Dönem) Türkiye’deki üniversitede, bahar döneminin (2. Dönem) ise yurt dışında okunduğu programdır.

24 haftalık (6 ay) program kapsamında, haftada 20 saatlik İngilizce eğitimi mevcuttur. Ayrıca 5 hafta boyunca, haftada 5’er saat olmak üzere birebir özel ders imkanı mevcuttur. Toplamda ise 25 saati özel ders olmak kaydıyla 520 saat İngilizce dersi mevcuttur.

Not: (Türkiye’deki eğitim süresi 1 dönem için ortalama 15 haftadır. 15 hafta yaklaşık olarak 375 ders saatine karşılık gelmektedir.)

2 Dönemlik Uzun Program:

Güz ve bahar döneminin (1 tam yıl) yurt dışında okunduğu programdır.

36 haftalık (9 ay) program kapsamında, haftada 20 saatlik İngilizce eğitimi mevcuttur. Ayrıca 8 hafta boyunca, haftada 5’er saat olmak üzere birebir özel ders imkanı mevcuttur. Toplamda ise 40 saati özel ders olmak kaydıyla 760 saat İngilizce dersi mevcuttur.

Not: (Türkiye’deki eğitim süresi 2 dönem için ortalama 30 haftadır. 30 hafta yaklaşık olarak 750 ders saatine karşılık gelmektedir.)

Programın Ücreti Nedir?

Programın Ücreti Nedir?

6 Ay (Kısa Dönem)9 Ay (Uzun Dönem)
Normal Program3230 GBP4350 GBP
Yoğun Program4430 GBP6150 GBP

 

 • Kısa dönem için normal ders saati 520 saat, uzun dönem için ise 780 saattir.
 • Normal ders saatine ilaveten, kısa dönem için bire bir özel ders saati 25 saat, uzun dönem için ise 40 saattir.
 • Her iki dönem için de konaklama tipi “Aile Yanı Konaklama” olup, konaklama ücretine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Aile Yanı Konaklama ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki ve buradaki yazılarımızı okuyabilirsiniz. Konaklama ücreti kısa dönem için 3960 GBP, uzun dönem için ise 5940 GBP’dir.

Not: Yukarıdaki fiyatlar, Londra’nın ödüllü dil okulu “UIC London” içindir. Şayet farklı bir dil okuluna veya farklı bir şehire gitmek isterseniz, program fiyatında yukarı veya aşağı yönde küçük değişiklikler olması muhtemeldir. UIC London hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?

Süreç Nasıl İşliyor?

Üniversiteyi kazanan öğrenci üniversitesine kayıt yaptırır, ancak alacağı eğitim için herhangi bir ücret ödemez ve yurt dışında 1 sene eğitim alacağını üniversitesine bildirir. Kaydı dondurulan öğrenci, 1 yıl yurtdışında eğitim aldıktan sonra kendi üniversitesine dönerek kaydını aktifleştirir ve 1. Sınıftan eğitimine devam eder. Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu üniversitelerde ise öğrenci yurtdışından geldikten sonra hazırlık muafiyet sınavına girer. Yurtdışında aldığı eğitim sayesinde muafiyet sınavını başarıyla sonuçlandırarak 1. Sınıftan eğitim hayatına devam eder.

Program Kapsamında Hangi Hizmetlerden Faydalanabileceğim?

Program Kapsamında Hangi Hizmetlerden Faydalanabileceğim?

Tüm süreç boyunca elbette ki Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık sizlerin yanında olacaktır. Danışmanlarımızın iletişim kanalları 7 gün 24 saat açıktır. Ayrıca Londra’daki ofisimiz dolayısıyla, doğabilecek olumsuzlukları en kısa sürede bertaraf etmeye çalışacağımızı da unutmayınız. Listelemek gerekirse, aşağıdaki hizmetlerin tamamı, siz hiç bir ücret ödemeden Endless Abroad tarafından sağlanacaktır.

 • Danışmanlık hizmeti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sağlık sigortası
 • Hava alanı transferleri
 • Sim Kart
 • Sürpriz Sosyal Aktiviteler

Bu noktada, dil okulu ve konaklama ücreti haricindeki masraflarınız, uçak biletiniz ve kişisel harcamalarınız olacaktır. Öğrenciler için oldukça masraflı olan bir çok işlem, Endless Abroad Londra Ofisi’nin geliştirmekte olduğu kurumsal çözüm ortaklıkları sayesinde öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanabilmektedir.

Başvuru ve Kayıt Şartları Nelerdir?

Başvuru ve Kayıt Şartları Nelerdir?

Kayıt için öğrencimizin lise mezunu olması gerekmektedir. İngilizce dil eğitimi göreceğinden dolayı İngilizce yeterliliğine gerek yoktur. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.