Almanya Sertifika ve Diploma Programları

Almanya Sertifika Programları

Almanya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde çok çeşitli konu alanlarında sertifika ve diploma programları sunulmaktadır. 1-2 yıl arası süren bu programlar tam bir derece eğitimi ile aynı yeterlilikleri sunar ve iş hayatına çok daha kısa sürede atılmayı mümkün kılar, bu yüzden yabancı öğrenciler arasında son derece popülerdir. Almanya’daki sertifika ve diploma programlarının bir kısmı programa dahil olan işe yerleştirmeler sunar, bu da öğrencilerin kariyerlerine başlamadan önce ilk elden iş deneyimi edinmelerine imkan sağlar. Bu programlar için başvuru tarihleri oldukça esnektir.

Almanya’da sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerin, lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve Almanca veya İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Almanya’da eğitimler genellikle, ücretsiz sunulur ancak özel sertifika ve diploma programları için ortalama ücretler 2.000-8.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Sertifika programları, öğrencinin başarısına bağlı olarak yaklaşık 1 yılda tamamlanabilen eğitim odaklı programlardır. Bu programlar belirli bir konu alanında eğitim sunar ve mezunların kariyerlerinde daha fazla kazanç sağlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Diploma programlarında eğitimler genelden teknik eğitimlere kadar farklı çeşitlerde sunulur, ancak genellikle belirli bir yeterlilik üzerine kapsamlı eğitimlerden oluşur. Bu tür bir programın tamamlanması genellikle bir veya iki yıl sürer ve programların çoğunda işe yerleştirmeler sunulmaktadır.

Sertifika ve diploma programları tam bir derece eğitimiyle aynı yeterlilikleri çok daha kısa sürede elde etme imkanı sağlar. Bu programlar ayrıca uygun fiyatlıdır ve bu sebeple öğrenciler arasında popülerdir.

Almanya Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Almanya’daki sertifika ve diploma programları tercih edilen konu alanına göre 1-2 yıl sürer. Programların başvuru tarihleri oldukça esnektir, yıl içinde birçok kez alımlar yapılır. Kesin başvuru tarihleri için tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek gerekir.

Almanya Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Almanya sertifika ve diploma programlarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, program seviyesine göre lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve tercih edilen kurumun eğitim diline göre Almanca veya İngilizce dil yeterliliklerini IELTS, TOEFL, DSH, TestDaf gibi uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlamaları gerekmektedir. Almanya’da sertifika ve diploma programlarına başvuruda bulunmak için istenen belgeler aşağıdakiler gibidir:

 • Lise veya Lisans Diploması
 • Not dökümü/transkript
 • CV
 • Pasaport
 • Doğum belgesi
 • Dil Yeterlilik Kanıtı (Almanca veya İngilizce)
 • Niyet Mektubu / Referans Mektubu
 • Başvuru Formu
 • Başvuru Ücreti

Almanya Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

Almanya’da sertifika ve diploma programları birçok konu alanında sunulmaktadır. En popüler konu alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Bilim
 • Hukuk
 • Teknoloji
 • Ekonomi
 • Sosyal Bilimler
 • Sanat
 • Mühendislik
 • İşletme ve Yönetim
 • Pazarlama
 • Robotik
 • Kalite Yönetimi
 • Turizm ve Otelcilik

Almanya Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

Almanya’da sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma, programın uzunluğuna ve konu alanına göre farklılık gösterir. Bu yüzden, tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek önemlidir. Ancak, Almanya’yı diğer ülkelerden ayıran en önemli özellik eğitimlerin devlet kurumlarında ücretsiz olarak veya cüzi bir ücret karşılığında sunulmasıdır. Dolayısıyla, öğrencilerin ücret ödemeden sertifika ve diploma programlarına katılma imkanları da olabilir.

Bunun dışında, özel kurumlarda sunulan programlar kesinlikle ücretli olacaktır. Öğrencilerin ücretler konusunda iyi bir araştırma yapmaları tavsiye edilir. Almanya sertifika ve diploma programları için ortalama yıllık ücretler 2.000-8.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Almanya, eğitimlerinin büyük bir çoğunluğunu ücretsiz sunması sebebiyle yabancı öğrenciler için oldukça tercih edilen ülkelerden biridir. Yurtdışında eğitim almak oldukça maliyetli olabilir, dolayısıyla kaliteli eğitim almak ve büyük ücretler ödemek istemeyen öğrenciler için Almanya’da sertifika ve diploma programlarına katılmak oldukça avantajlı olacaktır.

Almanya’da sertifika ve diploma programlarının büyük bir çoğunluğu İngilizce dilinde de eğitimler sunar, dolayısıyla öğrencilerin akademik eğitimlerine başlamaları için uzun bir süre Almanca kursuna gitmeleri gerekmez, bunun yerine hali hazırda belirli bir seviyede olan İngilizcelerini biraz daha ilerletmeleri yeterli olacaktır.

Almanya nüfusunun büyük bir çoğunluğu Türklerden oluşmaktadır, bu sebeple burada diploma ve sertifika eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitimleri süresince kesinlikle yabancılık çekmeyeceklerdir.

Almanya’daki sertifika ve diploma programları çok daha kısa sürede tam bir derece eğitimi ile aynı yeterlilikleri elde etmenizi sağlar. Akademik eğitimin yoğunluğunu tercih etmeyen ve hemen iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için diploma ve sertifika programları ideal bir tercih olacaktır.

Almanya'da Sertifika Programı Eğitimi Alın

Almanya'da sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Almanya Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11