Almanya Sertifika ve Diploma Programları

Almanya Sertifika Programları

Almanya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde çok çeşitli konu alanlarında sertifika ve diploma programları sunulmaktadır. 1-2 yıl arası süren bu programlar tam bir derece eğitimi ile aynı yeterlilikleri sunar ve iş hayatına çok daha kısa sürede atılmayı mümkün kılar, bu yüzden yabancı öğrenciler arasında son derece popülerdir. Almanya’daki sertifika ve diploma programlarının bir kısmı programa dahil olan işe yerleştirmeler sunar, bu da öğrencilerin kariyerlerine başlamadan önce ilk elden iş deneyimi edinmelerine imkan sağlar. Bu programlar için başvuru tarihleri oldukça esnektir.

Almanya’da sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerin, lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve Almanca veya İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir. Almanya’da eğitimler genellikle, ücretsiz sunulur ancak özel sertifika ve diploma programları için ortalama ücretler 2.000-8.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Sertifika programları, öğrencinin başarısına bağlı olarak yaklaşık 1 yılda tamamlanabilen eğitim odaklı programlardır. Bu programlar belirli bir konu alanında eğitim sunar ve mezunların kariyerlerinde daha fazla kazanç sağlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Diploma programlarında eğitimler genelden teknik eğitimlere kadar farklı çeşitlerde sunulur, ancak genellikle belirli bir yeterlilik üzerine kapsamlı eğitimlerden oluşur. Bu tür bir programın tamamlanması genellikle bir veya iki yıl sürer ve programların çoğunda işe yerleştirmeler sunulmaktadır.

Sertifika ve diploma programları tam bir derece eğitimiyle aynı yeterlilikleri çok daha kısa sürede elde etme imkanı sağlar. Bu programlar ayrıca uygun fiyatlıdır ve bu sebeple öğrenciler arasında popülerdir.

Almanya Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Almanya’daki sertifika ve diploma programları tercih edilen konu alanına göre 1-2 yıl sürer. Programların başvuru tarihleri oldukça esnektir, yıl içinde birçok kez alımlar yapılır. Kesin başvuru tarihleri için tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek gerekir.

Almanya Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Almanya sertifika ve diploma programlarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, program seviyesine göre lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve tercih edilen kurumun eğitim diline göre Almanca veya İngilizce dil yeterliliklerini IELTS, TOEFL, DSH, TestDaf gibi uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlamaları gerekmektedir. Almanya’da sertifika ve diploma programlarına başvuruda bulunmak için istenen belgeler aşağıdakiler gibidir:

 • Lise veya Lisans Diploması
 • Not dökümü/transkript
 • CV
 • Pasaport
 • Doğum belgesi
 • Dil Yeterlilik Kanıtı (Almanca veya İngilizce)
 • Niyet Mektubu / Referans Mektubu
 • Başvuru Formu
 • Başvuru Ücreti

Almanya Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

Almanya’da sertifika ve diploma programları birçok konu alanında sunulmaktadır. En popüler konu alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Bilim
 • Hukuk
 • Teknoloji
 • Ekonomi
 • Sosyal Bilimler
 • Sanat
 • Mühendislik
 • İşletme ve Yönetim
 • Pazarlama
 • Robotik
 • Kalite Yönetimi
 • Turizm ve Otelcilik

Almanya Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

Almanya’da sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma, programın uzunluğuna ve konu alanına göre farklılık gösterir. Bu yüzden, tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek önemlidir. Ancak, Almanya’yı diğer ülkelerden ayıran en önemli özellik eğitimlerin devlet kurumlarında ücretsiz olarak veya cüzi bir ücret karşılığında sunulmasıdır. Dolayısıyla, öğrencilerin ücret ödemeden sertifika ve diploma programlarına katılma imkanları da olabilir.

Bunun dışında, özel kurumlarda sunulan programlar kesinlikle ücretli olacaktır. Öğrencilerin ücretler konusunda iyi bir araştırma yapmaları tavsiye edilir. Almanya sertifika ve diploma programları için ortalama yıllık ücretler 2.000-8.000 Euro arasında değişmektedir.

Almanya’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Almanya, eğitimlerinin büyük bir çoğunluğunu ücretsiz sunması sebebiyle yabancı öğrenciler için oldukça tercih edilen ülkelerden biridir. Yurtdışında eğitim almak oldukça maliyetli olabilir, dolayısıyla kaliteli eğitim almak ve büyük ücretler ödemek istemeyen öğrenciler için Almanya’da sertifika ve diploma programlarına katılmak oldukça avantajlı olacaktır.

Almanya’da sertifika ve diploma programlarının büyük bir çoğunluğu İngilizce dilinde de eğitimler sunar, dolayısıyla öğrencilerin akademik eğitimlerine başlamaları için uzun bir süre Almanca kursuna gitmeleri gerekmez, bunun yerine hali hazırda belirli bir seviyede olan İngilizcelerini biraz daha ilerletmeleri yeterli olacaktır.

Almanya nüfusunun büyük bir çoğunluğu Türklerden oluşmaktadır, bu sebeple burada diploma ve sertifika eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitimleri süresince kesinlikle yabancılık çekmeyeceklerdir.

Almanya’daki sertifika ve diploma programları çok daha kısa sürede tam bir derece eğitimi ile aynı yeterlilikleri elde etmenizi sağlar. Akademik eğitimin yoğunluğunu tercih etmeyen ve hemen iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için diploma ve sertifika programları ideal bir tercih olacaktır.

Almanya'da Sertifika Programı Eğitimi Alın

Almanya'da sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Almanya Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!