Yaz Okulları

Yurtdışında Yaz Okulları ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

 

19 yaş grubundaki öğrenciler, her sene yurtdışında tatillerini yaparken yabancı dillerini geliştirme fırsatını, yurtdışı yaz okulu seçenekleri sayesinde sağlamaktadır. Öğrenciler, bireysel gelişimlerini sağlarken öğrenme sürecini de gerçekleştirmektedir.

Yaz okulları, öğrencilerin tatil süreçlerinde 1 haftadan 16 haftaya kadar sosyal aktiviteler ile birlikte yurtdışı eğitim programı sunar.

Öğrenci ve velilere yurtdışı yaz okulu programları, paket program şeklinde sunulmaktadır. Öğrenciler, dil öğrenmenin yanında gittiği ülkenin yaşam tarzını ve kültürünü de öğrenir.

Öğrencilerin ders gördükleri alanlar, ders içerikleri, aktivite programları, konaklamaları, güvenlik ve yiyecek-içecek seçeneklerinin tamamı standartlara uygun bir şekilde organize edilmekte ve sürekli olarak denetlenmektedir.

Yurtdışı Yaz Okulu Programları 

Yaz okullarında, öğrencinin ihtiyacına göre yurtdışı eğitim programları dahilinde birçok farklı hizmet sunulmaktadır.

Endless Abroad’un uzman danışman kadrosu, öğrencinin ve velinin ülke tercihinden program seçimine ve hafta sayısına kadar birçok konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yurtdışı yaz okulu programlarında öğrencilerden sorumlu öğretmenler ve gözetmenler bulunur. Gözetmenler, öğrencilerin aktivitelerinde ve gezi süreçlerinde yanında olmaktadır. 

Okulların Sunduğu Hizmetlerden Bazıları:

 • Spor etkinlikleri; basketbol, tenis, voleybol, okçuluk, yüzme vb.
 • Kültürel faaliyetler
 • Şehir turları
 • Sinema ve tiyatro etkinlikleri
 • Müze gezileri
 • Hafta sonu turları

Hangi Yaş Grupları Yurtdışı Yaz Okullarına Gidebilir?

Yurtdışı yaz okulları programlarında sunulan paket programın içeriğine göre değişkenlik gösterse de 7-19 yaş grubundaki her öğrenci yurtdışı yaz okulları programlarına katılabilmektedir.

Yurtdışı eğitim programları ile öğrencilerin tercihine göre özel hazırlanan bu programlar, öğrencilerin yaşına ve eğitim seviyesine göre düzenlenir. 7 ile 19 yaş aralığındaki öğrenciler aynı grup içerisinde olmaz.

Programlar genellikle yakın yaş grubundaki öğrenciler için oluşturulmuştur. Örneğin 7-11, 11-15, 15-17 ve 17-19 yaş grupları olarak düzenlenmektedir.

Yaz Okulları Dil Eğitimi Süreci

Yurtdışı dil eğitimi alanında uzmanlaşmış ve akademik geçmişi güçlü öğretmenler tarafından yabancı dil eğitim hizmetleri verilmektedir.

Bu alanda ders vermek için hazırlanmış öğretmenler, her yaz yüzlerce öğrenciye eğitim vermektedir. İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Fransızca bilgisi olmayan öğrenciler yurtdışı yaz okulları programlarına katılabilmektedir.

Yurtdışı eğitim sürecini tamamlayan öğrenciler başarı sertifikası almaktadır. Yurtdışı yaz okulu programları; British Council, ACCET, ACELS, ISI, FELTOM, English USA, MEI, English UK, Instituto Cervantes gibi kurumlar tarafından denetlenmektedir.

Yurt dışı Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Yaz okullarında yabancı dil eğitim programları için herhangi bir ön şart aranmamaktadır

Yurtdışı Yaz Okulları Çocuklar için Güvenli mi?

Çocuğunu ilk kez yurtdışı eğitim için gönderecek veya çocuğunun başka bir ülkeye gitmesinden endişelenen ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri de yurtdışı yaz okulları güvenli mi durumudur. Okullar tarafından öğrencilerin güvenliği garanti edilmektedir.

Yurtdışı yaz okulu programları seçeneklerinde en önemli etkenlerden biri de okulların, denetleme kurumları tarafından seçilmesidir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın anlaşmalı olduğu tüm okullar, eğitim ve güvenlik akreditasyonlarına sahip ve yıllardır uluslararası öğrencilere hizmet veren kaliteli eğitim kurumlardır. Her sene yüzlerce uluslararası öğrenci yurtdışı yaz okulları programlarında dil eğitimi almaktadır. 

Almanya’dan Amerika’ya, İsviçre’den Birleşik Krallık'a, İrlanda’dan İspanya’ya, Kanada’dan Malta’ya kadar bulunan yurtdışı yaz okulları programlarımız yıllardır hizmet veren, her sene düzenli olarak denetimleri yapılan ve referansları olan kurumlardır. 

Yaz Okullarında Konaklama

Yurtdışı yaz okulları için öğrencilerin yaş grubuna ve eğitim programlarına göre konaklama opsiyonu da sunulmaktadır.

Öğrenciler, yurtlar içerisinde 7/24 güvenlik gözetimi altındadır ve kamera sistemi ile kontrol edilmektedir. Her sabah öğrenciler yoklamaya katılmak zorundadır. Aile yanı konaklamalarda ise ağırlayıcı aileler, öğrenciye yakın ilgi ve alaka göstermektedir.

Yurtdışı Yaz Okulu Aile Programları

Yurtdışı yaz okulları için bir diğer seçeneği ise aile-çocuk programlarıdır. Çocuklarının yurtdışında hem tatil yapmalarını hem de dil eğitimi almalarını isteyen ama çocuklarını yanlarından ayırmak istemeyen ya da çocuklarıyla birlikte tatil yapmak isteyen aileler için en doğru programdır.

Aile programında öğrencilerin, aktivitelere yalnız katılması gerekliliği sunularak yabancı dillerinin daha hızlı bir şekilde gelişmesi ve diğer öğrenciler ile kaynaşması amaçlanmaktadır. 

Çocuğunuz İçin En uygun Konaklama Tipi Nedir?

yurtdışı yaz okulları, konaklama türündeki en önemli etkenlerden biri de yaştır. Aile yanı konaklama programlarında tercih, 16 yaşının altındaki öğrencilere 4 hafta olarak sınırlandırılmıştır.

Okullar, küçük gruplarda yurt konaklamasında denetim zorunluluğu bulundurmaktadır. Denetimler sayesinde öğrenciler güvenli bir ortamda eğitimlerini gerçekleştirmektedirler. Okullar, yurt konaklama ve aile yanı konaklama olmak üzere 2 seçenek sunar:

Yurt Konaklamasının Avantajları

 • Öğrencilerin adapte olması hızlıdır.
 • Aynı yaş grubundan öğrenciler bir arada bulunur.
 • Odalarda farklı milletlerden öğrencilerin bulunması öğrencilerin, farklı kültürleri tanımasını sağlar.
 • Okul aktivitelerine katılım daha kolay olur.

Aile Yanı Konaklamasının Avantajları

 • Bu konaklama türünde ücretler daha uygundur.
 • Yıllardır öğrencilere ev sahipliği yapan aileler öğrenciler ile iletişimde daha aktiftir.
 • Öğrenciler bulundukları ülkenin kültürünü tecrübe ederler.

Yurtdışı Yaz Okulları 2022 Fiyatları - Ek hizmetler

 Yaz okulları paket program şeklinde verilmektedir. Genellikle paket programa dahil olan ücretler ise:

 • Gezi aktiviteleri
 • Spor Aktiviteleri
 • Konaklama
 • Sağlık Sigortası
 • Öğretmenler
 • Dil Eğitimi
 • Yeme-içme

Sunulan ücretsiz hizmetler okullara göre değişmektedir. Bazı yaz okulları spor aktivitelerinden ücret talep edebilmektedir.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurt Dışı Yaz Okulu Hizmetleri

İrlanda'da Yaz Okulu

İrlanda’da Yaz Okulu programları ACELS (The Accreditation and Coordination of English Language Services) ve MEI (Marketing English in Ireland) tarafından onaylanmıştır.

Öğrencilerin ders gördükleri alan, ders içerikleri, aktivite programları, konaklamaları, güvenlik ve yiyecek-içecek seçeneklerinin tamamı ACELS ve MEI’nin standartlarına uygun bir şekilde organize edilmekte ve sürekli olarak denetlenmektedir.

Almanya'da Yaz Okulu

Almanya’da Yaz Okulu programları, Bildungsurlaub gibi kurumlarca akredite olup Şehir Deneyimi, Sanat ve Müzik, Spor, Aile-Çocuk Programları olarak çeşitlilik göstermektedir.

Öğrencilerimiz Almanya’da Yaz Okulu programlarına katıldıkları takdirde derslerde tamamı anadilde Almanca konuşan eğitmen kadroları ile Almancalarını geliştirirken aynı zamanda içerisine dahil oldukları uluslarası öğrenci gruplarıyla İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olurlar.

Amerika'da Yaz Okulu

Amerika’da Yaz Okulu programları genellikle 9-17 yaş arası öğrencilerin özel ilgi alanları ve bütçelerine göre değişkenlik gösteren birçok seçenek sunmaktadır

Amerika’da Yaz Okulu programları ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından onaylanmıştır.

Öğrencilerin ders gördükleri alan, ders içerikleri, aktivite programları, konaklamaları, güvenlik ve yiyecek-içecek seçeneklerinin tamamı ACCET‘in standartlarına uygun bir şekilde organize edilmekte ve sürekli olarak denetlenmektedir.

Birleşik Krallık'ta Yaz Okulu

Birleşik Krallık'ta Yaz Okulu programları, sunduğu imkanlar içerisinde 6-21 yaş arası gibi oldukça geniş bir yaş aralığına sahiptir.

Öğrencilerin ders gördükleri alan, ders içerikleri, aktivite programları, konaklamaları, güvenlik ve yiyecek-içecek seçeneklerinin tamamı British Council’ın standartlarına uygun bir şekilde organize edilmekte ve sürekli olarak denetlenmektedir.

Malta'da Yaz Okulu

Yıllardır Türk öğrenciler için gözde bir lokasyon olan Malta, uygun fiyatlı ve her milletten öğrencinin bir arada bulunduğu uluslarası öğrenci ortamı ve güvenli olmasıyla bilinen, Akdeniz’de yer alan bir ada ülkesidir. 6-21 yaş arası öğrenciler çok fazla seçeneğe sahiptir. Malta’da Yaz Okulu programları Feltom tarafından onaylanmıştır.

Kanada'da Yaz Okulu

9-17 yaş arası öğrencilerin özel ilgi alanları ve bütçelerine göre değişkenlik gösteren birçok seçenek sunmaktadır

Öğrenciler sıklıkla Toronto ve Vancouver’daki Yaz Okulu seçeneklerine katılım gösterseler de özellikle Fransızca diline de ilgili olan öğrencilerimiz Montreal’i de seçenekleri arasına ekleyebilirler. Montreal’de resmi olarak yerel halk Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır. Hatta öğrencilerimizin Montreal’de Fransızca Yaz Okulları için de başvurmaları mümkündür. Language Canada tarafından onaylanmıştır.

İspanya'da Yaz Okulu

7-17 yaş arası öğrencilerin tercih edebileceği İspanya’da Yaz Okulu programlarıdır. Özellikle Valencia, Malaga, Barselona, Madrid gibi lokasyonlar tercih edilmektedir. İspanya’daki tüm yaz okulları Eduspain, NAFSA, Ideal Quality Certificate tarafından onaylanmıştır. 

Endless Abroad Yurtdışı Yaz Okulu ve Yurt Dışı Eğitim Programları

Siz de en uygun yurt dışı yaz okulu fiyatları ve güvenli bir yurtdışı yaz okulu programına katılmak istiyorsanız Endless Abroad’un yurtdışı eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

endless
endless
endless

Yaz Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!