VİZE DANIŞMANLIĞI

YURTDIŞINDA VİZE DANIŞMANLIĞI

VİZE DANIŞMANLIĞI

YURTDIŞI VİZE DANIŞMANLIĞI

Günümüzde yurt dışı seyahatlerinin sıklığı giderek artmakta. Bununla birlikte insan hareketliliği ülkeler tarafından belli kurallara bağlanmış durumdadır. Bu durum, ülkelerin dış politikalarına ve kültürüne göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı ülkelere sadece pasaportla girilebilir iken,  bazı ülkeler ise yeşil pasaport sahiplerinden dahi vize istiyor. Bu nedenle, seyahat planı yaparken gideceğiniz ülkenin sizden istediği gereklilikleri yerine getirmek için prosedürleri iyi bilmek gerekiyor.

Vize Nedir?

Vize, bir devletin dış temsilcilikleri aracılığıyla ülkesine seyahat edecek bir kişinin pasaportuna koyduğu ve bu kişinin ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini gösteren bir belgedir. Vize, pasaportunuzun sayfasına yapıştırılır ve gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğinin konsolosluk bölümünden veya başkonsolosluğundan alınabilir.

Şimdiye kadar hiç vize başvurusunda bulunmadıysanız vize nedir, vize nereden alınır ve vize almak için gerekenler nelerdir hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Vize almak için önce pasaportunuzun olması gerekiyor.

Pasaport Çıkarmak için Gerekli Evraklar

Pasaport başvurusu yaş ayrımı olmadan şahsen yapılmalıdır. 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren pasaport başvurusu Nüfus Müdürlüklerinde yapılmaktadır. Pasaport ücretini internetten veya bankalara yatırıp, yine internetten veya telefonla pasaport randevusu aldıktan sonra nüfus müdürlüklerine aşağıdaki belgelerle gidilmesi gerekmektedir.

 1. Biyometrik 2 adet fotoğrafınız
 2. TC Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanınız
 3. Varsa eski pasaportunuz
 4. Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
 5. Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
 6. Vize Başvurusu ve Ülkelerin Vize Başvuru Merkezleri

Tüm bu işlemler bittikten sonra gideceğiniz ülkeden vize almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Yurtdışı engeli olmayan, pasaport sahibi her birey, gitmek istediği ülkenin konsolosluğuna vize başvurusunda bulunabilir. Ancak bazı ülkeler yoğun vize başvurularından dolayı yetkili başvuru merkezleri ile çalışmaktadır. Örneğin; İngiltere’nin vize başvuru merkezi TLS Contact iken Hollanda, Fransa ve Yunanistan’ın vize başvuru merkezi VFS Global,. Almanya ve İtalya’nın ise İDATA’dır. Bu ülkelere vize başvurusunda bulunmak isteyen bireyler, bu vize başvuru merkezlerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Vize Danışmanlığı

Vize danışmanlık hizmeti, vize alabilecek bir pozisyona sahipseniz sonraki aşamaların doğru ve eksiksiz bir tamamlanmasında yardımcı olur. Vize danışmanlığı hizmetinde; vize formunun doldurulması, vize randevusunun alınması, vize evraklarının hazırlanması ve düzenlenmesi konusunda danışmanlık, vize başvurusu sırasında mülakatta çıkabilecek sorularla bilgilendirme, gerektiğinde uçak, konaklama organizasyonlarının yapılması gibi hizmetler bulunmaktadır.

Vize danışmanlık firmalarından destek almak birçok problemi daha başlamadan önlemede yararınıza olacaktır. Vize başvuru süreçlerinin tüm ayrıntılarına hâkim olan profesyonel vize danışmanları, ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgi ve yönlendirmeleri sağlayabilirler.

Vize Danışmanlığının Avantajları

 • Gideceğiniz ülkeden vize almak oldukça zorlu süreçlerden oluşmaktadır. Bu süreç hem uzun hem karmaşık olabilmektedir. Tüm bunları yaşamadan rahatlıkla vizenizi alabilmek için vize danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • İlgili ülkenin konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri toplamak vize başvurusunun ilk ve en önemli aşamasıdır. Bu belgeleri doğru ve eksiksiz tamamlamak oldukça önemlidir. Vize talep formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, gelir durumunuzu gösteren belgeler, vs. gibi evraklar hemen hemen tüm vize tiplerinde istenilen belgelerdir. Tüm evrakları, gideceğiniz ülkenin talep ettiği şekilde bir araya getirmek için vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Ülkelerin değişen vize kurallarıyla ilgili en güncel bilgileri vize danışmanlığı veren firmalardan alabilirsiniz. Vize danışmanlığı hizmeti sunan firmalar, bu gelişmeleri takip ederler ve gerekli yönlendirmeleri yapabilirler.
 • Bazı ülkeler vize başvurularını randevu ile kabul etmektedirler. Bu randevuların hem doğru zamanda hem de doğru şekilde alınması gerekmektedir. Vize danışmanlığı hizmeti veren firmalar sayesinde bu süreci kolaylıkla atlatabilirsiniz.
 • Vize başvuru sürecini tek başınıza halletmek zaman alabilir. Bu nedenle vize danışmanlığı hizmeti veren firmalardan destek almak zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
 • Vize başvurusu gibi karmaşık ve zorlu bir süreçte hata yapmama ihtimali çok azdır. Bu süreçleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütebilen profesyonel bir vize danışmanlığı hizmeti veren firmadan destek almak başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini artıracaktır.
 • Vize danışmanlığı hizmeti veren firmalar sayesinde başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde konsolosluğa gitmeden vize ve pasaportunuz adresinize teslim edilir.

Vize Danışmanlığı Hizmeti Alın

Deneyimli, yetkili ve profesyonel vize danışmanı ekibimizle profilinizi ayrıntılı olarak değerlendiriyor ve size göre en uygun vize kategorisini seçiyoruz. Süreç boyunca sizi rahat tutmak için uzmanlığımızı genişletiyoruz ve karmaşık prosedürleri sizin için sorunsuz hale getirmek için çalışıyoruz. Vize danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
endless
endless
endless

Vizeler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11