Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları Hakkında

Almanya'daki dil okulları, son zamanlarda dünyanın her yerinden gelen yabancı öğrencileri adeta bir mıknatıs gibi kendine çekmektedir. Dünya standartlarında eğitimi, muhteşem manzaraları, heyecan verici şehir yaşantısı ve dünyanın her yerinden gelen insanları ile sıcak ve samimi bir ülke olan Almanya, dil eğitimi almak için ideal bir konumdur.

Almanya uzun ve zengin bir tarihe, modern ve klasiğin şık bir birleşimine, kentsel ve kırsal alanlar ile harmanlanmış canlı ve dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Dolayısıyla Almanya’da dil eğitimi alırken, her iki dünyanın da tadını çıkarmanız mümkündür.

 

Almanya Dil Okulları Genel Bilgi

Almanya, yabancı öğrenciler tarafından dünyanın en tercih edilen ülkeleri arasındadır. En son resmi istatistiklere göre, Almanya'da üniversite veya dil eğitimi almak isteyen 357.000'den fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır ve bu rakam giderek artmaktadır.

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi, Almanya’da da her zevke ve bütçeye uygun dil okulları bulmak mümkündür. Ancak kesin karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Örneğin belirli seviyede Almanca bilgisine sahip olmanız gerekir.

Bir üniversite ile ortak çalışan bir dil okulunu ya da özel bir kursu tercih edebilirsiniz. Doğal olarak, özel kurslar, bütçelerine katkı sağlayan öğrencileri çekmek için üniversitelere göre daha iyi koşullar ve avantajlar sunar. Bu avantajlardan bazıları geniş kapsamlı kurslar, program veya ders müfredatı esnekliği ve hatta eğitim alınacak yeri seçme gibi imkanlar olarak örneklendirilebilir.

Ancak, bu avantajların yanı sıra, Almanya'daki özel dil okulları ucuza mal olmaz. Seçtiğiniz kurs türüne, almak istediğiniz ders sayısına ve benzer tercihlere bağlı olarak size uygulanan bazı ücretler bulunur. Diğer yandan dil merkezleri, öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmez.

Ayrıca Almanca bilgisi yetersiz olan yabancı öğrenciler için ücretsiz online (çevrimiçi) eğitimler veren ve kâr amacı gütmeyen birkaç dil okulu da bulunmaktadır. Genellikle, bu dil eğitim merkezleri Almancayı etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacak ücretsiz ipuçları ve eğitim materyalleri sunar.


Dil Okulu Programları ve Akreditasyon


Berlin ve Münih gibi şehirlerdeki birçok saygın dil okulu, devlet tarafından onaylanmış dil eğitimleri vermektedir. Ücretsiz veya sübvansiyonlu dil öğrenimi, Almanya'da entegrasyonu teşvik etmek için yapıcı bir yöntem olarak kullanılmaktadır ve anadili Almanca olmayan öğrenciler, 3-12 ay süren bir dil eğitimi için öğrenci vizesi başvurusu yapabilirler.

Almanca öğrenmenin popüler bir yolu, tanınmış bir dil okulundan sertifika veya diploma almak için yoğunlaştırılmış bir dil kursuna kaydolmaktır, ancak başka ücretsiz veya daha kişiye özel eğitimler de bulunur.
Almanya, Avrupa ve dünyadaki birçok ülkede, bir bireyin yabancı dil becerilerinin seviyesi Ortak Avrupa Dilleri Referans Çerçevesi'ne (CEFR seviyeleri) göre belirlenir. Almanya'da iyi tanınan bu çerçeve, A1, ardından A2, B1, B2, C1, C2'den başlayarak Almanca yeterliliğini derecelendirmek için standart bir yol sunar. Adaylar, bir işe yerleştirme veya kayıt sınavıyla değerlendirilecek, daha sonra öğrenci önceki eğitim deneyimine bağlı olarak bu seviyelerden birinde eğitime başlayacaktır. Sunulan dil programları şunlardır:

 

 • Genel Almanca
 • Yoğunlaştırılmış Almanca Kursu
 • Yetişkinler için Almanca
 • Çocuklar ve Gençler için Almanca
 • Yöneticiler için Almanca
 • Sınav Hazırlık Kursları
 • İş Almancası
 • Özel Dersler
 • Öğretmenlik Eğitimiw


Almanya’daki okulların çoğu Eaquals (Excellence in Language Education) tarafından akredite edilmiştir. Eaquals akreditasyonu olan dil okulları yüksek uluslararası standartlara ulaşmıştır ve kendilerini sürekli geliştirirler. Akreditasyon, her dört yılda bir tekrarlanır ve ancak yerinde inceleme de dahil olmak üzere kapsamlı ve titiz bir kalite güvence sürecinden sonra verilir. Yalnız zorlu Eaquals Kalite Standartlarına "tam olarak uyan" kurumlar akredite edilir ve şirket logosunu taşıyabilir.Almanya Vizesi

Çoğu yabancı öğrencinin eğitim almak için Almanya'ya gelmeden önce ülkelerindeki bir Alman Konsolosluğuna giderek öğrenci vizesi almaları gerekecektir. Bazı durumlarda, hangi ülkenin vatandaşı olduğunuza bağlı olarak Almanya'da eğitim almak için vize almanız gerekmeyebilir, ancak Almanya'ya vardığınızda 90 gün ve üzeri sürecek eğitimler için oturma izni almanız zorunludur.

3 aya kadar süren eğitimler için Schengen Vizesi almanız gerekir.
3 aydan fazla sürecek eğitimler için Alman ulusal vizesi almanız gerekir.
Almanya'ya ulusal vize ile girerseniz, eğitim alabilmek için Yabancılar Bürosu'ndan bir Alman ikamet izni alarak kalışınızı uzatmanız gerekir. Bu işlemi giriş vizeniz hala geçerliyken yapmalısınız.


Neden Almanya’da Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?


Almanya'nın sunduğu güzellik ve çeşitliliği keşfedin! Eğitiminizden artakalan zamanda, bu güzel ülkenin kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmenin birçok yolu vardır. Örneğin, bir müzeye, sinemaya veya tiyatroya gidebilir, bir birahanede oturabilir, sahilde yürüyüşe çıkabilir, göllerde yüzebilir, dağa tırmanabilir veya eski bir kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Almanya'da çok başarılı olabilirsiniz. Burada entelektüel yeteneklerinizi ve kişisel becerilerinizi özgürce geliştirebilir ve tüm potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Harika şeyler başarmak için yurtdışında eğitim almayı planlıyorsanız, hem eğitiminiz sırasında hem de mezun olduktan sonra pek çok alternatifiniz olacak, böylece motivasyon ve kararlılığa sahip olacaksınız.

Almanya diğer ülkelere kıyasla daha güvenli bir ülkedir. Şehirde veya kırsal alanda, gündüz veya gece fark etmeksizin, burada serbestçe gezebilirsiniz. Almanya, ekonomik ve siyasi istikrar sunar, bu da onu dil eğitimi için ideal bir yer haline getirir.

Ayrıca Türk bir öğrenci olarak Almanya’da dil eğitimi almak sizin için avantajlı olacaktır. Almanya nüfusunun büyük bir bölümü Türklerden oluşmaktadır, ülkemizin geleneklerini yansıtan birçok mekân ve kurum mevcuttur, dolayısıyla hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
   
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
   
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.

 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
   
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

  

Almanya’da Dil Eğitimi Alın

Güvenli, istikrarlı ve Türk nüfusunun yoğun olduğu bir ülke olan Almanya’da dil eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Profesyonel ekibimiz eğitiminiz ve başvuru süreci konusunda her türlü sorunuzda size destek sağlayacaktır. İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

 

Almanya Dil Okulları

Sprachcaffe (Munchen - Germany) Bavyera Eyaletinin eşsiz başkenti olan Münih, Alman kültürü, geleneği ve masalımsı çekiciliğinin güzel bir örneğidir. DEVAMINI GÖR
DID Deutsch Institue (Frankfurt) 1970 yılında DID (Deutsch in Deutschland) kurulmuştur . DEVAMINI GÖR
DID Deutsch Institue (Hamburg) 1970 yılında DID (Deutsch in Deutschland) kurulmuştur DEVAMINI GÖR
DID Deutsch Institue (Berlin) 1970 yılında DID (Deutsch in Deutschland) kurulmuştur DEVAMINI GÖR
DID Deutsch Institue (Munich) 1970 yılında DID (Deutsch in Deutschland) kurulmuştur DEVAMINI GÖR
DID- BERLİN (BERLİN) DEVAMINI GÖR
Sprachcaffe (Frankfurt) Her öğrenci, mevcut kurs çeşitliliğiyle dil hedeflerinin gerçekleşmesine yardımcı olacak bir Almanca kursuna yatırım yapma fırsatına sahiptir. DEVAMINI GÖR
GISMA (Berlin) Gisma DEVAMINI GÖR
GISMA (Hannover) Gisma DEVAMINI GÖR

Almanya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım