Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları

Almanya'daki dil okulları, son zamanlarda dünyanın her yerinden gelen yabancı öğrencileri popülerliği ve yaşam koşulları ile kendine çekmektedir. Dünya standartlarında eğitimi, muhteşem manzaraları, heyecan verici şehir yaşantısı ve dünyanın her yerinden gelen insanları ile sıcak ve samimi bir ülke olan Almanya, dil eğitimi almak için ideal bir konumdur.

Almanya uzun ve zengin bir tarihe, modern ve klasiğin şık bir birleşimine, kentsel ve kırsal alanlar ile harmanlanmış canlı ve dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Dolayısıyla Almanya’da dil eğitimi alırken, her iki dünyanın da tadını çıkarmanız mümkündür. 

Almanya Dil Okulları Genel Bilgi

Almanya, yabancı öğrenciler tarafından dünyanın en tercih edilen ülkeleri arasındadır. En son resmi istatistiklere göre, Almanya'da üniversite veya dil eğitimi almak isteyen 357.000'den fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır ve bu rakam giderek artmaktadır.

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi, Almanya’da da her zevke ve bütçeye uygun dil okulları bulmak mümkündür. Ancak kesin karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Örneğin belirli seviyede Almanca bilgisine sahip olmanız gerekir.

Bir üniversite ile ortak çalışan bir dil okulunu ya da özel bir kursu tercih edebilirsiniz. Doğal olarak, özel kurslar, bütçelerine katkı sağlayan öğrencileri çekmek için üniversitelere göre daha iyi koşullar ve avantajlar sunar. Bu avantajlardan bazıları geniş kapsamlı kurslar, program veya ders müfredatı esnekliği ve hatta eğitim alınacak yeri seçme gibi imkanlar olarak örneklendirilebilir.

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

Berlin ve Münih gibi şehirlerdeki birçok saygın dil okulu, devlet tarafından onaylanmış dil eğitimleri vermektedir. Ücretsiz veya sübvansiyonlu dil öğrenimi, Almanya'da entegrasyonu teşvik etmek için yapıcı bir yöntem olarak kullanılmaktadır ve anadili Almanca olmayan öğrenciler, 3-12 ay süren bir dil eğitimi için öğrenci vizesi başvurusu yapabilirler.

Almanya, Avrupa ve dünyadaki birçok ülkede, bir bireyin yabancı dil becerilerinin seviyesi Ortak Avrupa Dilleri Referans Çerçevesi'ne (CEFR seviyeleri) göre belirlenir. Almanya'da iyi tanınan bu çerçeve, A1, ardından A2, B1, B2, C1, C2'den başlayarak Almanca yeterliliğini derecelendirmek için standart bir yol sunar. Adaylar, bir işe yerleştirme veya kayıt sınavıyla değerlendirilecek, daha sonra öğrenci önceki eğitim deneyimine bağlı olarak bu seviyelerden birinde eğitime başlayacaktır. Sunulan dil programları şunlardır:

 • Genel Almanca
 • Yoğunlaştırılmış Almanca Kursu
 • Yetişkinler için Almanca
 • Çocuklar ve Gençler için Almanca
 • Yöneticiler için Almanca
 • Sınav Hazırlık Kursları
 • İş Almancası
 • Özel Dersler
 • Öğretmenlik Eğitimiw


Almanya’daki okulların çoğu Eaquals (Excellence in Language Education) tarafından akredite edilmiştir. Eaquals akreditasyonu olan dil okulları yüksek uluslararası standartlara ulaşmıştır ve kendilerini sürekli geliştirirler. Akreditasyon, her dört yılda bir tekrarlanır ve ancak yerinde inceleme de dahil olmak üzere kapsamlı ve titiz bir kalite güvence sürecinden sonra verilir. Yalnız zorlu Eaquals Kalite Standartlarına "tam olarak uyan" kurumlar akredite edilir ve şirket logosunu taşıyabilir.

almanya-dil-okullari

Almanya Vizesi

3 aya kadar süren eğitimler için Schengen Vizesi almanız gerekir.
3 aydan fazla sürecek eğitimler için Alman ulusal vizesi almanız gerekir.
Almanya'ya ulusal vize ile girerseniz, eğitim alabilmek için Yabancılar Bürosu'ndan bir Alman ikamet izni alarak kalışınızı uzatmanız gerekir. Bu işlemi giriş vizeniz hala geçerliyken yapmalısınız.

Neden Almanya’da Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

Almanya'nın sunduğu güzellik ve çeşitliliği keşfedin! Eğitiminizden artakalan zamanda, bu güzel ülkenin kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmenin birçok yolu vardır. Örneğin, bir müzeye, sinemaya veya tiyatroya gidebilir, bir birahanede oturabilir, sahilde yürüyüşe çıkabilir, göllerde yüzebilir, dağa tırmanabilir veya eski bir kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Almanya'da çok başarılı olabilirsiniz. Burada entelektüel yeteneklerinizi ve kişisel becerilerinizi özgürce geliştirebilir ve tüm potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Harika şeyler başarmak için yurtdışında eğitim almayı planlıyorsanız, hem eğitiminiz sırasında hem de mezun olduktan sonra pek çok alternatifiniz olacak, böylece motivasyon ve kararlılığa sahip olacaksınız.

Almanya diğer ülkelere kıyasla daha güvenli bir ülkedir. Şehirde veya kırsal alanda, gündüz veya gece fark etmeksizin, burada serbestçe gezebilirsiniz. Almanya, ekonomik ve siyasi istikrar sunar, bu da onu dil eğitimi için ideal bir yer haline getirir.

Ayrıca Türk bir öğrenci olarak Almanya’da dil eğitimi almak sizin için avantajlı olacaktır. Almanya nüfusunun büyük bir bölümü Türklerden oluşmaktadır, ülkemizin geleneklerini yansıtan birçok mekân ve kurum mevcuttur, dolayısıyla hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
   
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
   
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.

 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
   
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

Almanya’da Dil Eğitimi Alın

Güvenli, istikrarlı ve Türk nüfusunun yoğun olduğu bir ülke olan Almanya’da dil eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Profesyonel ekibimiz eğitiminiz ve başvuru süreci konusunda her türlü sorunuzda size destek sağlayacaktır. İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Almanya Dil Okulları

ALPADIA LANGUAGE SCHOOL (BERLIN) Alpadia Berlin ve bütün Alpadia dil okulları çeşitli ulusal ve uluslararası kalite güvence sertifikalarına layık görülmüştür. Devamını Gör
ALPADIA LANGUAGE SCHOOL (FREIBURG) 1972'de kurulan Freiburg'daki dil okulumuz şehir merkezinde bulunan zarif bir neoklasik evde kuruludur Devamını Gör
ALPADIA LANGUAGE SCHOOL (MONTRO) Montrö'deki okulumuz Cenevre Gölü'nün kenarında ana caddede yer almaktadır. Bu güzel gezinti yeri, Fransızca konuşulan İsviçre'deki en çok ziyaret edilen yerlerden biri olma.. Devamını Gör
Carl Duisberg - Berlin (BERLIN MITTE) Carl Duisberg Eğitim Merkezi Berlin, kentin "Mitte" bölgesinde, Almanya'nın ulusal başkentinin tam kalbinde yer almaktadır: örneğin, Brandenburg Kapısı, Reichstag, Checkpoint C.. Devamını Gör
Carl Duisberg - Köln Carl Duisberg Centrum, 1962 yılında kurulmuş kaliteli eğitim veren bir Almanca dil okuludur. Birçok ülkede şubeleri vardır. Devamını Gör
DID Deutsch Institue (BERLIN) 1970 yılında kurulmuş olan DID (Deutsch in Deutschland) adından da anlaşıldığı üzere Almanca'yı Almanya'da öğrenin felsefesi üzerine kuruludur. Öğrencilere Almanca öğrenmen.. Devamını Gör
DID Deutsch Institue (FRANKFURT) 1970 yılında kurulmuş olan DID (Deutsch in Deutschland) adından da anlaşıldığı üzere Almanca'yı Almanya'da öğrenin felsefesi üzerine kuruludur. Öğrencilere Almanca öğrenmen.. Devamını Gör
DID Deutsch Institue (HAMBURG) 1970 yılında kurulmuş olan DID (Deutsch in Deutschland) adından da anlaşıldığı üzere Almanca'yı Almanya'da öğrenin felsefesi üzerine kuruludur. Öğrencilere Almanca öğrenmen.. Devamını Gör
DID Deutsch Institue (MUNICH) 1970 yılında kurulmuş olan DID (Deutsch in Deutschland) adından da anlaşıldığı üzere Almanca'yı Almanya'da öğrenin felsefesi üzerine kuruludur. Öğrencilere Almanca öğrenmen.. Devamını Gör
FU ACADEMY OF LANGUAGES (BERLIN) En son teknolojiden ve bilgisayar programlarından faydalanılarak en kaliteli Almanca dil eğitimi sunulmaktadır. Okul, ünlü Berlin Gendarmenmarkt'ın yanında yer alan Stadtmitte metro istasyonun.. Devamını Gör
FU ACADEMY OF LANGUAGES (HEIDELBERG) F+U Dil Okulu, şehir merkezindeki Heidelberg Üniversitesi’ne ve Neckar Nehri’ne çok yakındır. F+U Academy of Languages, Almanya’nın en büyük dil okulları arasında yer alır. Yılda 650.. Devamını Gör
GISMA LANGUAGE SCHOOL (BERLIN) Genel Almanca Testi DaF hazırlık kursu ile öğrenciler dil becerilerini tüm alanlarda geliştirebilir. Öğrenciler bir sınavı geçtiklerinde (A1-B2 sertifikaları) düzenli bir dil sertifikası.. Devamını Gör
GISMA LANGUAGE SCHOOL (HANNOVER) Genel Almanca Testi DaF hazırlık kursu ile öğrenciler dil becerilerini tüm alanlarda geliştirebilir. Öğrenciler bir sınavı geçtiklerinde (A1-B2 sertifikaları) düzenli bir dil sertifikası.. Devamını Gör
INLINGUA (STUTTGART) Inlingua , dünyanın en büyük dil organizasyonuna üyedir ve aynı zamanda Alman özel okullar topluluğuna aittir. İnlingua Dil Eğitim Merkezlerinde kısa süre de kaliteli ve en iyi derecede Al.. Devamını Gör
Sprachcaffe Münih Dil Okulu - Almanya Münih'teki dil okulunda, Alman kültürünü ve zihniyetini yaşarken aynı zamanda rahat bir ortamda Almanca öğrenebilirsiniz. Bizimle, Münich'te Almanca öğrenebilirsiniz. Münich.. Devamını Gör
Sprachcaffe (Frankfurt) Her öğrenci, mevcut kurs çeşitliliğiyle dil hedeflerinin gerçekleşmesine yardımcı olacak bir Almanca kursuna yatırım yapma fırsatına sahiptir. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
endless
endless
endless

Almanya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!