Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Amerika Sertifika

Size en uygun Amerika Sertifika ve Diploma Programları fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

Amerika’nın en popüler sertifika programı ve kariyer okulları arasında yer alan ASA College, The DAVE School, UC Berkeley, UC Irvine, UC Santa Barbara ve Manhattan Instıtute of Management sundukları sertifika & diploma programları ile birbirinden farklı  konu alanlarında çeşitli programlar sunar. 

Bu okulların sunduğu programlar; yabancılar için İngilizce öğretimi, pazarlama, proje yönetimi, işletme, finans, ekonomi ve dijital pazarlama olarak sıralanabilir.

Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarına başvuru tarihleri oldukça esnektir. Başvurular genellikle Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül aylarında yapılır. 

Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarına kabul edilmek için istenen şartlar, bir lise diplomasına veya Genel Eğitim Diplomasına (GED) sahip olmaktır. Bazı konu alanları için kabul şartları farklılık gösterebilir, bunun için tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek gerekir. Her ne kadar başvuru şartları kuruma göre değişse de, her kurum tarafından ortak talep edilen belgeler vardır. 

Sertifika başvurusu için gereken temel belgeler:

  • Lise Diploması veya Genel Eğitim Diploması (GED)
  • İngilizce Dil Yeterliliği (TOEFL, IELTS, Cambridge)
  • Başvuru Ücreti
  • CV
  • Referans Mektubu

Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarının maliyetleri oldukça değişkendir. Aynı konu alanında sertifika veya diploma programları sunan okulların talep ettiği ücretler farklı olabilir. Bunun için programın toplam maliyetini ve saat-ders sayısını karşılaştırmanız da önemlidir.Bazı sertifika programları çok ucuz olabilir, örneğin online eğitim veren prestijli bir okuldaki kısa süreli programlar yaklaşık 600$ gibi uygun bir maliyette olabilir. Daha kapsamlı sertifika veya diploma programlarının fiyatları, devlet okulları veya üniversitelerinde yaklaşık 2.000$'dan başlayıp, daha gelişmiş sertifika programları için 20.000$ veya üzeri olabilmektedir. Lise mezunlarının iş becerileri kazanmalarını mümkün kılan sertifikalar, daha gelişmiş müfredatları olan yüksek lisans sertifikalarına kıyasla genellikle çok daha ucuz olacaktır.

Sertifika programlarının doğası gereği daha esnek bir süreç olduğu söylenebilir. Sertifika programına katılmak isteyen öğrenciler en az 3 ay, en fazla 3 yıl eğitim alabilirler.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp