Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları

Yabancı bir dil öğrenmek istiyorsanız, Amerika Birleşik Devletleri'nden daha iyi bir yer yoktur. İngilizce öğrenmek için neredeyse sonsuz seçeneğe sahip olan ve dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan ABD, yurtdışında eğitim almak ve hızlı tempolu, ikonik Amerikan yaşam tarzını deneyimlemek isteyen öğrenciler için en popüler yerlerden biridir.

ABD genelinde yaklaşık 330 farklı dil konuşulmaktadır ve bu da onu yabancı dil eğitiminde dünyanın en iyi yerlerinden biri yapar. Doğal olarak, İngilizce en yaygın olarak konuşulan ve öğretilen dildir, ancak nüfusun büyük bölümü İspanyolcanın yanı sıra Çince, Fransızca, Vietnamca, Almanca, Korece, Rusça, Arapça, İtalyanca vb. dilleri konuşur. ABD'de yukarıdaki diğer tüm dillerde eğitimler mevcuttur.

ABD'de İngilizce eğitimi almayı planlıyorsanız, yaşamak ve keşfetmek istediğiniz yere göre birçok seçeneğiniz olacaktır. Sonbaharın hayal edebileceğiniz en güzel manzaralarla dolu olduğu ve kışların karlı ve serin olduğu ülkenin kuzeydoğu kesiminden, "kısa kollu" havalarının asla bitmediği Hawaii adalarına, ABD'de yaşarken çeşitli kültür ve iklimlerin tadını çıkarabilirsiniz. En kalabalık iki bölge doğu ve batı sahil şeridindedir, ancak bu iki bölge birbirinden daha farklı olamazdı. Doğu kıyıları hızlı, stresli, hızlı konuşan, yüksek bedelli bir yaşam tarzına sahipken, batı kıyıları hayata daha rahat bir yaklaşan ve "anın tadını çıkar" anlayışını benimsemiş bir kesimdir.

Amerika Dil Okulları Genel Bilgi

Yabancı bir öğrenci olarak diploma veya sertifika almak için İngilizce Dil (ESL) programlarında uzmanlaşmış en iyi okullar, kolejler ve üniversiteler arasından seçim yapabilirsiniz. Sadece eğitim almak istediğiniz bölgeyi ve ne tür bir dil eğitimi almak istediğinize karar vermeniz yeterlidir.

Seçim yapabileceğiniz şehirlerin en popüler olanları Newyork, Chicago, San Fransisco ve Los Angeles gibi sıralanabilir. Beklentilerinize ve bütçenize uygun birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır. 

Amerika Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

ABD’deki dil okulları üniversiteye giden öğrenciler için Akademik İngilizce'den seyahat edenler için dil ve kültür kurslarına kadar çeşitli dil eğitim programları sunar. Ayrıca "ESOL Programları" veya Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce programları gibi seçenekler de bulunur. 

ABD'de sunulan en yaygın yabancı dil eğitim programı türleri Yoğun İngilizce Programları (IEP) veya Amerikan Dili ve Kültürü Programlarıdır (ALCP). ABD'de çok sayıda ESL programı bulunduğundan, biraz araştırma yapmalı ve tercih etmek istediğiniz programın akredite olduğundan emin olmalısınız.

Programlar şöyle sıralanabilir:

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • IELTS / TOEFL Sınavlarına Hazırlık
 • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar>
 • Özel Ders
 • Yoğun İngilizce Programları (IEP)
 • Amerikan Dili ve Kültürü Programları (ALCPs)
 • Yaz Okulu Programları

Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi (ACCET) ve İngilizce Dil Programı Akreditasyon Komisyonu (CEA), ABD'deki Yoğun İngilizce Programlarına (IEPs) ulusal akreditasyon sağlayan iki kurumdur. Bu kuruluşlardan biri veya her ikisi tarafından akredite edilmiş bir program seçmeniz önemle tavsiye edilir.

"EnglishUSA" olarak da bilinen Amerikan Yoğun İngilizce Programları Birliği (AAIEP) ile Üniversite ve Kolej Yoğun İngilizce Programları (UCIEP), üye olan tüm dil okullarının karşılaması gereken standartları belirleyen iki ana kurumdur. Programları araştırırken AAIEP veya UCIEP üyesi olanları daAmerika Vizesi

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmek isteyen yabancı bir ülkenin vatandaşı, öncelikle geçici konaklama için göçmen olmayanlar için verilen bir vize veya daimî ikamet için bir göçmen vizesi almalıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim alabilmek için öğrenci vizeniz olması gerekir. Eğitim programınız veya eğitim almayı planladığınız okul türü, F vizesine mi yoksa M vizesine mi ihtiyacınız olduğunu belirler.

F Kategorisi üniversite veya kolej, lise, özel ilkokul, ilahiyat fakültesi, konservatuar ya da dil eğitimi programları içeren diğer akademik kurumlara gidecek olan öğrenciler için verilen vizedir.

M Kategorisiise dil eğitim programı olmayıp mesleki eğitim veren ya da akademik olmayan diğer tanınmış kurumlarda eğitim alacak öğrenciler için verilen vizedir.

Amerika Dil Okulları Fiyatları

Amerika'da dil okulu seçerken siz öğrencilerimizin aklına en çok takılan konu Amerika dil okulu fiyatlarıdır. Amerika dil okulu fiyatları bazı şehirlere ve dil okullarına göre değişkenlik gösterir ancak bu durum çok seyrek görülür. Amerika dil okulu tercih ederken öncelikle ne tarz bir şehirde eğitim almak istediğinize karar vermeli daha sonrasında yaşam giderlerinizin uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Amerika dil okulu tercihlerinde bulunan bir öğrenci iseniz, aylık yaşam ve konaklama masrafları için bulunduğunuz eyalete göre 1000-1500 USD arasında değişen bir bütçe ayırmanızı tavsiye edebiliriz.

 gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır. 

Neden Amerika’daki Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışında eğitim almayı planlarken, herhangi bir tercihte bulunmadan önce iç gözlem yapmak ve bilinçli bir karar vermek önemlidir. QS Üniversite Sıralamaları'nın en son raporuna göre, ABD kaliteli eğitimi ile bilinen önde gelen bir ülke olarak sıralanmıştır.

Amerika'da bir dil okulunda eğitim almak, sadece somut dereceler ve sertifikalara sahip olmak değildir. Deneyiminiz kimliğinizi ortaya koyar. Başka bir ülkede yaşamak ve eğitim almak- özellikle de dilinizin konuşulmadığı yerlerde- zorlayıcıdır, cesaret ve olumlu bir tutum gerektirir. Bazen, bu özellikler eğitiminizden daha etkilidir.

Amerika'daki bir dil okulunda, ileri düzeyde İngilizce dil becerilerine sahip olursunuz ve eşsiz bir kültürlerarası deneyim edinirsiniz. Amerika, ileri teknolojisi ve araştırmaları ile dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. İnsanlar derinlemesine bir eğitim aldığınızı, problem çözme becerileri geliştirdiğinizi ve tercih ettiğiniz alandaki modern uygulamalar hakkında bilgi sahibi olduğunuzu bileceklerdir.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz. 
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz. 
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.
 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır. 
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

Amerika’da Dil Eğitimi Alın

Dünyanın en heyecan verici, çok kültürlü ve gelişmiş ülkelerinden birinde dil eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad ofisimize gelin ya da telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Amerika Dil Okulları

TALK ENGLISH (ATLANTA) 1996’dan beri dünyanın dört bir yanından öğrencilere eğitim vermenin mutluluğunu yaşanılmaktadır. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içinde ve dışında Amerikan kültürün.. Devamını Gör
FLS INTERNATIONAL (SAINT PETER S UNIVERSITY-NEW JERSEY) Manhattan'ın sadece iki mil batısında yer alan Saint Peter Üniversitesi, 50'den fazla lisans ve yüksek lisans ve doktora programları sunan özel bir Jesuit kurumudur. FLS Programların.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (TEANECK NJ) ELS Teaneck, New York City’den yalnızca 30 dakika uzaklıktaki Fairleigh Dickinson University (FDU)’nin 20 hektarlık kampüsünde yer almaktadır. Teaneck, New Jersey ve New York sınırındaki .. Devamını Gör
SPRACHCAFFE (BOSTON) Sprachcaffe Dil Okulları küresel düzeyde "Dil öğren, insanlarla tanış" için önde gelen dil okullarından biridir. Dünyanın dört bir yanından gelen dil öğrencileri Sprachcaffe ile dil ö.. Devamını Gör
SPRACHCAFFE (LOS ANGELES) Los Angeles'taki dil okulu bu inanılmaz şehrin kalbinde yer alıyor ve LA'nın çok kültürlü ortamını deneyimleme fırsatını sunuyor. Yetenekli öğretmenler ve eğitimli takım arkadaşları.. Devamını Gör
FLS INTERNATIONAL (CHESTNUT HILL COLLEGE) FLS, Philadelphia'nın şirin Chestnut Hill semtindeki Chestnut Hill College kampüsünde yer almaktadır. Özel bir Katolik okulu olan kolej, 1924 yılında kurulmuştur ve Ulusal Tarihi Yerler .. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (NASHVILLE TN) Dünyanın müzik başkenti, Nashville'deki ELS English Language Center'a ev sahipliği yapmaktadır. Nashville'de İngilizce dersleri alırken öğrenciler canlı müzik, konser ve kültürel etkinli.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (RIVERDALE NY) Hudson Nehri'ne bakan çarpıcı bir manzaraya sahip olan Riverdale'deki ELS English Language Center, College of Mount Saint Vincent kampüsünde yer almaktadır. Bronx'ta New York City'nin bu bölüm.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (SANTA ROSA CA) Kuzey Kaliforniya'nın kalbinde yer alan canlı şehir ve Santa Rosa Junior College kampüsü, Santa Rosa'da İngilizce dersleri vermektedir. Öğrenciler, Santa Rosa'daki ELS English Language Center'.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (TAMPA FL) Oldukça sosyal bir kampüse sahip olan özel Tampa Üniversitesi, 150'den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonuna sahiptir. Üniversite ayrıca 200 lisans eğitimi alanıyla çok çeşitli akadem.. Devamını Gör
OXFORD INTERNATIONAL EDUCATION GROUP (SAN DIEGO) Oxford International English Schools San Diego dil okulu, şehrin hareketli Gaslamp Querter bölgesinde yer almaktadır. Çeşitli uluslararası mutfaklar sunan düzinelerce restoran, şehir merkezind.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (PHILADELPHIA SAINT JOSEPHS UNIVERSITY PA) ELS Philadelphia, Philadelphia şehir merkezinden 25 dakika uzaklıkta bulunan Saint Joseph’s University’nin güzel ve güvenli kampüsünde yer almaktadır. Doğu Sahilinin ikinci en büyük şeh.. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL LANGUAGES (BERKELEY) Muhteşem Golden Gate Köprüsü manzarasına sahip Claremont Canyon'a yakın ve San Francisco'ya sadece 20 dakika uzaklıktadır. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL LANGUAGES (SANTA BARBARA) Santa Barbara İngilizce Dil Okulumuz, ana ulaşım merkezlerine ve şehir dışına giden otobüs ve tren bağlantılarına yakın, elverişli konumdadır. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (ELS BOWLING GREEN) Sıcakkanlı şehir Bowling Green Ohio'daki Bowling Green State Üniversitesi'nin kampüsünde yer almaktadır. Öğrenciler kampüs içindeki modern öğrenci eğlence merkezinin, kampüs boyunca hiz.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (CINCINNATI OH) ELS, 1961'den bu yana dünyanın 143 ülkesinden 1,2 milyondan fazla öğrencinin İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesine yardımcı oldu. Amaçları, İngilizce dili ve yeterlilik e.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (MANHATTAN NEW YORK) ELS, 1961'den bu yana dünyanın 143 ülkesinden 1,2 milyondan fazla öğrencinin İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesine yardımcı oldu. Amaçları, İngilizce dili ve yeterlilik e.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (HOUSTON) ELS Seviye 112'yi başarıyla tamamladıktan sonra, St Thomas Üniversitesi'ne ve ayrıca yakındaki diğer ortak kolejlere ve üniversitelere şartlı kabul için İngilizce dili giriş şartını ye.. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (HONOLULU) Hawaii’deki Honolulu tropik cennetinde Hawai Pasifik Üniversitesinin kampüsünde yer alıyor. Berrak suları, temiz havası ve elverişli hava şartlarıyla bu şehir eğitim görmek ve kano sporu.. Devamını Gör
SPRACHCAFFE (NEW YORK) Diğer adı 'Big Apple' olan NYC, çeşitli uluslardan insanların buluştuğu ve sınırsız fırsatları olan bir yerdir. Devamını Gör
FLS INTERNATIONAL (LOS ANGELES-CITRUS COLLEGE OR SADDLEBACK COLLEGE) 1915 senesinde kurulan ve Kaliforniya bölgesinin en köklü okullarından biri olan 14.000 öğrenci kapasiteli Citrus College bünyesine yerleşik merkeziyle FLS, size Los Angeles ortamında İngili.. Devamını Gör
FLS INTERNATIONAL (BOSTON COMMONS- FISHER COLLEGE) Boston'un tam merkezinde konuşlanmış olan okul, şehrin en güzel parkı olan Boston Commons'a da tam karşıdan bakan bir konuma sahiptir. Devamını Gör
ELS LANGUAGE CENTRES (CALIFORNIA LA VERNE) La Verne Üniversitesi'ndeki sıkı sıkıya bağlı topluluk, tüm öğrenciler için sıcak bir ortam sağlar. La Verne'deki ELS İngilizce Dil Merkezi, Los Angeles'ın doğusundaki güvenli ve kü.. Devamını Gör
Eurocentres (EUROCENTRES SAN DIEGO) Eurocentres Dil Okulu, 2015 yılında inşa edilmiş ve en son teknolojiyle özel olarak oluşturulmuş eğitim tesisidir. Dil Okulu, IELTS sınav merkezidir ve CEA tarafından onaylanmıştır. Euroc.. Devamını Gör
KINGS EDUCATION (NEW JERSEY) Devamını Gör
ZONI Language Centers (ZONI Manhattan) Zoni Language Centers, uluslararası dil ve kariyer eğitimi liderlerinden biridir ve 1991 yılında Mr. Zolio C Nieto tarafından kurulmuştur. Zoni dil okulları Amerika Birleşik Devletleri, İngil.. Devamını Gör
ZONI Language Centers (ZONI Miami) Zoni Language Centers, uluslararası dil ve kariyer eğitimi liderlerinden biridir ve 1991 yılında Mr. Zolio C Nieto tarafından kurulmuştur. Zoni dil okulları Amerika Birleşik Devletleri, İngil.. Devamını Gör
LSI (NEW YORK) LSI, 1965'ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir . İngiltere, Kanada, ABD, Malt.. Devamını Gör
LSI (BOSTON) LSI, 1965'ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir . İngiltere, Kanada, ABD, Malt.. Devamını Gör
LSI (SAN DIEGO) LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir . İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya'da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspan.. Devamını Gör
endless
endless
endless

Amerika Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11