Arden University (GISMA BERLIN)

Arden University (GISMA BERLIN)

Arden Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta özel, kar amacı gütmeyen bir eğitim üniversitesidir. Hem harmanlanmış hem de çevrimiçi uzaktan eğitim sunum seçenekleriyle çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunar. Merkez ofisi Coventry'de olup Birmingham, Manchester, Londra ve Berlin’de çalışma merkezleri bulunmaktadır. 

Arden Üniversitesi, Almanya'nın başkenti Berlin'in kalbinde, Potsdamer Platz yakınlarındaki Uygulamalı Bilimler Avrupa Üniversitesi binasında yer almaktadır. Üniversite, modern tesis, bilgisayar laboratuarları, konferans salonları, sınıflar, kütüphane ve öğrencilere en iyi öğrenme deneyimini sunmak için gereken tüm temel hizmetlerle donatılmıştır.

Almanya, ekonomik anlamda ve sunduğu eğitim standartlarında dünya genelinde zirvede yer almaktadır. 2019 Dünya GSYİH sıralamasında, dördüncü en yüksek GSYİH’ ye sahip olmasının yanı sıra, 2019’da US News tarafından eğitim için en iyi dördüncü ülke seçilmiştir. Almanya’da asgari ücret de Avrupa ortalamasında üst sıralara oynamakta, işsizlik oranları ise %3 oranındadır. Almanya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi eğitim sunan üniversitelerden biri de Arden Üniversitesidir.

Arden Üniversitesi, işletme, sağlık, muhasebe, finans ve daha birçok alanda lisans eğitimi sunarken, yönetim, veri analizi, pazarlama gibi alanlarda ise yüksek lisans programları sağlamakta. 26 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Arden Üniversitesi, dünyanın her yerinden 50.000’in üzerinde öğrencinin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Sürekli değişen iş dünyasında Arden Üniversitesi, hem lisans hem de lisansüstü programlar için Berlin'de çalışma fırsatı sunmaktadır. Üniversite, öğrencilere değişmekte olan piyasa içerisinde gerekli olan bir dizi beceri ve temel bilgiyi sağlayacaktır.

İşletme alanında işlenen temel konular; yönetim becerileri, pazarlama ilkeleri, iş analizi ve değişimi yönetme gibi konular içerir. Üniversite, multidisipliner bir öğretim formu benimsemiştir. Öğreniminizi tamamladıktan sonra, iş piyasasında çok yönlü olarak girmeye tamamen hazır hale gelinecektir. Ayrıca, eğitimler iş hayatına zaman ayırmanızı sağlayacak şekilde organize edilmektedir. 

Avrupa’ da eğitim görmek, mevcut, kariyerinizde ilerlemek, iş değiştirmek veya alanınızda kariyer yapmak istiyorsanız, uluslararası öğrenciler için en popüler seçenek olan Arden Üniversitesi’nin Almanya’daki Berlin merkezinde eğitim almak öğrenciler için uygun bir seçenek olarak göze çarpıyor. 

Bunlara ek olarak günümüzün yoğun dünyasında, programınızı her zaman tam zamanlı olarak devam etmenizi sağlamanın mümkün olmadığı durumlarda Arden Üniversitesi uzaktan eğitim imkanı sunmaktadır. İş hayatınızı askıya almadan, eğitiminize devam etmenize olanak sağlar.

Sanal iLearn sınıfında, öğrencilerin günümüzün rekabetçi iş piyasasında işverenlerin gözünde öne çıkmasını sağlamayı amaçlayan çevrimiçi Kariyer Portalı, bir mülakat simülatörü ve CV oluşturucudan küresel bir arama motoruna ve e-öğrenme kurslarına kadar çeşitli faydalı araçlar sunan bir portal olarak öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışır.

Çevrimiçi kariyer merkezi tarafından sunulan desteğe ek olarak, Arden'deki tüm kurslar istihdam edilebilirliğe odaklanmak üzere tasarlanmıştır. Teori ile pratiği birleştiren programlar, mezun olduktan sonra doğrudan işyerine uygulanabilecek aranılan bilgiyi sağlayacaktır.

Ayrıca, tüm kurslar global iş dili olan İngilizce dilinde verilmektedir ve ayrıca ücretsiz Almanca dersleri de sunmaktadır. Bu avantajlı dil becerileri öğrencilerin Almanya'daki ve dünyadaki iş olanaklarını önemli ölçüde artıracaktır.

Arden Üniversitesi, hem lisans hem de lisansüstü programlar için Berlin'de  çalışma fırsatı sunmaktadır.

Kampüs Konumları 

Cambridge Kampüsü

Cambridge kampüsü 1858 yılında sanat okulu adı altında kurulmuştur. Yıllar içerisinde ise üniversitenin ana kampüsü şeklini almıştır. İçerisinde sadece sanat değil birçok alanda bölüm bulunmaktadır. Kampüsün bulunduğu konumda birbirinden değerli müzeler ve yemyeşil doğası ile öğrencilerin dikkatini çekecek unsurlar bulunmakta. Cambridge kampüsündeki tesislere son 5 yılda 100 milyon yatırım yapıldığı göz önünde bulundurulursa imkanların ne kadar fazla ve gelişmiş olduğunu anlamak daha mümkün olacaktır. Üniversitede yiyecek içecek konusunda da çeşit bolluğu bulunmakta. Şehrin civar köylerinde bile yemek servis eden mekanlar bulmak oldukça kolaydır. Sportif faaliyetler arasında en yaygın olanlar bisiklet ve kürek olarak öne çıkmakta. Bu ikisinin halkın yarısının fazlası tarafından icra edildiğine tanık olduğunuzda şaşırmamanızı öneririz.

Chelmsford Kampüsü

Britanya’daki ilk Roma yerleşimlerinden olduğu için Chelmsford zengin bir tarihi yapıya sahiptir. Kampüsteki kafeler, kütüphane, öğrenci birliği eğlencesi birkaç adım uzakta kalmaktadır. Chelmsford’u ön plana çıkaran unsurlardan bir diğeri ise şehirde yapılacak her türlü aktiviteye yalnızca 10 dakika uzaklıkta bir konumda bulunmasıdır.

Peterborough Kampüsü

Peterborough Guild House’daki kampüs 2011 yılında kapılarını öğrencilere açmıştır. Bölgedeki birçok sağlık çalışanını eğiten kampüs içerisindeki ekipmanlarla birlikte oldukça bol imkana sahiptir. Peterborough’da sağlık sektörü ile ilgilenen 1.200 civarında öğrenciyle eğitim almak sakinliği seven öğrenciler için kaçırılmayacak bir fırsat olacaktır. Sağlık sektöründeki bölümler için hizmet veren bu kampüste modern hemşirelik uygulama ekipmanları  ile donatılmış laboratuvarlarda dilediğiniz deneyleri ve çalışmaları gerçekleştirebileceksiniz.

Kampüsler

ARU London

Şehrin kalbinde bulunan ARU London binasında lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir. ARU London’da kurulan ilişkiler ile birlikte eğitim hayatınızdan sonra kalıcı bir iş olanağı sağlama ihtimaliniz oldukça yüksektir Sağladığınız başarıya uygun olarak gerekli iş teklifleriyle sizi buluşturmayı hedefleyen bir merkez işlevi görmektedir. Eğitim hayatınızın Londra’nın göbeğinde olması sizin gelecekteki işiniz için güzel bir fırsat olacaktır. Ayrıca kampüsler dışında Anglia Ruskin University’nin University Centre West Anglia ve University Centre Peterborough gibi ortak kurumlarla yürüttüğü çalışma merkezleri vardır.

 

İlgili Blog Yazıları
endless
endless
endless

Arden University (GISMA BERLIN)

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!