Atlanta Dil Okulları

Atlanta Dil Okulları

Atlanta dil okulları, öğrencilerine modern sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır. Dil okulları öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Atlanta dil okullarında, internet, kütüphane, kafeterya gibi olanaklar sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin bir araya geldiği okullarda dil pratikleri yapmaları için ders dışında birçok aktivite de sunulmaktadır. 

Atlanta Dil Okulları Programı

Atlanta dil okullarında her seviye ve tercihe hitap eden kısa ve uzun süreli sayısız kurs seçeneği bulunmaktadır. Bu programlar en az 1 hafta, en fazla 1 yıl sürer. Atlanta dil okullarında aile yanı, yurt ve pansiyon gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Sunulan kurs türleri Sınav Hazırlık (IELTS, TOEFL vb.), Özel Dersler, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar, Özelleştirilmiş Kurslar, Yaz Okulları olarak sıralanabilir. Atlanta dil okulu ücretleri kuruma, programa ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Atlanta’da TALK ENGLISH dil okulu bulunmaktadır. Atlanta dil okulunda, kendi merkezi olduğu kadar çeşitli üniversite kampüslerinin içerisinde de eğitim merkezleri bulunmaktadır. Öğrenciler kaliteli bi eğitim alırken bulundukları kampüsün sosyal yaşamı ve imkanlarından yararlanabilirler.

Dersler 10-15 kişilik sınıflarda yapılır. Okul her pazartesi günü uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Öğrenciler, Atlanta dil okullarında istedikleri sürede tercih ettikleri programlarda eğitim alabilir, eğitimlerine de istedikleri zaman başlayabilirler. İngilizce programlarında, başlangıç seviyelerinde öğrenci kabulü bulunur. Öğrenciler okula başladıkları ilk gün seviyelerini belirlemek amacıyla sınava girerler ve sınav sonucuna göre sınıflara yerleştirilirler. 

Atlanta dil okullarında sunulan kurs türleri aşağıdakiler gibidir:

 • Genel İngilizce
 • Yetişkinler için İngilizce
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar
 • Özelleştirilmiş Kurslar (Geleneksel eğitim ile aktivite ve etkinlikleri birleştiren kurslar)
 • Özel Dersler
 • Yaz Okulları
 • Grup Eğitimleri
 • Bire Bir Kurslar

Atlanta Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Okul başvuru ücreti
 • Okul başvuru formu
 • Banka mektubu
 • Sponsor mektubu

Atlanta Dil Okulları Konaklama

Atlanta dil okullarında aile yanı, öğrenci yurtları ve pansiyonlar gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Aile yanında konaklama birimleri öğrenciler için konforlu ve sıcak bir atmosfer sağlar, ayrıca Amerika kültürüne alışmak için ideal bir seçenektir. Yurtlar ise öğrencilerin kendi yaşlarındaki diğer öğrenciler ile sosyalleşerek dili çok daha hızlı bir şekilde geliştirmelerine ve ömür boyu sürecek dostluklar edinmelerine imkan sağlar.

Atlanta'da Dil Okulu Fiyatları

Yurtdışında dil okulu okumanın maliyetleri ülkeden ülkeye ve okuldan okula değişen bir durumdur. Atlanta dil okullarının, Türk öğrencilere özel olarak hazırladığı promosyonlar sayesinde Atlanta’da dil okulu okurken yaşam ve konaklama maliyetleri, dil okulu öğrencileri ve aileleri için yük olmaktan çıkıyor. Atlanta konaklama ve yaşam maliyetlerinin uygun olması, Atlanta’nın güvenli yaşaAtlanta Şehir Bilgisi

Atlanta, Georgia eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir. Nüfusu, 5,5 milyona yakındır. Ortalama olarak Amerika’nın en çok nüfusa sahip yerleşim merkezidir. Atlanta, tren yolu ve havaalanı kullanım açısından en işlek noktalardan biridir. Aile ve öğrenci yaşamı açısından çokça olanak sunan Atlanta, dil eğitimi için en uygun yerlerden biridir. Atlanta eğlence, kültür ve spor aktivitelerinin olduğu bir ortamdır. 

Atlanta Dil Vize Süreçleri

Atlanta’da 12 haftadan daha kısa süreli eğitim almak isteyen kişiler maksimum 3 aylık vize almaktadırlar. 12 hafta ve üzeri başvuruların ödemek zorunda olduğu 200$ olan Sevis ücreti sayesinde vize minimum 1 yıllık çıkmaktadır. 12 haftadan daha kısa başvuru yapan bir kişi uzun dönem vize almak isterse yine 200$ olan sevis ücretini ödeyip vizesini uzatabilir. Vize süresi konsolosluğun insiyatifinde olan bir durumdur.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından Kontrolünde Hazırlanacak Evraklar;

 • Atlanta‘da kalacağınız sürece geçerli olacak pasaportunuz ve varsa eski pasaportlarınız (Pasaportlar hakkında detaylı bilgiye buradan bakabilirsiniz)
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 3 tane fotoğraf
 • Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işe devam edeceğinizi gösterir mektup ve son 3 aylık sigorta dökümünüz
 • Aileniz bordrolu çalışan ise, son 3 aylık maaş bordrosu, ailenizin görevini ve çalıştığı süreyi belirten şirket yazısı. Aileniz şirket sahibi ise, ticaret ve sanayi ddasından alınmış faaliyet belgesi, zarar göstermeyen vergi levhası, imza sirküleri, resmi gazete örneği. Aileniz serbest çalışıyor ise, zarar göstermeyen vergi levhası
 • Varsa kendinize ve ya ailenize ait hazine bonosu, repo, tahvil hesap dökümleri, kredi kartları ekstreleri, arazi, daire, dükkan tapuları, araç ruhsatları
 • Atlanta ‘daki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösterer belgeler

Atlanta Dil Okulları Kayıt Süreçleri

1.adım: Kişisel bilgilerinizi, telefon numaranızı ve adresinizi soran Endless Abroad iletişim formunu doldurduktan sonra yurtdışı eğitimi için ilk adımı atmış olursunuz. 

2.adım: Sizin için en uygun program seçenekleri değerlendirilip size yardımcı oluruz.

3.adım: Gidilecek olan okula (dil okulu, lise, üniversite) karar verdikten sonra kayıt işlemlerine başlanır. 

4.adım: Okul tarafından kabul belgeniz geldikten sonra vize sürecine başlanır.

5.adım: Vize süreciniz organize edilir.

6.adım: Endless Abroad ile oryantasyon süreciniz gerçekleştirilir.

Atlanta’ya Gittikten Sonrada Endless Abroad Yanınızda

Eğitim boyunca Endless Abroad tüm süreçlerinizde size ve ailenize destek vermeye devam eder. Eğitim, konaklama veya yönetim ile ilgili yaşanılan her sıkıntıda danışmanlarımız sizin yanınızda. Yurtdışında eğitim programınızı uzatmak istediğinizde, programınızı değiştirmek istediğiniz ya da başka okula geçiş yapmak istediğinizde eğitim danışmanlarımız sizin isteklerinizi gerçekleştirecektir.

Atlanta’ya ihtiyacınıza göre programlara katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

Atlanta Dil Okulları

TALK ENGLISH (ATLANTA) 1996’dan beri dünyanın dört bir yanından öğrencilere eğitim vermenin mutluluğunu yaşanılmaktadır. İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun sınıf içinde ve dışında Amerikan kültürün.. Devamını Gör
kanada
amerika
england

Atlanta Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11