Avustralya Liseleri

Avustralya Liseleri Hakkında

Avustralya’da anaokulu, ilkokul, lise, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans ve dil eğitimi de dahil olmak üzere her seviyede eğitim alınabilmektedir. 1200’den fazla kurum ve 22000’den fazla eğitim programı seçeneğiyle, Avustralya’da uluslararası öğrenciler için çok çeşitli eğitim seçenekleri bulunur.

Avustralya kanunları, uluslararası öğrencilere hangi eğitim programına dahil olurlarsa olsunlar eğitimin kalitesini koruma konusunda katkıda bulunur.

Öğrenci vizesine sahip olan uluslarası bir öğrenci olarak kaydınızı Common Wealth Register of Institutionsand Courses for Overseas Students (CRICOS) kayıtlı olan bir okula ve programına yaptırırsınız. CRICOS kaydı, kurumların ve sundukları eğitim programlarının uluslararası öğrencilerin beklentilerini karşılayacak şekilde, yüksek standartlarda olmasını sağlar.

Avustralya’da 43 üniversite bulunur. Bunların 40’ı Avustralya üniversitesi, 2’si uluslararası üniversite ve 1’i özel uzmanlık alanı üniversitesidir. Üniversitelerin yanında birçok kurum da yüksek eğitim programları sunmaktadır.

Avustralya’da üç ana yüksek eğitim programı tipi bulunmaktadır: Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora. Spesifik bir alanda mesleki eğitim almak isterseniz, Australian Vocational Educationand Training (VET) programlarından birini seçebilirsiniz. Sadece dil eğitimi almak için gidebilir; vizenizi Avustralya sınırları içerisinde uzatarak daha uzun süre eğitim alabilirsiniz.

Kayıt olmak istediğiniz yüksek eğitim programı için İngilizce seviyeniz yeterli bulunmazsa, Pathway sistemi sayesinde önce ihtiyacınız kadar İngilizce eğitimi alır ve İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra IELTS, TOEFL gibi İngilizce düzey belirleme sınavlarından birine girmenize gerek kalmadan direkt tercih ettiğiniz akademik programa başlayabilirsiniz. Aynı durum, mesleki eğitim seçenekleri için de geçerlidir.

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak, bir derslikte İngilizce kelimeleri tekrar tekrar söylemekten çok daha fazlasıdır. Avustralya eğitim sistemi, eleştirel düşünme, araştırma ve grup proje çalışmaları üzerine dayalıdır. Bu sistem sayesinde öğrenciler, sadece İngilizcenin kurallarını öğrenmekle kalmayarak İngilizceyi günlük hayatta nasıl kullanmaları gerektiğini de öğrenirler.

Avustralya’da çok çeşitli İngilizce kursu bulunmaktadır. Öğrencilerin spesifik ihtiyaçlarına göre birçok seçenek bulunur. Bunların arasında, Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Özel ihtiyaca yönelik İngilizce, Sınava Hazırlık (TOEFL, IELTS, PTE Academic…vb) Dersi gibi dersler bulunur. Tam zamanlı İngilizce eğitimi, genel olarak haftada 20 saattir; öğrencilerin hedeflerine göre daha yoğun programlar seçilebilmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere çalışma izni tanınması en çok tercih edilme nedenlerinden biridir.

Avustralya Liseleri

EDUCATIUS GROUP-Victorian Government Schools (Victorian Government Schools-International Education Division) DEVAMINI GÖR

Avustralya Liseler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım