Avustralya

Avustralya Work & Study

Avustralya, İngilizceyi tam anlamıyla yaşayarak öğrenmek isteyen yabancı öğrenciler için dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Harika bir yaşam tarzı, çok kültürlü bir topluluk ve İngilizcenizi günlük yaşamda geliştirmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyan samimi yerel halkı ile Avustralya eğitim almak, çalışmak ve seyahat etmek için mükemmel bir yerdir. Avustralya, eğitim alırken çalışmak ve kendini finanse etmek isteyen yabancı öğrenciler için idealdir. Avustralya’da Work and Study programına katılmak, geleceğiniz için benzersiz bir yatırım olacaktır. 

Avustralya'da Work And Study Bilgileri

İngilizce sadece küresel bir dil değil, aynı zamanda uluslararası işlerin yürütüldüğü dilidir. Bu nedenle, kariyer fırsatlarını arttırmak isteyen yabancı öğrenciler için güçlü İngilizce becerileri kazanmak şarttır. Avustralya, dil eğitimi alırken bir yandan da çalışmak isteyen yabancı öğrenciler için eşsiz ve heyecan verici bir konumdur.

Avustralya'daki şirketler her zaman ekiplerine katacakları yabancı yetenekler aramaktadırlar. Avustralya'daki eğlenceli ve kaliteli iş olanakları, yabancı öğrenciler ve gezginlere yarı zamanlı işler vasıtasıyla kendilerini geçindirme, uluslararası deneyim kazanma, yerel halkla çalışma ve en önemlisi, İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı sunar.

Avustralya Work and Study Gereklilikleri

Avustralya’daki bir Work and Study programına katılabilmeniz için öncelikle öğrenci vizesine sahip olmanız gerekir. Avustralya göçmenlik sistemi, öğrenci vizesi ile ülkede bulunan yabancı öğrencilerin akademik dönem boyunca haftada 20 saate kadar ve tatil dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışmalarına izin verir. Bu fırsat, öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerini oldukça kolaylaştırır ve eğitimlerinin bir kısmını iş yoluyla finanse etmelerine imkân sağlar. Aşağıda Avustralya Work and Study programı ile detaylı bilgiler birkaç başlık altında toplanmıştır:

Yarı Zamanlı İşler

Vize bilgileri Avustralya Göçmenlik Departmanı (DIAC) tarafından kayıt altında ve ihtiyaç durumunda Çevrimiçi Vize Yetkisi Doğrulama (VEVO) sistemi kullanılarak erişilebilir. Mevcut niteliklere veya iş tecrübesine sahip öğrenciler, seçtikleri alanda yarı zamanlı işler bulabilirler. Avustralya'daki birçok sektör perakende, otelcilik, turizm, tarım, satış, yönetim ve daha fazlası gibi yarı zamanlı işler sunar. Bu sektörler genellikle öğrenciler için esnek çalışma saatleri sunar. İstihdam olanaklarına ek olarak ücretli veya ücretsiz stajlar, tercih ettikleri alanda iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Öğrenciler ayrıca hayır kurumları ve devlet kurumları için gönüllü olarak çalışmayı da tercih edebilirler.

Ağ kurma

Ağ kurma, iş bulmanın harika bir yoludur. Avustralya'daki yabancı öğrenciler, birbirlerine iş aradıklarını bildirmek için kendi aralarında ağ oluşturmalıdır. Bunun yanı sıra yerel gazeteler, süpermarket panolarındaki listeler ve kampüste bulunan iş ilan panoları da başka bir seçenektir. Birçok büyük şirket iş ilanlarını kendi web sitelerinde yayınlar, bu nedenle iş arayan yabancı öğrenciler iş arama süreçlerinde interneti de aktif bir şekilde kullanmalıdırlar. Öğrenciler özgeçmişlerini bir işe alım firmasına da gönderebilirler. Bu firmalar insanların günlük veya kısa süreli iş bulmalarına yardımcı olur.

İşçi Hakları

Yabancı öğrenciler veya sadece tatil vizesi alan kişiler de dahil olmak üzere, Avustralya'da çalışan herkesin temel işçi hakları vardır. Bu haklar asgari ücret alma hakkı, haksız yere işten çıkarılma, molalar veya dinlenme süreleri ile mücadele hakkı ve sağlıklı/güvenli bir çalışma ortamı hakkı olarak sıralanabilir. Avustralya'daki çoğu işveren, belirli bir iş veya endüstri alanı için asgari ücret ve koşullarını karşılayan akreditasyonlara sahiptir.

Vergi Dosya Numarası

Yabancı öğrencilerin Avustralya'da çalışabilmek için bir Vergi Dosya Numarası (TFN) almaları gerekir. Avustralya'da eğitim alırken çalışmak isteyen öğrencilerin, Vergi Dosya Numarası almak için önce Avustralya Vergi Dairesi'ne gitmeleri gerekir. Daha sonra adlarını, mevcut ikamet ettikleri adresi ve doğum tarihlerini vermeleri gerekecektir. Avustralya'ya varış tarihlerini, pasaportlarını ve okula kayıt belgelerini de göstermeleri istenebilir.

Avustralya'da Work and Study Programı ile Dil Eğitimi Alın

Eğitim alırken bir yandan çalışmak ve gelecekteki kariyer fırsatlarınızı çoğaltmak istiyorsanız, Avustralya Work and Study programları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Endless Abroad olarak Avustralya Work and Study gereklilikleri, koşulları ve süreci hakkında merak ettiğiniz her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

kanada
amerika
england

Avustralya Work & Study

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11