BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL (BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL)

Hakkında

  • BBIS, dünya çapında eşine az rastlanan okullardan biridir ve 3-19 yaş arası öğrenciler için Uluslararası Bakalorya Örgütü'nün (IB) dört programını da sunan Berlin'deki tek okuldur. Eleştirel düşünme, yabancı diller ve kültürlerarası yetkinlikler gibi 21. Yüzyıl becerileri müfredatımızın yapı taşlarıdır. Akademik mükemmelliğe olan bağlılığımız, tüm insanları eğitmeye olan inancımızla bağdaşır. Her öğrencinin tutkularını keşfetmesine yardımcı olan kapsamlı bir müfredat dışı program sunuyoruz ve öğrencilerimizin fiziksel sağlık ve zindeliklerini geliştirmek için son teknoloji spor tesislerine sahibiz.
  • 360.000 metrekarelik yeşil ve sakin kampüsümüz, Berlin'in güneybatı sınırındaki yeşil ağaçlık bir alan olan Kleinmachnow'da bulunmaktadır. Geniş binalarımız ve sınıflarımız yoğun bir okul günü için ideal bir atmosfer sağlar. Sınıflar küçüktür ve her sınıfta genellikle 20'den az öğrenci bulunmaktadır; bu da her öğrenciyi yakından tanımamıza ve onların bireysel ihtiyaçlarını karşılamamıza imkan sağlar. BBIS, Berlin şehir merkezine ve Potsdam'a arabayla gidilebilecek mesafededir ve okul otobüsleri ve toplu taşıma araçlarıyla iyi ulaşım bağlantılarına sahiptir.
  • Lise ; Orta okulumuzda öğrenim, ortaöğretim ile ilgili IB (Uluslararası Bakalorya) Programlarına - Orta Yıl, Diploma ve Kariyer - dayanmaktadır. 18'den az öğrencisi olan küçük sınıflar bulunur ve bu da öğretmenlerin her öğrenciyi yakından tanımasını ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlar. Buna ek olarak, özel öğrenme ihtiyaçları olan ve anadili İngilizce olmayan öğrenciler için özel destek sağlanır. Sürekli öğrenim halinde olan bir topluluk olarak okul; personel, öğrenciler, ebeveynler, yönetim ve diğer insanlarla arasındaki etkileşime ve işbirliğine büyük önem göstermektedir.
  • IB (Uluslararası Bakalorya) ve Kariyer Programları Ortaöğretimde akademik başarı bizim için önemlidir ve öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına cevap vermek için Diploma Programı ve Kariyer Programı olmak üzere iki Uluslararası Bakalorya Programı sunuyoruz. Her iki derece de akredite edilmiş bir Lise Diploması (Amerika Tipi) içerebilir. Bu pathway programları ile öğrencilerimizin Almanya ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarına ve iş ortamlarına girebilmeleri için gerekli donanıma sahip olmaları adına bir dizi konu alanında potansiyellerini ortaya çıkarma fırsatı sunuyoruz. Daha geniş çapta amacımız sadece öğrencilerimizin bilişsel yönünü beslemek değil, aynı zamanda çok çeşitli müfredat dışı faaliyetler ve toplum hizmetlerine bağlılık yoluyla öğrencilerimizin olumlu, küresel sorumluluk sahibi vatandaşlara dönüşmelerine ve gelecekte içinde bulundukları topluluğa veya topluluklara katkı sağlamalarına yardımcı olmaktır.
  • BBIS Boarding School, Berlin'de yaşamayan ancak küresel fikirlere sahip olan ve çocuklarına Avrupa'nın göbeğindeki uluslararası bir akademik kurumda İngilizce dilinde eğitim aldırmak isteyen ailelerin 9-12. sınıflara giden çocukları içindir. Uluslararası topluluğumuz, gençleri sosyal ve akademik olarak küresel bir ortamda başarıya hazırlamaktadır. Bu öğrenciler, yatılı okul topluluğumuzdaki üç ana hedefe odaklanacaklardır: Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek, Akademik hedeflere sonuna kadar ulaşmak, Kültürlerarası anlayışa sahip olmak

BBIS Berlin Brandenburg International School, Berlin'in başkentinde Uluslararası Bakalorya programları sunan bir gündüz okulu ve yatılı okuldur. 4 farklı IB (Uluslararası Bakalorya) programının hepsini sunan okulumuz, öğrencilere yaşam boyu öğrenme ve mükemmellik arayışı için ilham vermektedir. Eğitim dili İngilizcedir. Her alanda kapsamlı bir okul olarak, her bir öğrencinin eşsiz potansiyelini ortaya çıkarması için onları destekliyoruz. BBIS, kapsayıcı ve bireysel eğitimi başarı ve mutluluk için en iyi araç olarak görür.

BBIS 60'tan fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Diplomatik ve ticari topluluklara ve insanlık, hoşgörü ve empati değerlerimizi paylaşan ailelere hizmet veriyoruz. Çeşitliliği özenli ve küresel fikirli topluluğumuzla teşvik ediyor ve öğrencilerimizi sorumlu, şefkatli küresel vatandaşlar olmaları için eğitiyoruz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Yurtdışında lise eğitimi ile öğrenciler eğitim hayatlarında önemli bir basamağa adım atarken, öz güvenleri ile birlikte en iyi şekilde kendilerini de geliştiriyorlar.Yurtdışında bir çok yatılı ve yatılı olmayan lise mevcuttur. Yatılı okulların bir çoğu 1600’lü yıllardan itibaren eğitime devam eden son derece tarihi kampüslerden oluşmaktadır. Kampüslerin tarihi olmasının yanı sıra sahip oldukları teknolojik donanım üst seviyededir. Aynı zamanda bir çok spor faaliyetinin yapılabileceği uygun faaliyet alanları mevcuttur.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Yurt Konaklama

Konaklama için en iyi seçeneklerden biri yurtlardır. Öğrenciyseniz üniversitelerin çoğu size yurtlarda konaklama imkanı tanır. Birçok yurtta yemek verilmekle beraber bazı yurtlarda mutfaklarda kendi yemeğinizi kendiniz yaparsınız. Bu hizmet yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği seçenekler arasındadır. Çünkü sunduğu sosyal ortam ve diğer öğrencilerle kuracağınız ilişkiler için iyi bir yol olmasının yanında, farklı yemek kültürlerinden en düşük oranda etkilenmenize imkan tanımaktadır. Yurt odaları tercihe göre tek kişilik veya çift kişilik olabilir. Ayrıca yurda göre erkek, kız ya da karma olabilmektedir.

Devamını Oku
İlgili Blog Yazıları
endless
endless
endless

BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL (BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL)

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11