Berlin Liseleri

Berlin Liseleri Hakkında

Berlin Lise Eğitimi

Berlin’da lise eğitimi, yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilere çeşitli fırsatlar sunar. Endless Abroad olarak, Yurtdışı Eğitim sektöründeki 20 yıllık tecrübemiz ile yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz.

Almanya, Amerika, Kanada veİngiltere gibi dünyanın önde gelen birçok ülkesinde eğitim almak için Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında lise eğitimi tecrübesini en uygun şartlarda elde edebilirsiniz. Endless Abroad’un uzman eğitim danışmanları siz değerli öğrencilerimize, yurtdışında lise eğitimi almak için en kaliteli ve uygun programları hazırlıyor.

Berlin Liseleri

Almanya'da lise eğitimi almak birçok öğrencinin hayalidir. Almanya, lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için büyük olanaklar sunar. Dünyanın en gözde şehirlerinden biri olan Berlin, tarihi, geçmişi ve dünyadaki saygınlığıyla öne çıkan okulları, çeşitli iş fırsatları ve turistik yapıları ile ünlüdür. Berlin’da lise okumak, bu fırsatlar sayesinde Türk öğrencilere birçok avantaj sağlamaktadır. Berlin'de lise eğitimi ile alakalı detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Berlin Lise Eğitim Sistemi ve Süresi

Berlin’da lise eğitimi almak, öğrencilerin geleceğini planlaması için ve onların kültürel deneyimini artırması için paha biçilemez bir tecrübe haline gelir. Berlin'ne dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce öğrenci lise eğitimi almak için gelmektedir.

Berlin'de lise eğitim standartları, Almanya'nin diğer şehirlerine göre daha üst seviyededir çünkü Berlin, her dönem öne çıkmış ve kültürel, tarihi, ekonomik ve eğitim alanlarındaki gelişmişliğin zirvesinde bulunmuştur. Günümüzde de bu gelişmişliği sürdürmekte ve Almanya başta olmak üzere tüm dünyadaki birçok gelişmişliğin standartlarını belirleyen şehirlerden biri olmaktadır.

Berlin'de özel liseler, yatılı okullar ve devlet liseleri gibi yüksek eğitim standartlarına sahip okullar mevcuttur.  

Berlin’da lise okuyan bireyler, eğitim konusunda oldukça prestij kazanmakta ve dünyanın birçok ülkesinde nitelikli öğrenci adayları haline gelmektedir. Böylece öğrenciler, kazanılan prestij ve nitelik ile bir dünya vatandaşı olup gerek akademik kariyer gerek iş dünyasına atılma konusunda büyük bir beceri kazanmaktadır.

Berlin Liseleri MEB Denkliği

Almanya liseleri, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tanınmaktadır. Berlin lise eğitimi ile almış olduğunuz diploma ile Türkiye’de denklik alabilirsiniz.

Berlin'de En İyi Lise Sıralamaları

Berlin'de özel lise ve devlet liseleri olarak eğitim veren çok sayıda okul bulunmaktadır. Berlin’da lise eğitimi almaya karar verdiyseniz, eğitim sistemi ve şehrin en iyi liselerini Endless Abroad’un uzman danışmanları ile yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

A'dan Z'ye Berlin kolejleri, ileri eğitim kolejleri ve yüksek öğrenim kolejleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Berlin'de Lise Okumak

Berlin'de lise okuduktan sonra üniversite hayatına, yine Berlin'de veya dünyanın başka bir ülkesinde başlayabilirsiniz. Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için Berlin’da nitelikli birçok özel ve devlet lisesi bulunmaktadır.

Berlin, yaz okulu, dil okulları ve üniversite eğitimi ile birçok öğrencinin ilgisini çekmektedir. Berlin, sunduğu kaliteli lise eğitimi ile dünyanın birçok ülkesinden ayrışmaktadır.

Berlin'de lise okumak isteyen uluslararası öğrencilerin kabul şartları, okulun türüne göre değişiklik gösterebilir.

Berlin bulunan özel liselere veya devlet liselerine kayıt yaptırabilmek için gereken kabul şartlarını, Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Endless Abroad’un uzun yıllara dayanan uzman danışmanlığı ile Berlin liselerini daha yakından tanıyabilir ve sizin için en uygun liseyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Berlin’daki liselere başvurular nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Endless Abroad ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Berlin Liseleri Başvuru Süreci

Berlin lise başvuru tarihleri seçilen döneme göre değişmektedir.

Berlin lise eğitimi başvurusu için yapılması gerekenler birçok okulda benzer olsa da sınıf seviyeleri arasında farklılıklar olabilmektedir.

Eğitim için yerleştirilecek okulun tipi ve yerleştirme durumuna göre de yaş aralıkları değişebilmektedir.

Eğitim başvuruları: Eylül başlangıçlı programlar için başvurular mayıs ayı sonu, ocak başlangıçlı programlar için de son başvuru tarihi, bir önceki senenin ekim ayı sonudur. Berlin'de lise okumak ve başvuru yapmak için hemen Endless Abroad Danışmanları ile irtibata geçin.

Berlin Liseleri Kabul ve Başvuru Şartları

Berlin'de lise okumak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde hazırlayacakları evraklar ve diğer şartlar ise şöyle:

 • Öğrencinin ortaokul diploması ve transkripti
 • Ortaokul müdürü ve öğretmenlerinden alacakları en az 2 referans mektubu
 • Tüm ayrıntısıyla hazırlanmış motivasyon mektubu
 • Almanca dil seviyesini gösteren bir sınav sonucu
 • İbraz edilen bütün belgelerin Almanca dilinde yazılmış hali
 • Almancası yeterli olmayan öğrenciler, ilk olarak hazırlık programına alınırlar.
 • Berlin'de lise okumak isteyen öğrencilerin, yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeleri tamamlaması ve istenilen şartları sağlıyor olmaları gerekir.

Berlin Liselerinin Fiyat ve Ücretleri

Berlin'de lise okumak için Almanca eğitimi alarak seviyenizi yeterli bir aşamaya getirmeniz gerekir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, siz değerli öğrencilerimize en iyi fiyat garantisini sunuyoruz. Konaklama, yeme-içme, çamaşır hizmeti, havaalanı transferleri ve vasilik gibi ücretlerin, yıllık fiyatlara dahil olup olmaması okuldan okula değişiklik göstermektedir.

Berlin Liseleri, eğitim programları, yıllık ücretler ve konaklama seçenekleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler için “Berlin'de lise eğitimi” sayfamızı ziyaret edebilir veya Endless Abroad’un yurtdışında eğitim konusunda uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Berlin'de Yaşam Masrafları

Çocuklarının Berlin'de lise eğitimi almasını isteyen ailelerin, öğrenci vizesi, sağlık sigortası, uçak bileti, okul kayıt ücreti, akademik eğitim, konaklama ücretleri ve yaşam masrafları gibi birçok kalemi de göz önünde bulundurması gerekiyor.

Berlin'de Konaklama

Lise eğitiminde özel lise programlarını tercih eden öğrenciler, yurt konaklama imkanından faydalanır. Berlin'de yurtlar genellikle okul kampüsü içerisinde yer almaktadır. Berlin Devlet Liselerini tercih eden öğrenciler ise aile yanında konaklama seçeneğinden faydalanabilir.

Berlin’da lise okumak isteyen öğrencileri ağırlamak isteyen aileler ise, okul ve devlet tarafından denetlenen ailelerden oluşmaktadır. Lise eğitimi için tercih yaptıktan sonra yanında kalınacak ailenin bilgileri öğrencilere ulaştırılır ve öğrenci, Berlin'ya gitmeden misafir olacağı aile ile iletişime geçebilir.

Yemekler de konaklamaya dahildir. Lise konaklama programlarında, eğitim sistemine katılan uluslararası öğrencilere günde üç öğün yemek sağlanmaktadır.

Berlin'de Lise için Eğitim Vizesi

Almanya Öğrenci Vizesi, dil eğitimi, lise, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak üzere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir vize türüdür.

Berlin’da lise eğitimi için öğrenci vizesine başvuru yapılmaktadır.

Vize başvuru esnasında gereken belgeler ve başvuru prosedürleri, gidilecek ülkeye karar verildikten sonra başvuru sürecinde geldiğinde Endless Abroad eğitim danışmanlarımız tarafından size bildirilmektedir.

Berlin Liselerinden Diploma Almak

Berlin'de dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte lise eğitim alarak uluslararası diploma sahibi olurken aynı zamanda dünyadaki en iyi üniversitelerin kapısını da aralama şansını yakalayabilirsiniz. Uluslararası alanda geçerli lise diplomanız ile nitelikli bir birey haline gelebilirsiniz.

Berlin'de Lise Eğitimi Aldıktan Sonra Üniversiteye Geçiş

Geleceğinize daha kolay yön verebilmeniz ve kariyer planlarınızı daha güçlü bir temele oturtmak için yurtdışında lise eğitimi, sorumluluk sahibi bir birey olmanız açısından da oldukça değerlidir. Ayrıca yurtdışında lise okumak, kültürel anlamda kendinizi geliştirmenize de destek olmaktadır.

Lise eğitiminizi sadece Türkiye ile sınırlı tutmak zorunda değilsiniz. Dünyanın en iyi üniversitelerinin kapılarını yurtdışında lise eğitimi alarak daha erken aralayabilirsiniz. Yurtdışında lise eğitim süreci ile üniversite stresini azaltın.

Berlin Lise Eğitim Danışmanlığı

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı eğitim sektöründe Türkiye'nin lider kurumlarından biridir. Bilgi birikimi ve tecrübesiyle Endless Abroad Yurtdışı Eğitim, binlerce öğrencinin geleceğine yön vermeyi sağlamıştır. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim, sahip olduğu bilgi birikimi ve yurtdışı eğitim tecrübesiyle, hangi liselerden kabul alacağınız, başvuru sırasında nelere dikkat edeceğiniz, evraklarınızın hazırlanması ve kontrol aşamaları gibi birçok konuda sizlere destek vermektedir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler:

 • Öğrencinin akademik niteliklerine, bütçesine ve ilgi alanlarına uygun detaylı lise araştırması,
 • Resmi başvuru öncesi öğrencinin ek bilgi ihtiyacına göre lise ile iletişime geçilmesi ve gerekli bilgilerin temin edilmesi
 • Belirlenen liseye resmi başvuru için gerekli akademik evrak listesinin öğrenciye iletilmesi
 • Niyet mektubu, referans veya yabancı dil sınavı için ek destek sağlanması
 • Başvuru yapılacak lisenin istediği evrakların uygunluğunun kontrolü
 • Başvuru evraklarının ilgili yurtdışı liseyes iletilmesi
 • Başvurunun takip edilmesi
 • Liseden gelen kabul mektuplarının kontrolü ve aşamaların öğrenciye iletilmesi
 • Kesin kabul işlemlerinin tamamlanması
 • Liseden vize kabul mektubunun temin edilmesi
 • Vize için gerekli evrak listesinin öğrenciye iletilmesi
 • Vize başvurusunun yapılması ve takibinin sağlanması
 • Vize sonrası diğer aşamalarda öğrenciye gerekli desteğin verilmesi
 • Öğrencinin, yurtdışı lise programının devam ettiği süre boyunca ihtiyaçlarında veya acil durumlarında 7/24 desteğin sağlanması

Almanya'da Lise Eğitimi Alın

Endless Abroad, Berlin'de lise okumak için size destek olmaktadır. Yurtdışı liseleri ve tüm detaylara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Berlin lise eğitimi ve Almanya'da lise almak için Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Instagram sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Berlin Liseleri

BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL (BERLIN BRANDENBURG INTERNATIONAL SCHOOL) BBIS, dünya çapında eşine az rastlanan okullardan biridir ve 3-19 yaş arası öğrenciler için Uluslararası Bakalorya Örgütü'nün (IB) dört programını da sunan Berlin'deki tek okuldur. Eleştirel düşünme, yabancı diller ve kültürlerarası yetkinlikler gibi 21. Yüzyıl becerileri müfredatımızın yapı taşlarıdır. Akademik mükemmelliğe olan bağlılığımız, tüm insanları eğitmeye olan inancımızla bağdaşır. Her öğrencinin tutkularını keşfetmesine yardımcı olan kapsamlı bir müfredat dışı program sunuyoruz ve öğrencilerimizin fiziksel sağlık ve zindeliklerini geliştirmek için son teknoloji spor tesislerine sahibiz. Devamını Gör
kanada
amerika
england

Berlin Liseler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11