Freiburg Dil Okulları

Freiburg Dil Okulları

Freiburg  dil okullarında her seviye ve tercihe hitap eden kısa ve uzun süreli sayısız kurs seçeneği bulunmaktadır. Bu programlar en az 1 hafta, en fazla 1 yıl sürer. Freiburg  dil okullarında aile yanı, yurt ve pansiyon gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Sunulan kurs türleri Sınav Hazırlık (IELTS, TOEFL vb.), Özel Dersler, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar, Özelleştirilmiş Kurslar, Yaz Okulları olarak sıralanabilir. Freiburg  dil okulu ücretleri kuruma, programa ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Freiburg ’da ALPADIA LANGUAGE SCHOOL dil okulları bulunmaktadır. Freiburg  dil okulunda, kendi merkezi olduğu kadar çeşitli üniversite kampüslerinin içerisinde de eğitim merkezleri bulunmaktadır. Öğrenciler kaliteli bi eğitim alırken bulundukları kampüsün sosyal yaşamı ve imkanlarından yararlanabilirler.

Freiburg dil okullarında sunulan kurs türleri aşağıdakiler gibidir:

 • Genel Almanca
 • Yetişkinler için Almanca
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş Almanca
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar
 • Özelleştirilmiş Kurslar (Geleneksel eğitim ile aktivite ve etkinlikleri birleştiren kurslar)
 • Özel Dersler
 • Yaz Okulları
 • Grup Eğitimleri
 • Bire Bir Kurslar

Freiburg dil okulları, öğrencilerine modern sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır. Dil okulları öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Freiburg dil okullarında, internet, kütüphane, kafeterya gibi olanaklar sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin bir araya geldiği okullarda dil pratikleri yapmaları için ders dışında birçok aktivite de sunulmaktadır.

Freiburg dil okullarında aile yanı, öğrenci yurtları ve pansiyonlar gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Aile yanında konaklama birimleri öğrenciler için konforlu ve sıcak bir atmosfer sağlar, ayrıca Alman kültürüne alışmak için ideal bir seçenektir. Yurtlar ise öğrencilerin kendi yaşlarındaki diğer öğrenciler ile sosyalleşerek dili çok daha hızlı bir şekilde geliştirmelerine ve ömür boyu sürecek dostluklar edinmelerine imkan sağlar. 

Freiburg’da Konaklama

Freiburg’da öğrenciler için konaklama türleri kişisel tercihe ve bütçeye uygun olarak öğrenci yurtları, aile yanı konaklama veya öğrenci paylaşımlı apartlar şeklindedir.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama türünde Almanca eğitim alınırken hem dil gelişimi açısından pratik yapma fırsatı hem de Alman kültürünü yakından tanımak için öğrencilere ev ortamı sağlanır. Aile yanı konaklama, öğrencinin isteğine göre bir veya iki kişilik odalarda, kahvaltı veya akşam yemeği imkanıyla sunulmaktadır.

Öğrenci Yurt Konaklama

Okulların kendi kampüslerinde öğrenci yurtları bulunur. Öğrenci yurtlarında, öğrencilere özel bilgisayar, çalışma, aktivite ve dinlenme odası ve ayrıca spor salonu vardır. Bazı öğrenci yurtlarında yemek verilmediğinden paylaşımlı mutfak imkanı sunulur.

Öğrenci Paylaşımlı Apart

Bu konaklama tipinde daire, birkaç öğrenci tarafından ortak bir şekilde kullanılır. Apart kullanımı öğrenciler için daha ekonomik olmaktadır ve daire içerisinde mobilya ve eşyalar bulunur.

Freiburg Dil Okulları Vize Süreçleri 

Freiburgda dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere, dil okulları için 3 ile 12 ay arasında vize verilmektedir. Öğrenciler, 3 aya kadar dil eğitimi görülecek kurslarda turist vizesi alırken 3 aydan fazla süren kurslarda ise öğrenci vizesi almaktadır. Freiburg, Schengen Bölgesi’nde  bulunduğundan alınacak vize ile diğer Schengen ülkelerine seyahat edilebilir. 

Freiburg vize başvuruları, Schengen Başvuru Formu ile sağlanmaktadır. Bu belge eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. 

Gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Okul başvuru ücreti
 • Okul başvuru formu
 • Banka mektubu
 • Sponsor mektubu
 • Pasaportta kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa

Freiburg’da eğitim almak isteyen öğrencilerin öğrenci vizesi için başvuruda bulunmaları ve geçici ikamet izni almaları gerekmektedir. Freiburg öğrenci vize türleri üçe ayrılır:

Dil Kursu Vizesi (Dil Eğitimi için Vize): 3 ay- 1 yıl süreli eğitim aktiviteleri ve kısa süreli Almanca eğitimi için gerekir.

Vize türünü belirleyen öğrenciler, gerekli evraklarla birlikte ülkelerindeki en yakın Alman Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine giderek vize başvurusunda bulunabilirler.

Freiburg Şehir Hakkında Bilgi 

Freiburg, Karaormanlar ve Ren nehri arasında Fransa ve İsviçre’ye yakın bir konumdadır. Freiburg, tarihi ile ünlüdür. 1457 yılında kurulan Freiburg Albert-Ludwigs Üniversitesi, Almanya'nın en eski üniversitelerinden biridir. %17'si Dünya'nın farklı ülkelerinden gelen yaklaşık 20.000 öğrenci, çok farklı yönleri olan Freiburg Üniversitesi'nde eğitim görmektedir.

Tüm program boyunca öğrencilerimiz ve aileleri Freiburg’de dil okulu programına katıldıklarında, eğitim süreleri boyunca kampüs yetkilileri ve Endless Abroad yerel temsilciliklerinden destek almaktadır. Siz de uygun fiyatlı ve güvenli olan Freiburg’de dil okulu programına katılmak istiyorsanız Endless Abroad uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Freiburg Dil Okulları

ALPADIA LANGUAGE SCHOOL (FREIBURG) 1972'de kurulan Freiburg'daki dil okulumuz şehir merkezinde bulunan zarif bir neoklasik evde kuruludur Devamını Gör
kanada
amerika
england

Freiburg Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11