Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İngiltere Lise

Size en uygun İngiltere Liseleri fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Lise Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

İngiltere'de lise eğitim sistemi 2 aşamadan oluşur:

İlk aşama GCSE (General Certificate of Education) yani temel ders eğitimlerinin verildiği 2 yıllık eğitim sürecidir. İlk aşamayı geçen öğrenciler ikinci aşamada 2 yıl boyunca üniversitede okumak istedikleri bölümle ilgili dersleri alarak eğitimlerine devam etmektedirler.

İngiltere'de bir lisede okumak isteyen Türk öğrenciler için eğitim 4 yıl sürüyor. Türk öğrenciler tüm lise eğitimlerini İngiltere'de sürdürebiliyorlar. Bununla birlikte; eğitimlerinin son 2 veya 3 yılına İngiltere'de devam ederek lise diploması alabiliyorlar.

12.sınıfı İngiltere’de okumak isteyen ve dil yeterliliğine sahip bir öğrenci, başvuru dönemlerine dikkat ederek 11.sınıfta başvurusunu yapabilir. Ancak İngiltere’nin lise eğitim sistemi 2 senelik A-Level eğitim programı içerdiği için sene kaybı yaşama ihtimali bulunuyor. Öte yandan bazı okullar, A-Level programını 1 senede tamamlamayı mümkün kılan yoğunlaştırılmış bir eğitim programı sunuyor.

Akademik açıdan başarılı öğrencilerin İngiltere’de burslu lise eğitimi alma imkanı bulunuyor.

Denklik işlemi başvuruları için Endless Abroad uzman danışman kadrosu ile iletişime girip daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp