İngiltere Sertifika Programları

İngiltere Sertifika ve Diploma Programları, tam zamanlı bir yüksek lisans programıyla aynı akademik yeterlilikleri sunan kısa süreli eğitimlerdir. Yüksek lisans programlarının aksine, Sertifika ve Diploma programlarında tez sunumu yapmak gerekmez. Tam zamanlı, yarı zamanlı ve online eğitim seçenekleri mevcuttur. İngiltere’de Diploma ve Sertifika Programları Öğretmenlik, Hukuk, İşletme ve Yönetim, Mühendislik, Sosyal Hizmetler, Havacılık gibi birçok konu alanında mevcuttur.

Sertifika ve Diploma programları arasındaki fark, Diploma programlarının Sertifika programlarından daha uzun sürmesidir. İngiltere’de Sertifika programı 1 dönem sürer ve 60 krediliktir, Diploma programı ise 2 dönem sürer ve 120 krediliktir. İngiltere Sertifika ve Diploma programlarından bazıları, programın temel bir özelliği olan işe yerleştirmeler sunar. Adaylar sertifika ve diploma programlarıyla hem dillerini geliştirmiş hem de mesleki kazanım elde etmiş olurlar.

İngiltere Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Yüksek Lisans Diplomaları (PGDip) ve Yüksek Lisans Sertifikaları (PGCert), yüksek lisans dereceleriyle aynı akademik seviyede olan yeterliliklerdir, ancak daha kısa sürelidirler ve program bitiminde bir tez sunumu yapmak gerekmez. Bu diploma ve sertifikalar, lisans eğitimlerinden daha ileri seviyeli eğitimlerdir. Bu programlar, bir yüksek lisans yeterliliği alarak kariyer fırsatlarını çoğaltmak ve daha az akademik araştırma yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. Diploma ve Sertifika Programları arasındaki fark, Diploma Programlarının Sertifika Programlarından daha uzun sürmesi ve daha fazla krediye sahip olmasıdır.

Bu programlar, Master programlarıyla aynı konu alanlarında sunulur, yani diğer programlar ile değiştirilebilirler. Örneğin, Diploma programlarına kayıtlı olan öğrenciler bir tez çalışması yaparak Diploma programlarını bir Master derecesine çevirebilirler. Aynı şekilde tam zamanlı Master eğitimi alan ve eğitimi yarıda bırakan öğrenciler yeterli krediye sahip olmaları durumunda bir Diploma veya Sertifika alma hakkına sahip olabilirler. Tercih edilen konu alanına göre ağırlıklı olarak ödevler ve uygulamalı çalışmalar aracılığıyla değerlendirme yapılır.

Bu programlar, çoğunlukla tam zamanlı olarak sunulur, ancak yarı zamanlı eğitim, uzaktan eğitim ve online eğitim seçenekleri de mevcuttur. Bu esneklik, eğitiminizi işe alınma şansınızı artırabilecek iş deneyimleri ile birleştirebileceğiniz anlamına gelir. Bazı programlar, verdikleri yeterliliklerin temel özelliği olan işe yerleştirmeler de sunmaktadır.

İngiltere Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Sertifika ve Diploma programları, Master eğitimine eşdeğer akademik yeterlilikler kazandırır, ancak kısa süreli olmaları sebebiyle oldukça popülerdirler.

Diploma Programları: 2 dönem sürer, 120 krediliktir.

Sertifika Programları: 1 dönem sürer, 60 krediliktir.

İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları kısa süreli olduklarından, başvuru dönemleri diğer tam zamanlı bölümlere göre daha esnek olma eğilimindedir. Başvuru tarihleri ise tercih edilen konu alanındaki tam zamanlı eğitimlerin başlayacağı tarihe göre düzenlenir. Kesin tarihler için eğitim almak istenilen kurumla doğrudan bağlantıya geçmek gerekir. Son başvuru tarihleri genellikle, programın başlangıç tarihinden birkaç ay önce belirlenir. Ancak, popüler programlardaki yerler genellikle "ilk gelen yeri kapar" mantığına göre dolar, dolayısıyla olabildiğince erken başvuru yapmak önemlidir.

İngiltere Sertifika Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Tercih ettiğiniz üniversitenin web sitesi aracılığıyla başvuru yapılmalıdır. Temel olarak Sertifika ve Diploma programlarına başvuru koşulları Master/Yüksek Lisans programları ile aynıdır ve iyi derecede İngilizce bilmek gerekir. Gereklilikler şöyledir:

 • 2:1 Diploma Notu veya eşdeğeri (Bazı durumlarda ilgili bir konu alanında 2:2 Diploma Notu)
 • İş deneyimi ve lisans derecesi (Bazı profesyonel eğitim programları için)
 • İngilizce Dil Yeterliliği (IELTS, TOEFL, C1 Advanced)
 • İngiltere’deki Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

İngiltere’deki Sertifika ve Diploma programları, yüksek lisans programları ile aynı konu alanlarında ve çeşitlilikte sunulur. Mevcut konu alanlarından bazıları şöyledir:

 • Öğretmenlik
 • Hukuk
 • Sosyal Hizmetler
 • Bilim
 • Sanat ve Moda Tasarım
 • Havacılık
 • İşletme ve Yönetim
 • Mühendislik
 • Turizm ve Otelcilik
 • Pazarlama
 • Fotoğrafçılık
 • İngiltere Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

İngiltere’de Sertifika ve Diploma programlarının ücretleri Master programlarına göre çok daha uygun fiyatlıdır, ancak bazı programların fiyatları yüksek olabilir. Genel olarak ücretler:

Yüksek Lisans Sertifikası: 2,464 £

Yüksek Lisans Diploması: 4,928 £

Sertifika ve Diploma programlarının ücretleri AB vatandaşı olmayan öğrenciler için daha yüksek olacaktır, bu yüzden ilgili kurumla iletişime geçerek kesin ücretler hakkında bilgi edinmelisiniz.

İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

İyi derecede İngilizce bilen yabancı öğrenciler için Diploma ve Sertifika programları idealdir, çünkü bu programlar onların kısa sürede tam zamanlı bir yüksek lisans eğitimiyle aynı seviyede yeterlilik kazanmalarına imkan tanır. Yabancı bir öğrenci için bu hem vakit hem de nakitten tasarruf etmek anlamına gelir.

İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları öğrencilerin Öğretmenlik, Hukuk gibi yüksek nitelikler isteyen mesleklere hızlı bir geçiş yapmalarını sağlar, ayrıca aldıkları lisans eğitiminden tamamen alakasız bir alana sıçramak isteyen öğrenciler için de idealdir.

Bu programlar uzmanlık bilgisi edinmenizi sağlar, dolayısıyla Sertifika veya Diploma sahibi olanlar tercih ederlerse Doktora eğitimine geçiş yapabilirler.

İngiltere Sertifika ve Diploma Programları profesyonel yeterlilikler sağlar, bu da öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini artırır ve daha yüksek kazanç sağlama imkanı sunar.

İngiltere'de Sertifika Programı Eğitimi Alın

İngiltere'de sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

İngiltere Sertifika Eğitimi Veren Okullar

BAYSWATER COLLEGE (LIVERPOOL) Devamını Gör
STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL (BRIGHTON) Uluslar arası bir okuldur. 1952 yılında kurulmuştur Devamını Gör
BAYSWATER COLLEGE (LONDON) Bayswater College, 35 senedir kalitesi British Council tarafından onaylanmış, Londra'da faaliyet gösteren bir dil okuludur. Londra'daki binasında, yetişkin ve 16 Yaş Altı grubuna uygun fiyatlarda kurslar sunmaktadır. Bayswater amacı, tüm öğrencilerine hak ettikleri, Kalite, Değer ve Başarı'yı sunmaktır. Bayswater College'da sunulan hizmetler: British Council ve ISI tarafından onaylı olup bol seçenekli İngilizce kursları bulunur. Haftada kaç saat ve ne süreyle eğitim alacağınızı siz seçebilirsiniz. Devamını Gör
STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL (LONDON) Uluslar arası bir okuldur. 1952 yılında kurulmuştur Devamını Gör
LAL (LAL - TORBAY) LAL Torbay, Paignton kasabasında yer almaktadır ve şehir merkezine ve sahile sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Okul binası, İngilizce öğrenmek için güncel olanaklar ve mükemmel bir ortam sağlamak için yeniden düzenlenmiştr. Devamını Gör
ANGLO-CONTINENTAL SCHOOL OF ENGLISH (Bournemouth) Anglo-Continental’in kampusu, Bournemouth sehir merkezine yürüyüs mesafesindedir Devamını Gör
BBSI- BOURNEMOUTH BUSSINES SCHOOL INTERNATIONAL (BOURNEMOUTH) Bournemouth Business School International (BBSI) 1992 yılında, uluslararası öğrenciler için akademik, iş ve mesleki eğitim sağlamak amacıyla kurulmuştur. Devamını Gör
LSBF-LONDON SCHOOL OF BUSINESS AND FINANCE (Londra) Londra; ilk yerleşimi 2000 yıl öncesine uzanan tarihin izlerini taşıyan bir şehirdir. Devamını Gör
kanada
amerika
england

İngiltere Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11