İngiltere'de Dil Eğitimi

İngiltere'de Dil Eğitimi

Birleşik Krallık ülkelerinin en büyük ve en gözde ülkesi İngiltere, yurt dışı eğitim denilince akla ilk gelen, İngilizcenin anavatanı, ülkemize ortalama 4 saatlik uçuş mesafesiyle sizlere farklı bir dünyanın kapılarını açan, aynı zamanda Birleşik Krallığın merkezi konumunda olan bir ada ülkesidir. Dünyaca bilinen köklü tarihi, mimarisi, kültür-sanat etkinlikleri, yüksek eğitim kalitesine sahip okulları ile her yıl birçok öğrencinin ortak buluşma noktası olmaktadır.

İngiltere’deki okullar British Council ve EnglishUK komisyonları tarafından denetlenmektedir.Aynı zamanda uluslarası öğrenci popülasyonu da çok çeşitli olduğundan öğrenciler, dünyanın her yerinden arkadaş edinmenin yanı sıra, birçok farklı kültür hakkında yeni şeyler öğrenme fırsatını da yakalamış olurlar.

Dil eğitimlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Butik ve zincir okulların bulunması, İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için çok çeşitli seçenekler ortaya çıkarmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, şehir tercihlerini öncelikli olarak İngiltere ‘nin başkenti olan Londra’dan yana kullanmaktadırlar. Londra’da birçok yüksek öğrenim kurumu ve birbirinden kaliteli ve her bütçeye hitap edebilecek dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

İngiltere, metropollerde yaşamaktan hoşlanan öğrenciler için İngiltere’nin başkenti Londra, ünlü üniversite şehirleri olan Oxford ve Cambridge, Manş Denizi kıyısındaki Brighton, İngiltere’nin en iyi kumsalına sahip şehri Bournemouth, ayrıca Newcastle, Liverpool ve Bristol, tarih kokan sokaklarıyla Manchester, tam bir öğrenci şehri olan Birmingham ile İngiltere’de dil eğitimi, sizleri birçok yönden besleyecek, yeni deneyimler kazanmanızı sağlayacak, sizleri şüphesiz beklentilerinizin çok üzerinde bir serüvenin tam ortasında hissettirecektir.

İngiltere’de bulunan dil okullarının hemen hemen hepsi çeşitli amaçlara yönelik eğitimler vermektedir.  Bu eğitimler;

  • Genel İngilizce,
  • Yoğun İngilizce,
  • İş İngilizcesi,
  • Sosyal Aktiviteyle İngilizce,
  • Sınava Hazırlık İngilizcesi
  • TOEFL ve IELTS Hazırlık
  • Cambridge Exam programları sunmaktadır.
  • Öğretmen Eğitim Programları

 

 Öğrencilerin istekleri doğrultusunda Hukuk İngilizcesi, 7-17 yaş arası öğrenciler için İngilizce, Finans İngilizcesi, gibi farklı kurslarda İngiltere’de sunulmaktadır.

Bu programlara ait İngilizce kurslarının herhangi bir sabit başlangıç dönemi bulunmamaktadır. Dil okullarında sürekli öğrenci döngüsü olduğundan dolayı, yıl içinde her pazartesi için yeni kayıtlar alınmaktadır.

Dil okullarına her pazartesi başlanıldığı gibi öğrenciler, amaçlarına göre programlarının sürelerine de karar verip 2-52 hafta arasında tercih ettikleri dil okulunda eğitim alabilirler.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım