Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İrlanda Lise

Size en uygun İrlanda Liseleri fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Lise Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • Akademik Transkript (Matematik, Fen vb. temel konu alanlarında okulun belirlediği not ortalaması)
  • Başvuru Formu
  • İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi (C Seviyesi veya uluslararası eşdeğeri)
  • Öğretim Ücreti
  • Niyet Mektubu (Neden İrlanda’da lise eğitimi almak istediğini açıklayan bir yazı)

Lise eğitimini KKTC dışında yabancı bir ülkede tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; üniversiteye giriş sınavlarına girmeden, yabancı öğrenci statüsünde Türkiye’de üniversite eğitimi alabiliyor. Ancak 2019’da YÖK tarafından yapılan bir değişiklikle kontenjanlar sınırlandırıldı. 

İrlanda'da Lise Eğitimi ortaöğretime dahil olarak verilmektedir. Bu sistem kendi içinde iki döngüye ayrılmıştır. Ast (Junior) döngü 12-15 yaş öğrenciler için 3 yıllık ortaöğretimi içerirken, Üst (Senior) döngü ise 15-18 yaş arası öğrenciler için verilen lise eğitimlerini içerir.

Üst (Senior) döngü, bir diğer deyişle lise eğitiminin ilk yılı “transition year” adı verilen bir geçiş yılı ile başlar. Üst döngünün son iki yılı ise Bitirme Sertifikası olarak adlandırılan ve bir bitirme sınavına girilmesini gerektiren iki yıllık bir eğitim programından oluşmaktadır. Bu sınav hem liseyi bitirme hem de üniversite giriş sınavı olarak iş görür.

İrlanda MEB denklik başvurusu için Endless Abroad uzman danışman kadrosu ile iletişime geçip daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İrlanda’da lise eğitimi alan uluslararası öğrencilerin akademik ve diğer alanlardaki başarılarına göre hak kazanabilecekleri birçok burs bulunuyor. 

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp