İrlanda Work & Study

İrlanda Work & Study

Work and Study Programı Nedir?

Work and Study programı adından da anlaşılacağı üzere katılımcıların hem İngilizcelerini geliştirirken hem de çalışmalarına olanak sağlayan bir program. Yurtdışında eğitimi hayali kuran ama aynı zamanda finansal da desteğe ihtiyacı olan öğrenciler ve yeni mezun kişiler için oldukça uygun. Program, toplum hizmeti çalışmalarını ve öğrencinin öğrenim kursuyla ilgili çalışmaları teşvik ediyor. Work and Study programı;

 • Okula kayıt olduğunuz süre boyunca yarı zamanlı istihdam sağlar.
 • Finansal ihtiyacı olan lisans, yüksek lisans ve profesyonel öğrencilere açıktır.
 • Tam zamanlı veya yarı zamanlı işler öğrenciler için mevcuttur.

İrlanda'da Work And Study

AB üyesi olmayan öğrencilere özel Work and Study programı 8 aylık bir akademik dönem ve 25 hafta süren eğitimlerden oluşur. Programa katılan öğrenciler haftada 15 veya daha fazla saat ders görürler. İrlanda'da Work and Study programına katılmak için AB üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 25 haftalık eğitimin bitiminde öğrencilerin IELTS, Cambridge FCE veya CAE gibi uluslararası standartta kabul görmüş bir sınava girmeleri gerekir.

İrlanda'da Work and Study Programının Avantajları

İrlanda’da 25 hafta süren dil okulu programlarından birine katıldığınız durumda haftada 20 saat part-time çalışma imkanına sahip olursunuz. İrlanda’da saatlik asgari ücret 10.20€’dur. Özellikle ülkemizdeki döviz kurlarındaki büyük fark nedeniyle öğrenciler yaptıkları birikimler sayesinde ülkelerine döndüklerinde küçük de olsa bir yatırım yapma şansı elde ederler. İrlanda’da sadece yarı zamanlı çalışarak günlük hayat standartlarını kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kolaylıkla birikim yapabilirsiniz.

İrlanda'da Gezilecek Yerler

Eğer part-time çalışmak istemiyor ve tam zamanlı bir çalışma sürecine girmek istiyorsanız, İrlanda’da bu da mümkün. Yaz dönemleri veya sömestr gibi dönemlerde İrlanda’daki okulunuzun tatil olduğu sürece tam zamanlı çalışma şansına sahip olursunuz. İrlanda’da Work and Study programı sayesinde vizenizi 8 aya kadar uzatabilirsiniz. Work and Study programına dahil olduğunuzda İrlanda’da 6 ay dil eğitimi, part-time çalışma ve ayrıca full-time çalışma imkanlarına da sahip olursunuz.

Neden İrlanda'yı Seçmelisiniz?

İrlanda hepimizin bildiği üzere Birleşik Krallık’ın en güzel ülkelerinden biri. Gerek yüksek yaşam standartları olsun gerekse de güvenli hayat sunması nedeniyle uluslarası öğrencilerin ve ailelerin popüler ülkesi konumunda. Bunun dışında İrlanda’da yaşamak ve okumak için birden fazla neden sayabiliriz.

İrlanda, İngiltere’den sonra İngilizce konuşulan en büyük ülkedir. Özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyenler için günlük sokakta yürürken bile dillerini geliştirme imkanları sunar. Bunun dışında İrlanda pub kültürü ile bezenmiş bir ülkedir. Öğrencilik hayatınızın unuutulmaz anlarına bu sıcak ve samimi pub’larda geçirme isteyeceğinizden eminiz. Gür sesleriyle ünlü İrlandalılarla tanışıp bol bol kahkaha atacağınız günler sizi bekliyor.

Festivalleriyle ünlü İrlanda hayal ettiğinizden de fazla çeşitte festivale katılabilir ve yıllık eğlence dozunuzun çoğunu Work&Study programınızdayken alabilirsiniz. Bu süreç boyunca herhangi bir süre kısıtlamanız yok siz ne zaman isterseniz o zaman başlayabilirsiniz. Kendinizi özgür ve mutlu hissedeceğin bu programa İrlanda’da adım atmaya hazır olun.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

İrlanda’da Work and Study Ücretleri

İrlanda’da Work and Study ücretleri okuldan okula farklılık göstermektedir. İrlanda’ya gitmeye karar verdiyseniz ama hala sizin için en uygun okulun hangisi olduğunu bilmiyorsanız, Endless Abroad’un deneyimli ekibine ulaşabilir ve size en uygun okulu bulabilirsiniz.

Work and Study İrlanda Programı Başvuru Şartları

Work and Study programına başvuru yapmak için herhangi bir şart aranmamaktadır. Work and Travel programı gibi öğrenci olmanız gerekmez.

İrlanda’da Work and Study ile Ne Kadar Kazanabilirim?

İrlanda’da saatlik asgari çalışma ücreti 10.20€’dur. Ortalama olarak hesapladığımızda aylık kazancınız 800€ civarında olur. Bir öğrencinin aylık giderleri hesaplandığında cebinizden yaklaşık 600 ile 900€ arasında bir gider çıkar. Konaklama 500€, ulaşım 80€ ve yeme-içme ise ayda 300€ civarında tutar. Bu durum tabii ki öğrencinin yaşam standartlarına ve harcama rutinine göre değişkenlik gösterebilir.

İrlanda’ya Gitmişken Neler Yiyip İçebilirsiniz?

İrlanda’ya özgü birçok kendilerine has yemek çeşidi bulunuyor.

Bunlar;

 • Sodalı Ekmek
 • Dublin Coddle
 • Bangers and Mash
 • Irısh Beef Stew
 • Garlic Roasted Cabbage
 • Beef and Cabbage Casserole
 • Mini Shepherd’s Pies
 • Irish Colcannon

Size tavsiyemiz bunları deneyimlemeden ülkenize geri dönmemeniz olacaktır.

Program İçin Vize Nasıl Alınır?

Work and Study programı için vize almak için evraklarınızı tam ve eksiksiz teslim etmeniz gerekir. Bu aşamaları dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde zor değildir. Vizeniz ortalama 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bunun için uzman bir ekipten de danışmanlık alabilirsiniz. Endless Abroad’un yıllardır süregelen deneyimi sayesinde işlerinizi en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Endless Abroad ile Work and Study İmkanı

Work and Study programı hakkında en çok merak edilen soruların cevabını verdik. Work and Study hakkında daha fazla bilgi almak ve size en uygun okulu bulmak için Endless Abroad’un danışmanlarıyla hemen iletişime geçin. İrlanda Dil Okulu kabul ve başvuru şartları için Endless Abroad eğitim danışmanları sizi bekliyor.

Sizde İrlanda yüksek lisansüniversite ve Lise okumak istiyorsanız tek yapmanız gereken Endless Abroad ile iletişime geçmek olacak.

 
 

İrlanda Üniversiteleri

BERLITZ (BERLITZ - DUBLIN) Devamını Gör
Oscars International Dublin Dil Okulu Oscar İnternational’ın İrlanda, İngiltere ve Güney Kıbrıs'ta şubeleri bulunmaktadır. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH (Dublin) Çekicilliği ve arkadaş canlısı yerel halkı ile tanınan Dublin, günümüzde teknolojik araştırma ve başarıların merkezi konumundadır. Devamını Gör
BERLITZ (BERLITZ - DUBLIN) Berlitz Dublin, hem Genel hem de Executive İngilizce kurslarında uzmanlaşmış, şehirdeki en köklü Dil okullarından biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli İngilizce kursl.. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
endless
endless
endless

İrlanda Work & Study

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!