COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

İrlanda

İrlanda Work & Study Hakkında

İrlanda'da Dil Eğitimi ve Çalışma Hakkı

İrlanda’da birçok öğrenci, eğitim masraflarının bir kısmını karşılayabilmek için çeşitli işlerde çalışır. Work and Study programı, İrlanda'da uzun süre yaşamak, eğitim almak ve çalışmak isteyen, AB vatandaşı olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu programı seçerek 8 ay boyunca İrlanda'da ikamet etmenizi sağlayan bir Çalışma ve Eğitim Vizesi alabilirsiniz (vize iki kez yenilenebildiği için en fazla iki yıl kalınabilir). Bu program İrlanda yaşantısını deneyimlemek, İngilizcenizi büyük ölçüde ilerletmek ve burada kaldığınız süre boyunca yarı zamanlı işlerde çalışarak bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız mükemmel bir seçenektir.

İrlanda'da Work And Study

AB üyesi olmayan öğrenciler için Work and Study programı, 8 aylık bir akademik dönemde 25 hafta süren eğitimlerden oluşur. Program haftada 15 veya daha fazla ders saatinden oluşabilir. Hak kazanmak için AB üyesi olmayan bir ülkenin vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekir. 25 haftalık eğitimin sonunda öğrencilerin IELTS, Cambridge FCE veya CAE gibi uluslararası olarak kabul görmüş bir sınava girmeleri gerekir.

Work and Study programına katılan yabancı öğrenciler, eğitimleri sırasında haftada 20 saat ve belirli tatil dönemlerinde haftada 40 saate kadar çalışabilirler.

İrlanda'da Work and Study Gereklilikleri

Geçerli bir göçmenlik damgası (immigration stamp 2) iznine sahip olan öğrencilerin sadece Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ve 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında haftada 40 saat çalışmalarına izin verilir. Diğer zamanlarda Göçmenlik İzin Damgası 2'ye sahip olan öğrenciler haftada sadece 20 saat çalışabilirler. Çalışma izni öğrencilerin göçmenlik izni sona erdiğinde durur.

Lisans eğitimi alan yabancı öğrenciler şu durumlarda geçici çalışma iznine sahip olurlar

  • GNIB'ye kayıtlı olduklarında
  • Eğitim ve Öğretim Bakanlığı tarafından tahsis edilen yeterlilikleri veren tanınmış bir akademik programa kayıtlı olduklarında
  • NFQ 7. Seviye veya üstü olarak derecelendirilmiş tam zamanlı bir eğitim programına devam ediyorlarsa
  • Günde en az 15 saat eğitim alıyor almak
  • Yılda en az 25 hafta boyunca eğitim görüyor olmak

 

Yukarıdaki koşulları karşılayan ve İrlanda'da çalışmak isteyen yabancı öğrencilerin Bireysel Kamu Hizmetleri Numarası (PPS Numarası) almaları gerekir. Bir işveren yalnızca PPS numarası olan çalışanlara ödeme yapabilir ve maaşlar genellikle yalnızca İrlanda hükümetine ait bir banka hesabına yatırılır. Buna ek olarak öğrenciler Evrensel Sosyal Katkı (USC), Ödeme ile İlgili Sosyal Sigortalar (PRSI), iş hukuku ve vergilendirme şartlarına uymakla yükümlüdür.

Kalıcı olarak işe alınmadan önce bir deneme süresi olacaktır. İrlanda’nın asgari ücreti saatlik 9.15€'dur. 2020 asgari ücreti ise saatlik 10.15€’dur.

 

Yabancı Öğrenciler İçin İrlanda "Work and Study" İş Türleri

İrlanda’da eğitim alırken çalışmak isteyen öğrenciler için birkaç yöntem bulunur. Ek olarak, (kısıtlı da olsa) bazı gönüllü olarak katılabileceğiniz projeler de bulabilirsiniz.
 

Yabancı Öğrenciler için Eğitim Sonrası Pathway - Üniversiteye Geçiş Programları

İrlanda'nın Üçüncü Seviye Yüksek Lisans Programı kapsamında, eğitiminizi tamamladıktan sonra iş aramak için İrlanda'da bir süre daha kalmanız mümkün olabilir. Bu program, yasal olarak ülkede ikamet eden ve AB üyesi olmayan üçüncü seviye mezunların iş aramak veya yeşil kart/çalışma izni başvurusunda bulunmak için İrlanda'da kalmasına izin vermek için oluşturulmuştur.

Koşullar şöyledir:

  • Bir öğrenci, program kapsamında onaylanan ziyaret süresi boyunca tam zamanlı olarak (haftada 40 saat) çalışabilir.

İrlanda'da Work and Study Programı ile Dil Eğitimi Alın

Eğitim alırken bir yandan çalışmak ve gelecekteki kariyer fırsatlarınızı çoğaltmak istiyorsanız, İrlanda Work and Study programları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Endless Abroad olarak İrlanda Work and Study gereklilikleri, koşulları ve süreci hakkında merak ettiğiniz her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

İrlanda Üniversiteleri

OSCARS INTERNATIONAL (Oscars International - Dublin) Oscar İnternational’ın İrlanda, İngiltere ve Güney Kıbrıs'ta şubeleri bulunmaktadır. Devamını Gör
BERLITZ (BERLITZ - DUBLIN) Berlitz Dublin, hem Genel hem de Executive İngilizce kurslarında uzmanlaşmış, şehirdeki en köklü Dil okullarından biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli İngilizce kursl.. Devamını Gör
OSCARS INTERNATIONAL (Oscars International - Dublin) Oscar İnternational’ın İrlanda, İngiltere ve Güney Kıbrıs'ta şubeleri bulunmaktadır. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH (Dublin) Çekicilliği ve arkadaş canlısı yerel halkı ile tanınan Dublin; günümüzde teknolojik araştırma ve başarıların merkezi konumundadır. Devamını Gör
BERLITZ (BERLITZ - DUBLIN) Berlitz Dublin, hem Genel hem de Executive İngilizce kurslarında uzmanlaşmış, şehirdeki en köklü Dil okullarından biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli İngilizce kursl.. Devamını Gör

İrlanda Work & Study

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım