İrlanda

İrlanda Work & Study Hakkında

İrlanda’da 25 haftalık dil kursuna kayıt olan öğrencilerin yararlanabileceği bir programdır. Bu programla öğrenciler, İrlanda’da 25 hafta İngilizce dil eğitimine katılmaktadır. 25 haftalık dil okuluna kayıt olan öğrencilere ekstra 8 hafta daha çalışma izni verilmektedir. Özetle, öğrenciler bu programla toplamda 33 hafta kalış hakkı elde ederler. Dersler Pazartesi- Cuma arasındadır ve hafta sonları tatildir.Öğrenciler haftada 15, 20 veya 25 saatlik ders programlarından birini seçip eğitim sürelerini kendileri belirlerler. Diğer detaylarıysa aşağıda görebilirsiniz:

İrlanda Hükümeti, İrlanda’da 25 haftalık dil eğitimine kayıt olan öğrencilere haftada 20 saat yarı zamanlı (part-time) çalışma izni sağlamaktadır. Bu izin tatil dönemlerinde 40 saate (tam zamanlı) çıkmaktadır.İrlanda’da saatlik ücretler 9.25 €’dan başlayıp öğrencilerin bulacağı iş ve alanlara göre artış göstermektedir. Bahşiş alabilecekleri bir işte çalışan öğrenciler, saatlik ücretlerini 15/20€’lara kadar çıkarabilmektedirler.

İrlanda’da Work & Study programının belli bir başlama tarihi bulunmamaktadır. Vizesini alan öğrenci İrlanda’ya varışının akabinde programı başlar. GARDA ofislerine giderek çalışma ve kalış iznini onaylattıktan sonra çalışmaya başlayabilir.GARDA randevu ile çalıştığı için öğrenciler gitmenden önce mutlaka randevularını almak zorundadır.

Öğrencilerin İrlanda’ya giderken vizeleri 12 hafta olarak çıkmaktadır.12 hafta içinde vize uzatma işlemini yapıp GARDA ofislerine başvurularını yapmak zorundadır. GARDA ofislerine başvurmadan öğrencilerin yasal çalışma izni başlamaz. Bu süreç öğrencinin varışının akabinde 4 haftaya kadar sürebilir.

İrlanda Work & Study

OSCARS INTERNATIONAL (Oscars International - Dublin) Oscar İnternational’ın İrlanda, İngiltere ve Güney Kıbrıs'ta şubeleri bulunmaktadır. DEVAMINI GÖR
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH (Dublin) Çekicilliği ve arkadaş canlısı yerel halkı ile tanınan Dublin; günümüzde teknolojik araştırma ve başarıların merkezi konumundadır. DEVAMINI GÖR
BERLITZ (Berlitz - Dublin) İrlanda'nın en büyük şehri olan Dublin, aynı zamanda ülkenin başkentidir. DEVAMINI GÖR

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım