İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları Hakkında

İRLANDA’DA DİL ÖĞRENMEK


“Gerçek mutluluğu keşfedeceğiniz bir ülke de dil okulu okumak”,kulağa ne kadar hoş gelen bir cümle değil mi? Kim hayal etmez ki,insanların sürekli güldüğü,tanısada tanımasada herkese selam veren kişilerin olduğu,hayır cevabını bilmeyen,bilse bile dile getirmekten çekinen halkın olduğu bir ülkede,dil okulu okumak.Yabancı dil eğitimini yurtdışında almak isteyen herkesin aradığı özelliklere sahip olan İrlanda,yurtdışı dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerimizin listelerinde,ilk sıralarda yer alıyor.
Yurtdışında yabancı dil öğrenmek için en popüler ülkeler arasında İrlanda.Avrupa’nın teknoloji üssü olan İrlanda,doğal güzellikleri ve yüksek yaşam seviyesi ile ön plana çıkıyor.Orta çağın tarihsel özellikleri de dil okulu öğrencilerimizin ziyareti için bekliyor.
İrlanda dil okulları için,ülkenin başkenti olan Dublin öğrencilerimizin gözbebeği. Birası, kiliseleri,soğuk havası ve yağmurdan nasibini almayan topraklarıyla Dublin,tüm dikkatleri üzerine toplayan bir başkenttir.Dublin,Londra’dan sonra Britanya’nın en önemli merkezi konumundadır.
Uluslararası yayın yapan Tv kanallarında seçilen İrlandalı spikerlerin özellikle İrlanda’dan seçilmelerinin nedeni yumuşak ve anlaşılması kolay bir aksana sahip olmalarıdır.İrlanda dil okulunda okurken öğrendiğiniz neşeli aksan ile İngilizce konuşurken bir anda kendinizi şarkı söylüyor olarak bulmanız muhtemel. Yurtdışı eğitim avantajınızı daha eğlenceli kullanmak istersniz İrlanda mükemmel bir tercih olacaktır. 

İRLANDA DİL OKULLARINDA YAŞAM
Samimiyeti ve misafirperverliği ile dünyanın en güvenilir ülkelerinden olan İrlanda,yurtdışı dil okulu düşünen öğrencilerimize hayal edemeyecekleri deneyimler yaşatır.Öğrencilerimiz dil okulu için gittikleri ülkeye vardıklarında yaşadıkları uyum sorununun neredeyse hiç görülmediği İrlanda’da bilmeniz gereken önemli nokta;bölgesel olarak değişmeyen,ülkenin her yerinde aynı olan ulusal kültürleridir.Bu tek tip olan ülke kültürünün ve geleneklerin kırsal kesimlerde daha yoğun yaşandığını.bilmekte fayda var.Avrupa’nın en kozmopolit şehirlerinden olan İrlanda,Dublin ile dil okulu okumak isteyenlerin ve iş dünyasına atılmak isteyenlerin dikkatini çeker.Bunların yanında geleneksel festivalleri ile İrlanda kültürünü damarlarınıza kadar hissedeceğinize eminiz.
İrlanda’da dil okulu okumaya karar verdiyseniz yaklaşık 250-400€ günlük harcamalarınız için yeterli olacaktır.Canlılığı ve haraketliliği ile gönülleri fetheden İrlanda ulusal ve uluslararası moda,sanat ve kültür festivalleri,müzik ve sinema gösterileri.teknoloji fuarları ile dil okulu cıkışlarında sizi bir an bile yalnız bırakmayacak.

İrlanda’da Ulaşım
Ulaşım açısından cok rahat ve konforlu olan İrlanda’da ulaşım için bir çok seçenek vardır.Otobüs,tren,tramvay,taksi,şehirler arası hava yolu ve bisiklet kullanabilirsiniz.Otobüslerin hepsinde internet bulabilirsiniz.Bu yurtdışında dil okulu okuyan bir öğrenci için çok iyi bir fırsat.Aynı zamanda ülke genelinde en çok kullanılan ve en uygun maliyetli olan ulaşım türü bisiklettir.Her yerde bisiklet yolu görebileceğiniz İrlanda’da dil okulu ulaşımını bisiklet ile yapmak size yabancı dizilerde sürekli gördüğümüz,farklı bir deneyim yaşatacak.Bisikletlerinizi İrlanda’ya ulaştığınızda en uygun ikinci el sitelerden satın alabilir yada kiralayabilirsiniz.

 
İrlanda’da Konaklama
Dil okulu eğitiminiz boyunca,öğrenme sürecinizce en büyük etkenlerden biri de konaklama.Yurtdışı dil okuluna gitmeye karar verdiğinizde,ülkeye gitmeden önce kararlaştırmanız gerekenler listenizin en başlarında yer almalı konaklama.
İrlanda’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca,bir çok farklı konaklama seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.Bu konaklamalar sayesinde kendinize uygun şart ve maliyette konaklama bulabilirsiniz.Maliyeti en uygun olan aile yanı konaklama,farklı kültürlerle tanışma fırsatınızın çok yüksek olduğu öğrenci yurtları,pratik yapma imkanını en güzel şekilde sunan öğrenci evleri,haftalık ödemeler ile kiralık odalar...

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Dil eğitimi için pek çok farklı dil okulu mevcut olan İrlanda için ilk olarak uygun ve program ve süre seçmelisiniz.Dil okulu fiyatları,ders yoğunluğuna,şehre,ders programına,dil eğitimi alacağınız süreye bağlı olarak değişebilir.4 haftalık bir ders süresinde ortalama olarak 600-1500€ arası ortalama bir fiyat ödeyebilirsiniz.İrlanda dil okulu maliyetini en düşük seviyeye indirmek için Bray, Limerick, Galway gibi şehirleri tercih edebilirsiniz.

İRLANDA WORK AND STUDY


Eğitim için ülkemizden ve diğer ülkelerden pek çok öğrenci misafir eden İrlanda,ikinci resmi dilini İngilizce olarak kabul etmiştir.Bu sebepten dolayı İngilizce öğrenmek isteyen İngilizcesini geliştirmek isteyen pek çok öğrenci İrlanda dil okullarını tercih eder.Dünya çapında dil okulu şubeleri bulunan dil okulları İrlanda’da dil öğrenme statüsünü,dil öğrenmek için gidilebilecek ülkeler arasında üstlere taşıyor.
İrlanda,dil okulu için ülkesine gelen öğrencilere,çalışma imkanı sağlıyor.Ancak her öğrenci bu fırsattan yararlanamıyor.Hem dil okulu okuyup hem çalışabilme fırsatı için bazı şartları var İrlanda’nın.İrlanda’da hem dil okuluna gidip yabancı dil öğrenmek hem de çalışıp para kazanmak istiyorsanız 25 hafta süreli bir dil okuluna kayıt olmalı ve gerekli yerlerden izin almalısınız.
25 hafta dil okuluna kayıt olup haftada 20 saat part-time çalışma izni alabilirsiniz.Dil eğitimi alırken çalışıyor olmanız dil eğitiminizi büyük ölçüde destekler.Çünkü dil eğitiminde en önemli ayrıntılardan birisi pratik yapabilme imkanına sahip olmaktır hem dil okulu eğitimi alarak hem çalışarak sürekli yabancı insanlarla iletişim halinde olacağınızdan,dil okulunda öğrendiklerinizi gün içerisinde pratik yapabileceksiniz.Bunun yanında yurtdışında okuyan bir öğrenci olarak harçlığınızı kazanıyor olmanın keyfini çıkarabileceksiniz.
Yaz aylarında ve sömestr dönemlerinde part-time çalışma izni değil full-time çalışma izni alabilirsiniz.Aynı zamanda akademik yıl programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatıp,6 ay dil eğitimi aldıktan sonra 2 ayda İrlanda’da fazladan kalma imkanına sahip olabilirsiniz.

 

 

İrlanda İş İmkanları
Özellikle Türk vatandaşlar için oldukça iş imkanına sahip ülke olan İrlanda,Facebook,Google,Microsoft ve Twitter gibi bilişim şirketlerine Avrupa genel merkezi olarak ev sahipliği yapmaktadır.Aynı zamanda,özellikle başkent Dublin’de,part-time cafe,bar ve restoranlarda,gerekirse full-time olarak kurumsal bazı şirketlerde cok fazla çalışma imkanı bulabilecekleri kültürel ve sosyal alanda en zengin ülkelerden.

Yöneticilik
Organizasyon Yönetimi
Satış
Pazarlama
Turizm ve Otelcilik


İRLANDA’DA DİL OKULU OKUMANIN 10 AVANTAJI
1)Turizm potansiyeli en yüksek ülkelerden birinde dil okulu okumak kariyeriniz için en önemli adımlardan biri olacak!
2)Dil okulu için Avrupa’yı tercih etmek istiyorsanız,en uygun maliyetli dil okulları İrlanda’da!
3)Ulaşımın yoğun olarak bisikletten yana olması ulaşım maliyetini ortadan kaldıracak!
4)Farklı kültürlerin aksanını öğrenmek isteyenler için,İrlanda aksanı farklı bir deneyim olacak!
5)Neşeli halkı sayesinde güne enerjiniz düşük başlasanız bile,gördüğünüz her yerde gülen yüzleriyle İrlanda halkı enerjinizi yükseltecek
6)Nüfusun tamamının İngilizce biliyor olması,dil okulu eğitimine katkı sağlayacak.
7)Work and Study programı ile hem dil okuluna git,hem çalış para kazan.
8)Sosyal ortamlarda çalışarak İngilizce pratiğini iki katına çıkararak dil öğrenimini hızlandırma fırsatı!
9)İrlanda halkının vazgeçemedikleri,müzik ve eğlence kültürü ile coşkulu bir dil okulu deneyimi yaşayacaksınız!
10)Game of Thrones gibi birçok dizinin çekildiği ülkede dil okuluna giderek dünyanın en güzel ülkesinde eğitim fırsatı!

 

 

 

 

 

 

İrlanda Dil Okulları

CORK English College (Cork) DEVAMINI GÖR
BERLITZ (Berlitz - Dublin) İrlanda'nın en büyük şehri olan Dublin, aynı zamanda ülkenin başkentidir. DEVAMINI GÖR
GRIFFITH COLLEGE (Dublin) 1974 yılında kurulmuştur. DEVAMINI GÖR
Her Şey Dahil Dublin (Her Şey Dahil Dublin) DEVAMINI GÖR
GRIFFITH COLLEGE (Limerick) Griffith College Institute of Language, İrlanda'nın en büyük bağımsız okullarından biri olan Griffith College'ın kurduğu dil okuludur. DEVAMINI GÖR
ATLAS LANGUAGE SCHOOL (DUBLIN) DEVAMINI GÖR
ATC Dublin (Dublin) DEVAMINI GÖR
Eurocentres (Eurocentres Dublin / Alpha Collage of English) +Genç ve samimi bir bir ortama sahip dinamik bir metropoldür. DEVAMINI GÖR
Eurocentres (Eurocentres Galway / Bridge Galway Language Centre) +Batı İrlanda'nın kalbindeki Galway, geleneksel İrlanda kültürünün merkezidir. DEVAMINI GÖR
Cork English Academy (Cork) "Lingua Opportunus Vita" DEVAMINI GÖR
LAL (LAL - DUBLIN)  LAL Dublin okulu Apollo dil okullarıyla ortak bir merkezdir. DEVAMINI GÖR
ISE (DUBLIN) Sahibi ve tüm personeli İrlandalı olan ISE (The International School of English) dil okulu, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunmaktadır. ISE; öğrencilerinin İngilizcelerini ilerletmeler.. DEVAMINI GÖR

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım