İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

"Zümrüt Ada" olarak da bilinen İrlanda, dil eğitimi alabileceğiniz bir diğer muhteşem ülkedir. İster iş ister eğlence amaçlı olsun, İrlanda'daki bir dil okulunda İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, İngilizce dilinin bir başka lehçesini konuşan bir ülkede tamamen farklı bir deneyim edinecek ve konaklamanız boyunca sıcak ve davetkar bir ortamda olmanın tadını çıkaracaksınız.


İrlanda saygın bir tarih, yeşil tarlalar ve nefes kesen uçurumlarla kaplı sahil şeritleri ile ünlüdür. İrlandalılar hayattan zevk alırlar ve ailelerine, arkadaşlarına ve geleneklerine çok önem verirler. İrlanda iklimi oldukça ılımandır, ancak bazen fazla nemli ve bulutlu olabilir, bu da kapalı havaların keyfini tipik bir İrlanda barında çıkarmanız için bahane olacaktır.

İrlanda Dil Okulları Genel Bilgi

İrlanda'nın hareketli başkentinden vahşi batı sahillerine kadar ülkenin her köşesinde yer alan dil okulları, dünya çapında tesisleri ve en yüksek eğitim standartlarına sahip olmaları ile dünya çapında ünlüdür. İster iş İngilizcesini geliştirmek isteyen bir yönetici, ister takviye kursuna ihtiyaç duyan bir İngilizce öğretmeni ya da sınava hazırlanmak isteyen bir üniversite öğrencisi olun, İrlanda dil okulları herkese hitap edecek kurslara ve akredite edilmiş eğitim programlarına sahiptir.


İrlanda'daki dil okulları, ülkeye gelen öğrencilerin yeni ortamlarına alışmaları ve ziyaretlerinin sorunsuz ve keyifli geçmesi için gereken tüm bilgilere sahip olmalarını sağlama konusunda oldukça titizdir. Tüm eğitim kurumlarının yabancı öğrencilerin herhangi bir konuda danışabileceği uzman bir personeli bulunur.

 

 

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

Şu anda Eğitim ve Öğretim Departmanı tarafından onaylanmış 95 kalite güvenceli İngilizce dil okulu (ELTOS) bulunmaktadır. İrlanda'daki dil okulları eksiksiz ve kaliteli bir eğitim, konaklama ve müfredat dışı etkinlikler paketi sunar. İrlanda dil okullarında sunulan eğitim programları aşağıdaki gibidir:

 • Genel İngilizce (Çocuklar ve Yetişkinler için)
 • IELTS Sınav Kursları
 • Cambridge Kursları
 • TOEFL Kursları
 • Akademik Amaçlar için İngilizce
 • Öğretmen Yetiştirme Kursları
 • Ebeveyn-Çocuk İngilizce Kursları
 • Özel Ders
 • İşe Yerleştirme ile İngilizce
 • Foundation Kursları 

Foundation Kursları

Buna ek olarak QQI (İrlanda Kalite ve Yeterlilikler Kurumu), İngilizce Dil Hizmetleri Akreditasyonu ve Koordinasyonu (ACELS) işlevi ile İrlanda'daki İngilizce dil okulları için kalite güvencesi sağlar. ACELS, Yabancı Dil Olarak İngilizce (YOİ) eğitimi veren kuruluşlar için bir Denetleme / Onaylama Programı, ayrıca İngilizce Öğretmenliği eğitimi veren kurumlar için de bir Akreditasyon Projesi yönetmek ve işletmekten sorumludur. 

İrlanda'da Work & Study

Eğitim için ülkemizden ve diğer ülkelerden pek çok öğrenci misafir eden İrlanda, ikinci resmi dilini İngilizce olarak kabul etmiştir. Bu sebepten dolayı İngilizce öğrenmek isteyen İngilizcesini geliştirmek isteyen pek çok öğrenci İrlanda dil okullarını tercih eder. 

İrlanda, dil okulu için ülkesine gelen öğrencilere çalışma imkanı sağlıyor. İrlanda’da Work and Study ile hem dil okuluna gidip yabancı dil öğrenmek hem de çalışıp para kazanmak istiyorsanız 25 hafta süreli bir dil okuluna kayıt olmalı ve gerekli izinleri almalısınız. 

25 hafta dil okuluna kayıt olup haftada 20 saat part-time çalışma izni alabilirsiniz. Dil eğitimi alırken çalışıyor olmanız dil eğitiminizi büyük ölçüde destekler. Çünkü dil eğitiminde en önemli ayrıntılardan birisi pratik yapabilme imkanına sahip olmaktır hem dil okulu eğitimi alarak hem çalışarak sürekli yabancı insanlarla iletişim halinde olacağınızdan, dil okulunda öğrendiklerinizi gün içerisinde pratik yapabileceksiniz. Bunun yanında yurtdışında okuyan bir öğrenci olarak harçlığınızı kazanıyor olmanın keyfini çıkarabileceksiniz.
Yaz aylarında ve sömestr dönemlerinde part-time çalışma izni yerine full-time çalışma izni alabilirsiniz. Aynı zamanda akademik yıl programı ile vizenizi 8 aya kadar uzatıp, 6 ay dil eğitimi aldıktan sonra 2 ayda İrlanda’da fazladan kalma imkanına sahip olabilirsiniz.

İrlanda Vizesi

Yabancı öğrencilerin vize almak için AVATS web sitesinden online randevu almaları gerekir. Başvuru yaptıktan sonraki adımlar şunlardır;

Vize tipi hangi ülkeden başvuru yapacağınıza göre değişeceğinden, talimatları dikkatlice okuyun. Başvuru formunuzun, orijinal pasaportunuzun, pasaport boyutlu renkli fotoğraflarınızın imzalı bir özetini göndermeniz, ilgili ücreti ödemeniz ve istenen tüm evrakları eksiksiz sunmanız gerekir.

Buraya tıklayarak başvuru durumunuzun 'onaylandı' olarak güncellenip güncellenmediğini kontrol edin, ondan önce uçak bileti almayın. Eğer vizeniz onaylanmazsa, iki ay içinde yeniden başvuru yapabilirsiniz.
Ülkeye vardıktan sonra, Kayıt Ofisi ile İrlanda Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi'nden randevu alın. Oturma izni almak için 300 € ücret ödemeniz gerekmektedir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

Dil eğitimi için pek çok farklı dil okulu mevcut olan İrlanda için ilk olarak uygun ve program ve süre seçmelisiniz.Dil okulu fiyatları,ders yoğunluğuna,şehre,ders programına,dil eğitimi alacağınız süreye bağlı olarak değişebilir.4 haftalık bir ders süresinde ortalama olarak 600-1500€ arası ortalama bir fiyat ödeyebilirsiniz.İrlanda dil okulu maliyetini en düşük seviyeye indirmek için Bray, Limerick, Galway gibi şehirleri tercih edebilirsiniz.

Neden İrlanda’daki Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

Eğitim, hayatınız için bir hazırlıktan ziyade hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Ve bu, İrlanda'ya tam yakışan bir deyiştir, çünkü bu ülkedeki eğitim serüveniniz derste geçirdiğiniz zaman ile başlar ve daha bilgili, daha olgun, daha ilgili ve ilgi çekici bir birey olmaya giden gelişiminiz ile devam eder.


Böylece, bilgi birikiminizi geliştirme fırsatı bulmanın yanı sıra, kendinizi keşfetmek, büyümek ve gelişmek, anlatacak harika hikayeler biriktirmek ve bireysel deneyimlerinizin tadını çıkarmak için bolca zamanınız olacaktır. İrlanda'daki dil eğitimizde edineceğiniz eşsiz vasıflar, hayatınızın geri kalanı için karakterinizi şekillendirecektir. Bu gerçekten yaşamınızı tamamen dönüştürecek bir deneyim olacaktır.


Ne üzerine eğitim almak isterseniz isteyin, size mükemmel standartta ve üstün kaliteli eğitim sunacak uygun bir kurum bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İrlanda'daki bir dil okulunda eğitim almayı seçmek, gelecekteki kariyeriniz için bir mihenk taşı olacaktır. Yurtdışında eğitim alacak öğrencilerin çoğu, ilk defa evlerinden uzakta kalırlar. İrlanda Hükümeti, öğrencilerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri ve yeni çevrelerine mümkün olduğunca çabuk alışabilmeleri için her türlü yardım ve imkânı sunar.


Seyahat etmek, hiç şüphesiz insanın zihnini geliştirir. İrlanda’daki bir dil okulunda eğitim almak dünya görüşünüzü değiştirecek, yeni kültür ve gelenekleri tanımanıza imkan sağlayacak ve böylece daha evrensel bir bakış açısı geliştirmenize sebep olacaktır.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
   
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
   
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.

 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
   
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

İrlanda’da Dil Eğitimi Alın

Sıcak kanlı vatandaşları, yeşil tepeleri ve meşhur barları ile ünlü olan İrlanda’daki bir dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz başvuru süreci ve eğitiminizle ilgili her türlü konuda size yardımcı olacaktır. İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları

Dorset College Dublin 1983 yılında kurulan Dorset College, Dublin’de bulunan bağımsız üçüncü düzey bir okuldur. Devamını Gör
TWIN ENGLISH CENTERS (DUBLIN) Twin Group, İngiliz ve uluslararası öğrencilere eğitim, tatil, iş tecrübesi hizmetleri sunan ödüllü bir eğitim grubu olup 1993 yılında kurulmuştur. Yurtdışından öğrenciler için ç.. Devamını Gör
IRISH COLLEGE OF ENGLISH (Yetişkin Dil Okulu) 1992 yılında kurulan Irısh College of Englısh Dublin'de Malahi'de konumlanmaktadır. Yetişkinlere özel İngilizce kurs programları içeren okul, İrlanda Kalite ve Yeterlilik Servisi.. Devamını Gör
THE LINGUAVIVA CENTRE (DUBLIN) Linguaviva Dublin'in en eski İngilizce Dil Okulu, Dünyanın dört bir yanından öğrenci çeken, İrlanda'nın en saygın okullarından biridir. Linguaviva kursları, tüm İngilizce sevi.. Devamını Gör
NEW COLLEGE GROUP (DUBLIN) New College Group 2011 yılında Liverpool da kurulmuştur. Devamını Gör
FRANCES KING (Dublin) 1973 yılında ilk şubesini Londra 'da kuran Frances King , 40 yılı aşkın tecrübesi ile 2014 yılında İrlanda Dublin 'de ikinci şubesini açmıştır. Devamını Gör
GALWAY CULTURAL INSTITUTE (GALWAY) Galway Cultural Institute'yü seçen öğrenciler unutulmaz bir deneyimin parçası olacaklar. Başarılı bir gelecek için ihtiyacınız olan İngilizceyi arkadaş canlısı bir ortamda, yükse.. Devamını Gör
ATLANTIC LANGUAGE SCHOOL (DUBLIN) Atlantic Language School ile Dublin’de İngilizce öğrenin . Okul, hareketli bir Avrupa şehri ve İrlanda'nın başkenti olan Dublin'in merkezinde yer almaktadır. Trinity College ve İr.. Devamını Gör
ATLANTIC LANGUAGE SCHOOL (GALWAY) İrlanda'nın kültürel başkenti olarak bilinen Galway, göz alıcı, şık ve doğal anlamda da güzel bir şehirdir. Bu batı yakası şehri dar, daire şeklinde büyüyen caddeli şehirde ge.. Devamını Gör
ENGLISH LANGUAGE ACADEMY (DUBLIN) Dublin ideal olarak İrlanda'nın doğu kıyısında yer almaktadır. Sadece 20 dakikalık bir yolculuk sizi şehirden Dublin'in güzel sahil kasabalarına ve köylerine getirecektir. Şehir.. Devamını Gör
ISE (WATERFORD) Sahibi ve tüm personeli İrlandalı olan ISE (The International School of English) dil okulu, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunmaktadır. ISE; öğrencilerinin İngilizcelerini ilerletmeler.. Devamını Gör
CORK ENGLISH COLLEGE (CORK ENGLISH COLLEGE) Cork English College, İrlanda'nın güneybatısında ülkenin ikinci büyük şehri olan Cork'ta bulunuyor. 36 yıl önce bir aile tarafından kurulmuş olan okul Cork'taki Quality Eng.. Devamını Gör
BERLITZ (BERLITZ - DUBLIN) Berlitz Dublin, hem Genel hem de Executive İngilizce kurslarında uzmanlaşmış, şehirdeki en köklü Dil okullarından biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli İngilizce kursl.. Devamını Gör
GRIFFITH COLLEGE (DUBLIN) 1974 yılında kurulan Griffith College, öğrenci başarısında ulusal ve büyüyen uluslararası bir üne sahiptir. Kolej, öğrencilere birinci sınıf dersler ve mükemmel çalışma materyalleri.. Devamını Gör
GRIFFITH COLLEGE (LIMERICK) Griffith College Institute of Language, İrlanda'nın en büyük bağımsız okullarından biri olan Griffith College'ın kurduğu dil okuludur. 40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Gri.. Devamını Gör
ATLAS LANGUAGE SCHOOL (DUBLIN) Dublin şehir merkezine yürüyerek yalnızca 5 dakika mesafede bulunan Atlas Language School 2003 yılında kurulmuştur. Okul binası yemyeşil güzelliğiyle güneşli günlerin tadını çıkarabi.. Devamını Gör
ATC (DUBLIN) ATC Dublin, Dublin Şehir Merkezinin kalbinde, Güney William Caddesi üzerinde, kentin en popüler turistik mekanlarına, modaya uygun kafe, restoran ve barlara yürüme mesafesinde yer almaktadır. .. Devamını Gör
Eurocentres (TWIN- EUROCENTRES) Şehrin kalbinde yer alan Twin English Centre Dublin , İrlanda başkentinde İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için büyülü bir yerdir. Okul, modern dersliklerin yanı sıra.. Devamını Gör
Eurocentres (EUROCENTRES GALWAY- BRIDGE GALWAY LANGUAGE CENTRE) Batı İrlanda'nın kalbindeki Galway, geleneksel İrlanda kültürünün merkezidir. Galway şehir merkezindeki 18. yüzyıldan kalma Bridge Mills'te yer alır. Devamını Gör
CORK ENGLISH ACADEMY (CORK ENGLISH ACADEMY) İrlanda'nın güneyinde, Cork şehrinin kalbinde yer alan bir İngilizce dil okulu. Hem sabah hem de öğleden sonra programları ile size İngilizce dil eğitiminde en iyisini sunmanın yanı s.. Devamını Gör
ISE (DUBLIN) Sahibi ve tüm personeli İrlandalı olan ISE (The International School of English) dil okulu, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunmaktadır. ISE; öğrencilerinin İngilizcelerini ilerletmeler.. Devamını Gör
EMERALD CULTURAL INSTITUTE (DUBLIN) Emerald Culture Institute, Avrupa’nın en yaşanabilir başkentlerinden biri olan ve dünyanın en genç nüfusuna sahip şehirlerin başında gelen Dublin’de yer almaktadır. Tamamı yürüyerek .. Devamını Gör
IBAT College Dublin - The Language Gallery (IBAT- DUBLIN) The Language Gallery her yıl çeşitli ülkeden gelen öğrenciye çok uluslu bir ortamda eğitim veren bir kurumdur. Devamını Gör
GRIFFITH COLLEGE (CORK) Griffith College 1974 yılında kurulmuş olup, İrlanda'nın en büyük bağımsız okullarından biridir. Devamını Gör
ISI ENGLISH LANGUAGE SCHOOL (DUBLIN) ISI English Language School 2001 yılında İrlanda'nın başkenti olan Dublin'de açılmıştır. ISI English'in, Meetinghouse Lane ve Parnell Square'da benzersiz bir şekilde tasarlanmış yıl boyu.. Devamını Gör
INTERNATIONAL HOUSE (DUBLIN) International House, 1953 yılından itibaren varlığını sürdüren ve koruyan dünyadaki büyük dil okullarından biridir. Dünya çapında İngilizce ve 25 modern dil eğitimini, yenilik ve yük.. Devamını Gör
EC ENGLISH (DUBLIN) EC Dublin dil okulu, Dublin Teknoloji Enstitüsü’nün Global Pathway Programları ile uyumludur ve öğrencilerine lisans ve lisans üstü çalışmaları için akademik amaçlı İngilizce kurslar.. Devamını Gör
CES (DUBLIN) Ces Dil Okulları, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirmeye çalışırken, daha özgürce iletişim kurabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca, dil bilginizin üzerinde çalışarak.. Devamını Gör
OHC ENGLISH (DUBLIN) OHC Dublin, şehrin kalbinde, Capel Caddesi'nde, Liffey Nehri'ne kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Etrafı barlar ve restoranlar ile çevrilidir ve kültürel imkanlar öğrencilerin .. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL LANGUAGES (DUBLIN) Okul çekicilliği ve arkadaş canlısı yerel halkı ile tanınan Dublin; günümüzde teknolojik araştırma ve başarıların merkezi konumundadır. Devamını Gör
endless
endless
endless

İrlanda Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11