COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

İskoçya Dil Okulları

İskoçya Dil Okulları

İskoçya Britanya’da bulunan Birleşik Krallığa bağlı 4 ülkeden biridir. 1707 yılına kadar bağımsız olan ülke 1707 yılından beri Birleşik Krallığa bağlıdır. İskoçya, üç bölge ve 130 unda yerleşim olan toplam 790 adadan oluşan bir ülkedir. Halkın çoğunluğu başkent Edinburg’un da içinde yer aldığı Central Belt bölgesinde ikamet eder. Filmlerden, tarihi şatolarından ve geleneksel eteklerinden aşina olduğumuz ülke, İngiltere’den sonra Birleşik Krallığın en kalabalık nüfusuna sahiptir. İskoçya iç işlerinde kendi parlamentosu ile yönetilse de dış işlerinde Birleşik Krallığa bağlıdır.

İskoçya Dil Okulları Hakkında

İngilizce öğrenmenin bir lüksten çok ihtiyaç olduğu günümüz dünyasında birçok uluslararası öğrenci İngiltere’ye alternatif oluşturabilecek seçenekler konusunda araştırma yapmaktadır. Bu seçenekler arasında en çok dikkat çeken ise hem İngiltere’ye yakınlığı hem de eğitim kalitesiyle İskoçya dil okullarıdır. İskoçya’da dil okulu eğitimi, alternatif lokasyonlarla kıyaslandığında hem ekonomik hem de yaşam kalitesi açısından oldukça avantajlıdır. İskoçya’ya dil okulu eğitimi için giden öğrenciler, daha sakin bir yaşam tarzı ile karşılaşacakları için oldukça verimli bir eğitim süreci geçireceklerdir. Ayrıca Türkiye’de yurtdışı dil eğitimi amacıyla plan yapan öğrencilerin en çok yakındığı şey olan Türk öğrenci oranı İskoçya’da yok denecek kadar azdır. Öğrenciler dil eğitimi aldıkları sınıflarda tek Türk öğrenci olmanın avantajını yaşayabilirler. Bu da dil seviyesinde ilerlemeyi tetikleyecektir.

İskoçya dil okullarının avantajlarından bir tanesi de İngilizce dil eğitimi alınabilecek diğer lokasyonlara göre çok daha sakin ve huzurlu şehirlere sahip olmasıdır. İskoçya’ya dil okulu eğitimi için giden öğrenciler eğitimlerine daha rahat odaklanarak dil seviyelerini üst düzeylere taşıyabilmektedir. İskoçya’da dil okulu eğitimi için en çok tercih edilen şehirler ise; Edinburg ve Glasgow’dur. Bu şehirlerde öğrenciler; Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınav Hazırlık İngilizcesi, Akademik İngilizce, İş İçin İngilizce gibi çeşitli programlarda dil seviyelerine ve kariyer hedeflerine göre eğitim alabilirler.


İskoçya’da Yaşam

İskoçya Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden bir tanesidir. Ülke, her yıl ortaçağ mimarisini hala yansıtan binaları ve geleneksel festivalleriyle yüzlerce turisti ağırlamaktadır. Kültürlerine oldukça bağlı olan İskoçya halkı geleneksel törenlerini hala sürdürmektedir. Erkeklerin giydiği Kilt adı verilen etekler ve Gayda İskoç kültüründe önemli bir yere sahiptir. İskoçya’ya dil okulu eğitimi almak için giden öğrenciler kendilerini masalsı bir ülke ile karşılaşmaktadır.  Şatoları, Orta Çağdan kalma mimarisi, geniş ovaları, doğa harikası gölleri ile İskoçya ziyaretçilerini mest etmektedir. Aynı zamanda halkının sıcak ve samimi olması da hem turistik hem de eğitim amaçlı gelen misafirlerin uyum sürecini hızlandırmaktadır. İskoçya birçok anlamda ilginç bir ülkedir. Örneğin ünlü golf oyunun İskoçlar tarafından İngiliz işgalini önlemek için bulunduğunu, bir deniz canavarına benzeyen Nessie adlı bir yaratığın varlığına hala inandıklarını bilmek İskoçya’ya bakış açımızı oldukça değiştirmektedir.

İskoçya’da İklim

İskoçya’nın iklimi batıda ılıman ve nemli doğuda ise soğuk ve daha az nemlidir. Atlas okyanusundan gelen sıcak hava dalgasının etkisiyle ülkede kışalar çok uzun süremez ancak her mevsim yağmurların hakim olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

İskoçya’da Ulaşım

İskoçya’da Birleşik Krallığın tamamında olduğu gibi çok düzenli bir ulaşım sistemi mevcuttur. Ülkeye başka ülkelerden ulaşım genellikle havayolu ile yapılırken, Londra’dan Edinburg’a giden tren hatları da mevcuttur. Ülke genelinde şehirlerarası ulaşımda genellikle tren kullanılır. Bunun dışında otobüslerde dakikliği ve ekonomikliği yönüyle sık tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biridir. Şehir içi ulaşımda ise birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Öncelikle şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen konforu ve her noktaya ulaşması sebebiyle otobüslerdir. Otobüslerin dışında birçok şehirde yeni yeni faaliyete geçen Tramvaylar oldukça popülerdir. Şehirler küçük ve yollar da oldukça güzel olduğu için genellikle birçok insan yürümeyi ya da bisiklet kullanmayı tercih ederler.

İskoçya Dil Okulu Ve Konaklama

İskoçya’da dil okulu eğitimi alan öğrencilerin konaklama da en sık tercih ettikleri hem ekonomikliği hem de İngilizce pratiklerini geliştirebilmeleri açısından Aile yanı konaklamadır. İskoç halkı güler yüzlü ve konuksever oldukları için bu konaklama tipini tercih eden öğrenciler oldukça memnun kalmaktadırlar. Bunun dışında İskoçya’da apart/residence tipi konaklamalar da yaygındır ancak fiyatları diğer konaklama türlerine göre biraz yüksektir. Öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tiplerinden biri de paylaşılan öğrenci evleridir. Bunun dışında otel ve hostel tarzı konaklamalar da sık tercih edilmektedir.

İskoçya Dil Okulu Fiyatları 

İskoçya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler, genellikle birçok lokasyona göre daha ekonomik olduğu için İskoçya’yı tercih ederler. Dil okullarında fiyat listesi çıkarabilmek için öğrencilerin öncelikle eğitim süresinin ve program türünün belirlenmesi gerekmektedir. Öğrenciler, istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda 2-52 hafta aralığında dil okulu programlarına katılabilirler. Bununla birlikte seçilen program türüne göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. İskoçya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlar; 150-6000 GBP arasında seçilen süreye ve programa göre değişkenlik göstermektedir.

 

 

 

İskoçya Dil Okulları

CES (EDINBURGH) 1979 yılında kurulan, CES dünya genelinde öğrencilere İngilizce dil öğretimi ile 30 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Avrupa'nın en saygın dil okullarından biri olan CES, her biri.. Devamını Gör
Regent (Edinburgh) 12 kişilik sınıflarda ders alınmaktadır. Devamını Gör
KAPLAN INTERNATIONAL LANGUAGES (EDINBURGH) Okulumuz Education Scotland tarafından ülkenin en yüksek oy alan İngilizce dil okulu seçilmiştir. Devamını Gör
BRITISH STUDY CENTER (Edinburgh) Devamını Gör
Glasgow School of English (Glasgow) Devamını Gör

İskoçya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım