İspanya Sertifika ve Diploma Programları

İspanya Sertifika Programları

İspanya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok konu alanında uzmanlık eğitimleri sunan sertifika ve diploma programları mevcuttur. İspanya sertifika ve diploma programları 1-2 yıl sürer ve teorik bilgi yerine uygulamalı eğitime odaklanırlar. Bu programlar tam zamanlı derece eğitimleri ile eşdeğer yeterlilikler sunar ancak çok daha kısa sürede tamamlanabilmelerinden ötürü öğrenciler arasında popülerdir. İspanya sertifika ve diploma programlarına başvuru koşulları kuruma ve konu alanına göre değişse de öğrencilerin lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve İngilizce/İspanyolca dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlamaları gerekir. İspanya’daki sertifika ve diploma programlarının ücretleri 6.500-17.000 Euro arasında değişmektedir.

İspanya Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

İspanya’da sertifika ve diploma programları lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok konu alanında sunulmaktadır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra uzun bir akademik eğitim almak yerine kısa süreli mesleki ve profesyonel eğitim alarak olabildiğince hızlı bir biçimde iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler sertifika ve diploma programlarına katılmayı tercih etmektedir. Bu eğitimler tam zamanlı, yarı zamanlı veya online (çevrimiçi) olarak sunulabilir.

İspanya sertifika ve diploma programlarından alınan yeterlilikler bir lisans veya yüksek lisans derecesine eşdeğer olup çok daha kısa sürede tamamlanabilmeleri sebebiyle avantaj sağlarlar.

Bu programlarda teorik bilgiden çok pratik ve uygulamalı eğitime odaklanılır. Öğrenciler tercih ettikleri konu alanlarında istihdam edilebilirlik kazanmak için kapsamlı uzmanlık eğitimlerine tabi tutulurlar. Yapı olarak diploma programları sertifika programlarına göre çok daha kapsamlı ve detaylı eğitimler sunar ve sertifika programlarına göre daha uzun sürme eğilimindedirler.

İspanya Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

İspanya sertifika ve diploma programlarına başvuru tarihleri oldukça esnektir ve genellikle yılda birkaç kez alım yapılır. Bu programlara başvuru tarihleri program türüne ve kuruma göre farklılık gösterir ancak genellikle tercih edilen konu alanındaki derece eğitimlerinin başlangıç tarihlerine göre belirlenirler. İspanya sertifika ve diploma programları genellikle 1-2 yıl sürer ancak bazı konu alanlarında bu süre uzayabilir. Kesin başvuru tarihleri için öğrenciler kurum ile doğrudan bağlantıya geçmelidirler.

İspanya Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

İspanya sertifika ve diploma programlarına başvuru koşulları tercih edilen programa ve kuruma göre değişecektir. Başvuru koşulları için kurum ile bağlantıya geçilmesi gerekir, ancak genel olarak öğrencilerin lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve İspanyolca/İngilizce dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş IELTS, TOEFL vb. sınavlar ile kanıtlamaları gerekecektir. Başvuru için istenen belgeler şöyledir:

 • Lise veya Lisans Diploması
 • Not dökümü/transkript
 • CV
 • Pasaport
 • Doğum belgesi
 • Dil Yeterlilik Kanıtı (İspanyolca veya İngilizce)
 • Niyet Mektubu / Referans Mektubu
 • Başvuru Formu
 • Başvuru Ücreti

İspanya Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

İspanya’da birçok konu alanında sertifika ve diploma programları sunulmaktadır. En popüler konu alanları aşağıdakiler gibidir:

 • Turizm ve Otelcilik
 • Pazarlama
 • Mutfak Sanatları
 • Mühendislik
 • Yabancı Diller
 • Eğitim/Öğretim
 • Mimarlık
 • Sahne Sanatları
 • İşletme ve Yönetim
 • Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Lojistik
 • Ekonomi
 • Hukuk

İspanya Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

İspanya’da sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma, program türüne ve süresine göre farklılık gösterir. Genel olarak ücretler 6.500-17.000 Euro arasında değişmektedir. İspanya sertifika ve diploma programlarının ücretleri hakkında bilgi edinmek için tercih ettiğiniz kurum ile doğrudan bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

İspanya’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Öğrenciler ve profesyoneller çeşitli nedenlerle sertifika ve diploma programlarına kaydolurlar. En önemli sebepleri profesyonel olarak gelişmek ve daha yüksek maaş almak olarak sıralayabiliriz. Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına katılmanın en büyük avantajı bu programlarda kazanılan yeterliliklerin uluslararası olarak kabul görmesidir. Dolayısıyla İspanya’da alınacak sertifika ve diploma eğitimleri öğrencilere dünyanın her yerinde iş bulmanın kapılarını açar.

Tam bir akademik eğitim ile aynı yeterlilikleri sağlayan bu programlar mesleki ve profesyonel anlamda uzmanlık eğitimleri sunarak öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini artırırlar. Uygulamalı ve pratik odaklı eğitimler sayesinde öğrenciler ilk elden mesleki deneyimler kazanarak işverenler tarafından çok daha fazla tercih edilen vasıflı profesyoneller haline gelirler.

Sertifika ve diploma eğitimlerinin büyük bir çoğunluğu program kapsamında işe yerleştirmeler sunarak öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulma olasılığını arttırırlar. İşe yerleştirme programlarına katılan öğrenciler, bu süreçte dahil oldukları firma ve şirketlerde daha sonra çalışabilme imkanına sahip olabilirler.

İspanya sertifika ve diploma programları akademik eğitim yerine uygulama odaklı mesleki eğitim almak isteyen ve iş hayatına en kısa sürede atılarak para kazanmak isteyen öğrenciler için idealdir.

kanada
amerika
england

İspanya Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11