COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

İspanya Dil Okulları

İspanya Dil Okulları

Avrupa'nın en zarif, dinamik ve egzotik ülkelerinden biri olan İspanya, dünyadaki diğer birçok bölge üzerinde etkili olmuştur ve konumu nedeniyle birçok kültürden etkilenmiştir. İspanya hem eski bir monarşi hem de modern, canlı bir ülkedir.

İspanya'da dil eğitimi almaya karar verirseniz, tarihini ve gençlik yayan atmosferini fazlasıyla seveceksiniz. İspanya hala Flamenko, Boğa Koşusu ve siesta (öğlen uykusu) gibi geleneklerini korurken, modaya uygun kıyafetleri, çılgın gece hayatı ve modern mimarisiyle de öne çıkmaktadır. İspanya'da bir dil okulunda eğitim aldığınız süre boyunca sizi kesinlikle sizi meşgul edecek çeşitli aktiviteler bulacaksınız. Uçsuz bucaksız kumsallarda güneşlenebilir, Real Madrid ve Barselona maçını izleyebilir, benzersiz İspanyol Tempranillo'sunu (bir tür şarap) tadabilir veya her şehirde bulunan çok sayıda güzel katedral veya plazadan birini ziyaret edebilirsiniz.

İspanya tam adıyla İspanya Krallığı Güneybatı Avrupa’da İber Yarım adasında yer alan bir ülkedir.  Anayasal monarşi ile yönetilen ülkede 17 özerk bölge bulunmaktadır. Bu bölgelerin bayrakları kendi içinde farklılık gösterse de hepsi İspanya krallığına bağlı ve resmi olarak İspanyolca konuşmaktadır. Dünya’nın en çok turist ziyareti alan ülkelerinden biri olan İspanya, doğası, tarihi ve kendine has mimari yapısı ile yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğramaktadır. Avrupa’nın yüz ölçümü olarak en büyük ülkelerinden biri olan İspanya’nın resmi para birimi Euro’dur. Ülkede eğitim dili İspanyolca ve İngilizcedir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan İspanya’da, neredeyse herkes iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. 

İspanya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Dünyanın en çok konuşulan ilk üç dili arasına giren İspanyolca, ikinci bir dil öğrenmek isteyen herkesin ilk dikkatini çeken dildir.  İspanyolca 20 den fazla ülkede 500 milyon insan tarafından konuşulan bir dil olduğu için yurtdışı dil eğitiminde oldukça popüler bir yere sahiptir. İspanyolca, her ne kadar birçok ülkede konuşuluyor olsa da bir dili kendi coğrafyasında en temiz aksanıyla öğrenmek önemli bir kriterdir.

İspanya; Avrupa’nın en gelişmiş ve en yaşanabilir ülkelerinden biri olduğu için İspanyolca dil okulu eğitimi almak için her yıl İspanya’yı ziyaret eden birçok uluslararası öğrenci bulunmaktadır. İspanya'da bu kadar çok bölge varken hangi dil okulunda eğitim alacağınıza karar vermek biraz zor olabilir. İspanya'da 17 farklı bölge bulunur ve her birinin kendine ait cazibe merkezleri, farklı kültürleri ve doğal olarak farklı dil okulları bulunur.

İspanya'da dil eğitimi almak için en çok tercih edilen yerlerden biri, Castilla y Leon bölgesindeki Salamanca şehridir. Gerçek Kastilya İspanyolcası, İspanya'dadil eğitimi almak ve pratik yapmak için en uygun yer olan bu bölgede doğmuştur.

Dil eğitimi için en çok tercih edilen bir diğer şehir de Malaga'dır. İspanya'nın güneyi dendiğinde aklınıza muhtemelen Seville veya Granada geliyordur, ancak Malaga'yı da kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Costa del Sol'daki güneşli plajlar, Picasso müzesi, tarihi Alcazaba ve İspanya'nın güneyindeki en iyi dil okullarından ikisine sahip olması ile Malaga, dil eğitimi ve eğlenceyi birleştiren heyecan verici bir macera olacaktır.

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

İspanya’da 1.000’in üzerinde dil okulu bulunur. Tercih yaparken doğru ve kaliteli eğitim veren bir dil okulu bulmak önemlidir. İspanya’daki dil okullarında sunulan programlardan bazıları şunlardır:

 • Genel İspanyolca
 • Yoğunlaştırılmış İspanyolca
 • İş İspanyolcası
 • DELE Sınav Hazırlığı
 • Birleştirilmiş Kurslar
 • Kişiye Özel Kurslar
 • Öğretmenlik Eğitimi
 • Yaşlılar için İspanyolca (55+)
 • Gençler için İspanyolca

İspanya’daki dil okulları, Instituto Cervantes, FEDELE, Camara, CSN gibi birçok kuruluş tarafından akredite edilmektedir. Bunlardan en saygın olanları Instituto Cervantes ve FEDELE’dir.

Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiş bir dil okulu olmak, öğrencilere bir İspanyol okulunun tüm alanlarında yüksek kalite sunmayı garanti eder. Bunlar öğretim, kurs çeşitliliği, konaklama, eğlence ve kültür aktiviteleri ve genel müşteri hizmetleri olarak sıralanabilir. İstikrarlı bir kalite seviyesi ve sürekli iyileştirme sağlamak için, okullar her iki ila üç yılda bir değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

Diğer yandan FEDELE üyesi olabilmek için, bir dil okulunun işletme uzmanlığı alabilmek adına tüm kalite gereksinimlerini karşılaması gerekir. Federasyon, yasal standartlar, hizmet ve organizasyon alanlarında belirli talepler belirlemiştir.

 

İspanya Vizesi

İspanya'da ister kısa bir süre, ister uzun bir süre için eğitim almak istiyor olun, ülkeye yasal olarak giriş yapabilmek için gereken farklı vize ve giriş koşulları bulunmaktadır.

Avrupa'nın başka bir ülkesinden geliyorsanız, ülkeye giriş yapabilmeniz için pasaport veya vize gerekmeyecektir. Avrupa dışındaki bir ülkeden geliyorsanız ve üç ay veya daha uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız pasaport çıkarmanız gerekir. Pasaport, İspanya'da kalmayı planladığınız süre dolduktan sonra 90 gün daha geçerli olmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen ve 90 günden daha az bir süre kalacak olan öğrencilerin vize almaları gerekmez. 

İspanya Dil Okulu ve Konaklama

Yurtdışında dil eğitimi planlayan tüm öğrenciler için ülke tercihinde konaklama önemli bir yere sahiptir. İspanya oldukça gelişmiş bir ülke olduğu için öğrenciler kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun konaklama seçeneğini İspnaya’da rahatlıkla bulabilirler. En çok tercih edilen konaklama tipi ise Aile yanı konaklamadır. İspanyol aileler oldukça sıcakkanlı ve misafirperver oldukları için evlerini paylaşmak onlar için eğlenceli bir durumdur. İkinci olarak sık talep gören konaklama çeşidi ise Paylaşılan öğrenci evi tipi konaklamadır. Alternatif olarak; yurt, residence, otel konaklamalar da tercih edilebilir.

İspanya Dil Okulu Fiyatları

Genel olarak İspanya dil okulu fiyatları tüm lokasyonlarda olduğu gibi eğitim süresi ve program türüne göre değişkenlik göstermektedir. İspanya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim fiyatları ise; 2-48 hafta aralığında 400-6000 EUR arasında değişmektedir. İspanyolca dil okulu planı olan tüm öğrencilerin, daha sağlıklı bir fiyat analizi için öncelikle eğitim sürelerini belirlemeleri tavsiye edilmektedir.

Neden İspanya’da Bir Dil Okulu’nda Eğitim Almalısınız?

İspanya her ziyaretçiye muazzam bir deneyim sunar. Burada kendinizi anında evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz, çünkü ülkenin sakin yaşantısı gerçekten rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlar. Tapas ve paseo (akşam yürüyüşü) gibi eski dünya gelenekleri hala sürdürülmektedir. İspanya çok sosyal bir ülkedir. İnsanlar dışarıda olmayı severler ve İspanya'da dil eğitimi alırken sizin de keşfedeceğiniz gibi şehir meydanlarında, kafelerde, teras barlarında ve diğer birçok küçük ve sevimli yerde arkadaşlarıyla buluşmayı severler. Burada kaldığınız süre boyunca kültürü tamamen deneyimleyecek ve yeni dil becerilerinizi geliştirmek için eşsiz fırsatlar edineceksiniz.

Ancak İspanya'nın belki de en harika özelliği, çok farklı ve etkileyici konumlara sahip olmasıdır. Her bölgenin kendine has bir kültürü, tarzı ve atmosferi vardır. İster canlı bir sahil kenti veya tarihi bir orta çağ kentinde, ister sörf yapabileceğiniz bir yerde dil eğitimi almak isteyin, İspanya'da her bireye ve zevke uygun bir yer bulunur. Hafta sonu gezileri ile ülkenin diğer kısımlarını keşfedecek ve bu güzel ülkenin içinize işlediğini göreceksiniz. Her yıl birçok insan İspanya'yı ziyaret eder. Dili öğrenirken, özellikle de konuşma becerilerinizi günlük hayatınızda uygularken bu otantik deneyimden çok hoşlandığınızı fark edeceksiniz. 

 Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.
 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

İspanya’da Dil Eğitimi Alın

İspanya’nın birçok farklı bölgesinde bulunan üstün kaliteli ve saygın dil okullarından birinde dil eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, kurslar ve başvuru süreci hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacak ve danışmanlık hizmeti sağlayacaktır. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonumuzdan bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın. 

 

İspanya Dil Okulları

Don Quijote (DON QUIJOTE - BARCELONA) Barcelona İspanyol okul 55 ayrı derslik 2600 metrekare ve 3 kata yayılmış geniş, modern bir yapıya sahiptir. Ayrıca özel bir görevli ve bir kapalı veranda dahil olmak üzere hem içeride h.. Devamını Gör
SPRACHCAFFE (BARCELONA) Şehrin dünyaca ünlü alışveriş bulvarı La Rambla’ya kolay ulaşımı ile Sprachcaffe Barselona kültürel keşif, alışveriş ve başarılı öğrenim arasındaki mükemmel dengeyi bulmanız.. Devamını Gör
VİZE DANIŞMANLIK (İSPANYA) Devamını Gör
Proyecto Espanol (Granada & Alicante) Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (ENFOREX ALICANTE) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Barcelona) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Tenerife) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Madrid) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Seville) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Valencia) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Malaga) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Cadiz) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (Enforex Marbella) Enforex, İspanya ve Latin Amerika'da 40 kampüsü ile İspanya'nın önde gelen dil enstitüsüdür. Devamını Gör
ENFOREX SPANISH LANGUAGE SCHOOL (ENFOREX Head Office / Spain) Devamını Gör
SPRACHCAFFE LANGUAGE PLUS (SPRACHCAFFE LANGUAGE PLUS) 1983 yılında kurulmuş olup 30 yılı aşkın süredir İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince veya Arapça dil eğitimi veren Sprachcaffe, dünyanın pek çok farklı bölg.. Devamını Gör
ERASMUS STAJ (İspanya) Öğrenciler 2-12 arası hibeli yada hibesiz olarak programa katılabilirler Devamını Gör

İspanya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım