İsviçre Dil Okulları

İsviçre Dil Okulları

Yeni bir maceraya atılmak istiyorsanız, İsviçre'de dil eğitimi almak tam size göre olacaktır. Bu ülkenin dört resmi dili vardır: Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşça (Antik Roma'da konuşulan dilin bir türevi). Bu yüzden sizi meşgul edecek çok şey bulacaksınız. Resmi olarak İsviçre Konfederasyonu olarak bilinen İsviçre, duyabileceğiniz, öğrenebileceğiniz ve konuşabileceğiniz 37'den fazla dil sunar. Buna temiz ve berrak havanın, uygun seyahat seçeneklerinin, örgütsel verimliliğinin ve muhteşem manzaraların avantajlarını da eklediğinizde İsviçre'nin dil eğitimi almak için mükemmel bir yer olduğunu anlayacaksınız.

İsviçre Dil Okulları Genel Bilgi

İsviçre'de dil eğitimi söz konusu olduğunda, aşağıdaki üç konum da dahil olmak üzere ülke genelinde üstün kaliteli eğitim alabileceğiniz birçok dil okulu olduğunu göreceksiniz:

Lugano: Dağ manzaralı bir gölün üzerinde yer alan bu güney şehri, İtalya dışında İtalyanca konuşan nüfus çoğunluğuna sahip olan en büyük şehirdir. Lugano'da dil eğimi alırken müzeleri ziyaret edebilir, festivallere katılabilir ve tekne gezisinden yürüyüşe, futboldan tenis gibi çeşitli spor dallarına kadar çok sayıda etkinliğe katılabilirsiniz.

Zürih: İsviçre'de dil öğrenmek istiyorsanız, dünyaca ünlü müzeler, parklar ve dünya mirası sit alanlarına sahip ilerici bir konum olan Zürih'te dil eğitimi almak iyi bir seçim olacaktır. Bir gece kulübüne veya operaya gidebilir, öğlenleri spor yapabilir ve muhteşem restoranlarda geleneksel İsviçre mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Cenevre: Olağanüstü yaşam kalitesi ile tanınan İsviçre'nin bu küresel şehrinde dil eğitimi alırken, şehrin sunduğu en iyi imkanların tadını çıkarabilirsiniz. Birleşmiş Milletlerin merkezleri buradadır, bu yüzden başka diller ve kültürlerin muhteşem bir birleşimini sunar.

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

İsviçre'de tercih edebileceğiniz farklı türlerde yoğunlaştırılmış dil programları bulunmaktadır. Örneğin Almanca öğrenmek istiyorsanız, geleneksel bir dil okuluna gidebilir veya özel bir öğretmenden dil eğitimi alabilir, ayrıca dil becerilerinizi geliştirmek için çok sayıda restoran, kulüp ve sosyal organizasyonu keşfedebilirsiniz. Her şey en iyi nasıl öğrendiğinize, zaman çizelgenizin ne olduğuna ve programa başlamadan önce ne seviyede dil bilgisine sahip olduğunuza bağlıdır.

Geleneksel bir eğitim arayışındaysanız, bir kolej veya üniversite ortamında (hem kredili hem de kredisiz), özel dil okullarında ve tam zamanlı dil kurslarında eğitim alabilirsiniz. Kişiye özel bir program arıyorsanız, bire bir eğitim sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Programınızı tercihinize göre planlama şansınız olur ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bütçede ve seviyede kurslar bulunur.

İşviçre dil okulları Eaquals, FaDaF, ALTO, CSN gibi uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilir.


İsviçre Vizesi

İsviçre'de eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin, ülkede kalmak için yetkililerden uygun izinleri almaları gerekir. İsviçre Büyükelçiliği aracılığıyla vize başvurusu yapılır. İngilizce bir başvuru formu doldurmanız ve istenen evrakları teslim etmeniz istenir.

Öğrenci vizeleri, yabancı işçi izinleri gibi bir prosedür uygulanarak verilir. Avrupa ülkelerinden gelen öğrenciler üçüncü devletlerin uyruğundan olanlara kıyasla daha rahat prosedürlerden geçerler. AB/ASTB vatandaşları, İsviçre'ye geldikten sonraki 14 gün içinde ikamet izni alabilmek için yaşayacakları şehirdeki yetkili kurumlara giderek kayıt yaptırmalıdır.

Başvuru yapan kişiler, sağlık sigortası ve yaşam masraflarını karşılamak için yeterli ekonomik duruma sahip olduklarını kanıtlamalıdırlar. Tam zamanlı eğitim almak için İsviçre'ye geldiklerini ve bir üniversiteye ya da tanınmış bir dil okuluna kayıtlı olduklarını kanıtlamak zorundadırlar.

Neden İsviçre’de Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

Çoğu insan İsviçre'yi kaliteli saatleri, peyniri, özel bankacılığı ve doğal güzellikleriyle tanır. Ancak bunların hiçbiri, birçok gencin bu ülkede eğitim almaya karar vermesinin ana nedeni değildir. Bu orta Avrupa ülkesinde eğitim almayı tercih etmek için birçok sebep vardır.


İsviçre, yüksek yaşam standartlarına sahip, belirli düzeni olan bir ülkedir. Yasal çerçevesi birçok ülke için bir ölçüt niteliğindedir ve yasaların çoğu referandumda oylanır, halkın iradesi asla göz ardı edilmez.
İsviçre'de yaşam maliyeti yüksektir, ancak Zürih, Cenevre veya Bern gibi şehirlerdeki yaşam standardı da aynı şekilde yüksektir, ki bu da bu şehirlerde yaşamayı istemek için yeterli bir sebeptir.


İsviçre, birkaç resmi dili olan çok kültürlü bir ülkedir. İsviçre, Avrupa'yı keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Basel, Cenevre ve Zürih'teki uluslararası havaalanları ve son derece verimli İsviçre demiryolu sistemi sayesinde Paris, Roma, Viyana veya Berlin gibi şehirlere sadece birkaç saat yolculuk yaparak ulaşmak mümkündür.

İsviçre’de Dil Eğitimi Alın

Güvenli, modern ve yüksek yaşam standartlarına sahip olan İsviçre’deki bir dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, kurslar ve başvuru süreci hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacak ve danışmanlık hizmeti sağlayacaktır. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonumuzdan bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

 

İsviçre Dil Okulları

LSI (ZURICH) LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir . İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya'da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, .. Devamını Gör
endless

İsviçre Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11