İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları

İtalya dendiğinde, mutfak başyapıtları, kırmızı şarap kadehleri, şık giyimli erkek ve kadınları ve deniz kenarındaki arnavut kaldırımlı köylerin muazzam görüntüleri akla gelir. İtalya belki de dünyanın en çok tanınan ülkesidir, bota benzer şekli ile bilinir. Buradayken Roma kalıntılarını ziyaret edebilir, Rönesans sanatının örneklerini görebilir, Alp dağlarında kayak yapabilir ya da Venedik kanallarını keşfedebilirsiniz.
İtalya'da bir dil okulunda eğitim almak sanat, romantizm ve lezzetle iç içe bir eğitim fırsatı sunar. İtalya'da dil eğitimi alırken bu ülkenin sunduğu tüm nimetlerin tadını çıkarmak için bolca zamanınız olacaktır. Plajlarından üzüm bağlarına kadar İtalya'nın eşsiz ruhu, onun insanlarına, yemeklerine, şarabına, müziğine, sanatına, tarihine, mimarisine ve daha birçok şeye yansır.

İtalya Dil Okulları Hakkında

Günümüzde en çok öğrenilmek isten diller listesinde ilk sıralarda olan İtalyanca, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Dünya’da 60 milyon insan tarafından konuşulan İtalyanca aynı zamanda; sanat ve modanın da dili olarak kabul edilir. Özellikle geleceğe yönelik tasarım ve sanatsal çalışmalar ile ilgili planı olan öğrencilerin İtalyanca öğrenmesi kaynakları inceleme ve vizyonunu geliştirme açısından çok önemlidir. Aynı zamanda ülkemize konum olarak yakınlığı sebebiyle İtalyanca aynı zamanda bir ticaret dilidir de denilebilir. İtalyanca çok yönlü olmasının yanında öğrenilmesi kolay da bir dildir. Amerika’da yapılan ve tüm dillerin öğrenme zorluğunu inceleyen bir araştırmaya göre İtalyanca öğrenme zorluğu en az diller listesine alınmıştır.

İtalyanca oldukça popüler bir dil olduğu için her yıl binlerce uluslararası öğrenci İtalyanca öğrenmek için İtalya’ya dil okulu eğitimine gitmektedir. Eğitim kalitesi yüksek ülkelerden biri olan İtalya; İtalya’da dil okulu eğitimi almaya gelen öğrencilere hem eğitim hem de yaşam standartları itibariyle avantajlı seçenekler sunmaktadır.

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

İster bir öğrenci ister bir iş adamı veya gezgin olun, İtalya'da tercihinize uygun bir dil okulu bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Tüm akıcılık seviyeleri, yaş ve sürelerde dil kursları bulunur. İtalya’daki dil okullarından bazıları, standart dil kurslarının yanı sıra kültür ve dil eğitimini içeren karma paketler de sunar. Sunulan dil programlarından bazıları şöyledir:

 • Genel İtalyanca
 • Yoğunlaştırılmış İtalyanca Kursları
 • Üniversite Hazırlık Kursları
 • Gap Year (Boş Yıl) Kursları
 • İtalyanca + Yemek ve Şarap
 • İtalyanca + Sicilya Macerası
 • İtalya + Tarih, Mitler ve Kültür


İtalya’da dil eğitimi alacağınız okulu seçerken okulun yabancılara İtalyanca eğitimi verebilmek için yeterli eğitim tecrübesine ve standartlara sahip olduğundan emin olmalısınız. Akreditasyonlar İtalya Eğitim Bakanlığı, ASILS, CSN, CILS, DITALS, Uniter-Accredia gibi kurumlar tarafından verilmektedir. 


italya-dil-okullari

İtalya Vizesi

Öğrenci vizesi, yasal olarak sertifikalı bir eğitim kurumuna 4 ila 12 aylık bir süre için kayıt yaptırarak temin edilebilir. Ayrıca başvuru sahibi mali teminatlar, konaklama ve sigorta gibi diğer gerekliliklere dair kanıt sunmalıdır. AB vatandaşı olmayan kişiler öğrenci vizesi için kendi ülkelerindeki İtalyan Konsolosluğu’na başvurmalıdır.

İtalya Dil Okulları Ve Konaklama

İtalya yılın her dönemi ziyaretçi alan bir ülke olduğu için konaklama seçenekleri de oldukça gelişmiştir. İtalya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle Aile Yanı konaklamayı tercih ederler. Bu konaklama türü hem kültürü tanımak hem de iletişimi güçlendirmek için oldukça etkilidir. İtalya’da büyük şehirlerde konaklamalar genellikle apartman dairelerinde yapılır daha küçük yerel şehirlerdeyse müstakil evlerde konaklayabilmek mümkündür. Öğrencilerin aile yanı konaklamanın dışında; Paylaşılan öğrenci evi, Hostel, Otel, Apart gibi seçenekleri de bulunmaktadır.

İtalya Dil Okulu Fiyatları

Tüm lokasyonlarda olduğu gibi İtalya’da da dil okulu fiyatlarını belirleyen en temel unsur eğitim alınacak süredir. İtalya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler, öncelikle ihtiyaçları ve müsaitlik durumları doğrultusunda eğitim alacakları süreyi belirlemelilerdir. Bu doğrultuda süre ve şehir belirlemesi yapıldıktan sonrasında öğrenciler, 2-52 hafta arasında 150-6000 EUR aralığında dil eğitimi alabilirler. Bu fiyatlar; verildiği tarih aralığı ve öğrencinin eğitim alacağı süreye göre değişkenlik gösterebilecektir. 

Neden İtalya’da Bir Dil Okulu’nu Tercih Etmelisiniz?

Dil eğitiminde “maruz bırakma” denilen bir yöntem vardır. Bu yöntemle kişi öğrenilecek olan dile sürekli olarak maruz bırakılarak öğrenmeye sevk edilir. Bilgi; görsel, işitsel, mantıksal biçimlerde sürekli verilerek, yani bir nevi dil öğrenen kişinin hayatına entegre edilerek kişinin daha hızlı ve etkin bir biçimde öğrenmesi sağlanır.
İtalyanca alıştırma kitabınızda bir hata yaparsanız onu bir hafta boyunca fark etmeyebilirsiniz, oysa aynı şeyi bir İtalyan şarküterisinde yaparsanız, istediğiniz salam yerine peynir alıp çıkabilirsiniz! Sizce dil öğrenmek için sizi hangisi daha çok motive edecektir? Cevap aşikardır.

Eğitim kalitesi ve İtalya ile birçok yabancı kurum arasındaki güçlendirilmiş uluslararası ilişkiler, öğrencilere akademik bir ortamda ve diğer birçok profesyonel alanda tatmin edici bir eğitim serüveni ve gelecekte başarılı bir kariyer için birçok fırsat sunar. İtalya’da dil eğitimi almanın avantajlarını belirli başlıklar altında toplayabiliriz:

Uzmanlık: İtalya'da eğitim almak, Avrupa çapında ve (Shanghai Jiao Tong, QS, Times Yüksek Öğretim gibi) uluslararası derecelendirme kurumları vasıtasıyla tanınan üniversitelerde ve akademilerde ve dil okullarında sunulan birçok yüksek prestijli diploma, derece ve sertifikalara sahip olma fırsatı sunar.
Profesyonellik: İtalya'daki dil okulları ve akademik kurumlar çok yüksek yeterlilikler sağlar, ayrıca öğrencileri öğrenimleri sırasında destekler ve danışmanlık yaparlar.

İş piyasası fırsatları: İtalya, birçok iş piyasasının en gelişmiş profesyonel sektörlerine karşılık gelen çeşitli yüksek öğretim alanlarında öncü konumdadır.

Esneklik: Eğitim programları, öğrencilerin çalışma planlarını ihtiyaçlarına göre belirleyebildikleri bir kredi sistemine (AKTS, Avrupa Kredi Transfer Sistemi) dayanır.

Yaşam kalitesi: İtalya, bünyesinde en fazla UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı bulunan ülkelerden biridir, birçok farklı dönemden kalma zengin sanat, kültür ve edebiyat koleksiyonuna ve hem bireysel hem de takım olarak çok sayıda spor dalında uzun ve köklü bir geleneğe sahiptir. Yüksek ve benzersiz bir yaşam kalitesinin ve sıcak bir atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. 

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.
 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!

İtalya’da Dil Eğitimi Alın

Mutfağı, mimarisi ve kaliteli yaşam tarzı ile ünlü İtalya’daki bir dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutlu oluruz. Uzman personelimiz dil okulları, başvuru süreci ve eğitiminizle ilgili her türlü konuda size danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin ya da telefon ile bize ulaşın.

 

İtalya Dil Okulları

SCUOLA LEONARDA DA VINCI (MILANO) Leonardo Da Vinci Dil Okulu şehrin tarihi merkezinde yer alıp, bu güzel şehrin tam kalbinde konumlanmıştır. Okulumuz; İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Dil okulumuzda sekre.. Devamını Gör
SPRACHCAFFE (FLORANSA) Dil okulumuz Floransa'daki Piazza della Repubblica'nın merkezinde bulunan "Centro Linguistico Dante Alighieri" de yer almaktadır. İtalya'daki en eski dil okulu! Okul yaklaşık 50 yıl önce kurula.. Devamını Gör
Sprachcaffe Language Plus (İtalya Calabria) 1983 yılında kurulmuş olup 30 yılı aşkın süredir İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince veya Arapça dil eğitimi veren Sprachcaffe, dünyanın pek çok farklı bölg.. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
endless
endless
endless

İtalya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!