İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları Hakkında

İtalya'da Dil Öğrenmek

Resmi adıyla İtalya Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da İtalya yarım adasında bulunmaktadır. Avrupa’nın en kalabalık 4. Ülkesi olarak da bilinen İtalya, dünya çapında turizmde önemli bir yere sahiptir. Rönesans’ın doğduğu ülke olan İtalya; tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, mimarisi ve zengin mutfağıyla dünya çapında en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir.

İtalya Dil Okulu Hakkında

Günümüzde en çok öğrenilmek isten diller listesinde ilk sıralarda olan İtalyanca, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Dünya’da 60 milyon insan tarafından konuşulan İtalyanca aynı zamanda; sanat ve modanın da dili olarak kabul edilir. Özellikle geleceğe yönelik tasarım ve sanatsal çalışmalar ile ilgili planı olan öğrencilerin İtalyanca öğrenmesi kaynakları inceleme ve vizyonunu geliştirme açısından çok önemlidir. Aynı zamanda ülkemize konum olarak yakınlığı sebebiyle İtalyanca aynı zamanda bir ticaret dilidir de denilebilir. İtalyanca çok yönlü olmasının yanında öğrenilmesi kolay da bir dildir. Amerika’da yapılan ve tüm dillerin öğrenme zorluğunu inceleyen bir araştırmaya göre İtalyanca öğrenme zorluğu en az diller listesine alınmıştır.

İtalyanca oldukça popüler bir dil olduğu için her yıl binlerce uluslararası öğrenci İtalyanca öğrenmek için İtalya’ya dil okulu eğitimine gitmektedir. Eğitim kalitesi yüksek ülkelerden biri olan İtalya; İtalya’da dil okulu eğitimi almaya gelen öğrencilere hem eğitim hem de yaşam standartları itibariyle avantajlı seçenekler sunmaktadır. İtalya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler kariyer hedefleri ve müsaitlik durumları göz önünde bulundurularak 2-52 hafta aralığında eğitim programlarına katılabilirler. İtalya dil okulu programları öğrenciler çeşitlilik olarak da farklı seçenekler sunmaktadır. Bunlardan en çok talep görenler ise; Genel İtalyanca, Yarı Yoğun İtalyanca, Yoğun İtalyanca, Sınav Hazırlık İtalyancası(CEL,TELC), İş için İtalyancadır. İtalya dil okullarında program seçimi öğrencinin hedefleri ve mevcut dil seviyesi doğrultusunda yapılmaktadır. İtalya’da dil okulu eğitimi için en çok tercih edilen şehirler ise şu şekildedir; Roma, Milano, Floransa, Kalabrien … Bu şehirlerde öğrenciler tarihi ve doğal güzelliklerle iç içe verimli bir dil eğitimi alabilirler.

İtalya’da Yaşam

Dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler açısından İtalya birçok lokasyona göre oldukça avantajlıdır. Ülkemiz e konum ve kültür olarak yakın olan İtalya’da hayat bir Akdeniz ülkesi olduğu için hareketli ve eğlenceli geçmektedir.  İtalya’da dil okulu eğitimi alan öğrenciler için yapılabilecek birçok aktivite mevcuttur. Özellikle yaz aylarında düzenlenen festivaller hem turistler hem de öğrenciler için eğlenceli zaman geçirmenin en güzel yoludur. Diğer yandan İtalya kütür ve yemek tarzı olarak da Türkiye’ye benzemektedir. Bu sebeple yemek kültüründen kaynaklı uyum probleminin en az yaşandığı ülke İtalya’dır.  İtalya aynı zamanda tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında insanlarının dost canlısı olması ile de bilinir.

İtalya’da İklim

Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan İtalya’nın kuzey ve iç kesimlerinde nemli Karasal iklim görülmektedir. Güney kıyılarında ise Akdeniz iklimi hakimdir. Ülkede sıcaklık tüm bölgelerin ortalaması alındığında kışları 0-12 derece arasındayken yazları ise 20-30 derece dolaylarındadır.

İtalya’da Ulaşım

İtalya ulaşım ağı olarak Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Şehirlerarası ulaşımda hem ekonomikliği hem de her noktaya gitmesi dolayısıyla en çok tren ve otobüs kullanılmaktadır. Bunun dışında hızlı ulaşım için havayolu da tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri arasındadır. Şehir içi ulaşımda ise genellikle toplu taşıma araçları kullanılır. İtalya hava kirliliğine dikkat eden bir ülke olduğu için özel araçla şehir içinde girilebilecek yerler sınırlandırılmıştır ancak metro, tramvay, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla hiç zorlanmadan şehir içinde seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Google mabs ile senkronize bir ulaşım ağı olduğu için gideceğiniz noktayı belirleyerek yönlendirme alabilirsiniz.

İtalya Dil Okulları Ve Konaklama

İtalya yılın her dönemi ziyaretçi alan bir ülke olduğu için konaklama seçenekleri de oldukça gelişmiştir. İtalya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle Aile Yanı konaklamayı tercih ederler. Bu konaklama türü hem kültürü tanımak hem de iletişimi güçlendirmek için oldukça etkilidir. İtalya’da büyük şehirlerde konaklamalar genellikle apartman dairelerinde yapılır daha küçük yerel şehirlerdeyse müstakil evlerde konaklayabilmek mümkündür. Öğrencilerin aile yanı konaklamanın dışında; Paylaşılan öğrenci evi, Hostel, Otel, Apart gibi seçenekleri de bulunmaktadır.

İtalya Dil Okulu Fiyatları

Tüm lokasyonlarda olduğu gibi İtalya’da da dil okulu fiyatlarını belirleyen en temel unsur eğitim alınacak süredir. İtalya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler, öncelikle ihtiyaçları ve müsaitlik durumları doğrultusunda eğitim alacakları süreyi belirlemelilerdir. Bu doğrultuda süre ve şehir belirlemesi yapıldıktan sonrasında öğrenciler, 2-52 hafta arasında 150-6000 EUR aralığında dil eğitimi alabilirler. . Bu fiyatlar; verildiği tarih aralığı ve öğrencinin eğitim alacağı süreye göre değişkenlik gösterebilecektir.

 

 

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım