Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Kanada Lise

Size en uygun Kanada Liseleri fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Lise Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

Kanada’da lise eğitim programlarındaki dersler özelleştirilmiş ve uzmanlık alanlarına odaklıdır. Sadece “fen” dersi görmenin yanı sıra öğrenciler fizik veya biyoloji gibi alanlarda ders alabilir. Bu tip programlarda yazılı ödevler ve sınavlar çok daha uzun ve detaylı olma eğilimindedir. Kanada’nın birçok bölgesinde yabancı öğrenciler İngilizce, Fransızca veya her iki dilde birden eğitim almayı tercih edebilirler. Bazı okullar sadece din eğitimi veren bir sisteme sahiptir.

Kanada’da lise eğitimi 9-12. yıllar arasında verilmektedir. İstisnai olarak sadece Quebec   bölgesinde lise eğitimi 7-12. arasını kapsamaktadır. 

Öğrenciler lisede herhangi bir sınıf düzeyinde Kanada’ya transfer olabilmektedir. 

Akademik açıdan başarılı veya sanat/teknoloji/spor alanlarında yetenekli öğrencilerin Kanada’da burslu lise eğitimi alma imkanı bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Ofisi’ne başvuru formu ve istenen belgeler ile başvuruda bulunarak Kanada’da tamamladığın lise eğitiminin Türkiye’de denklik kazanmasını sağlayabilirsin.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp